To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

czy to możliwe ?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ana
Moja 14 miesięczna córeczka ostatnio robi coś bardzo dziwnego. Nie wiem co o tym myśleć i nawet jak to opisać tz. gdy siedzi to rytmicznie kurczy i prostuje nóżki tak jakby pocierała pupą o siedzenie. Robi to tak długo aż się zmęczy a najczęściej przed snem. Nic ją wtedy nie interesuje, nie chce zmienić pozycji a jak wezmę ją na ręce to płacze i chce wrócić z powrotem.
Poza tym jest żywym i wesołym dzieckiem, nie wygląda na chorą, sama nie wiem już co o tym myśleć. Czy to możliwe żeby nieświadomie się masturbowała? Co zrobić? Jak ją tego odzwyczaić? Bardzo się martwię.
Proszę o jakiekolwiek rady. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
m.ina
Czytałam kiedyś o tym w jednym z pism o dzieciach. Lekarz, który wypowiadał się na ten temat powiedział, że na pewnym etapie życia wzrasta zainteresowanie narządami płciowymi i jest to normalne, nie należy bić dziecka za to ani przywiązywać nadmiernej wagi do zachowania dziecka (można osiągnąć przeciwny efekt) tylko starać się delikatnie odwracać jego uwagę.
ANKA
moja córeczka zaciskała nuszki, też się bardzo martwiliśmy ale przeszło jej około 2,5 roku. Naogół robiła to gdy się denerwowała albo nudziła.
Lekarze mówiliże to normalka i żeby się nie przejmować.
lea
Witaj Ana

o masturbacji tak maleńkiego dziecka pisano niejednokrotnie w miesięczniku Dziecko. Nie masz powodów do zmartwień, dziecku mienie ten okres, cierpliwości.

pozdrawiam serdecznie - lea
ana
Dzięki dziewczyny za odzew. Po Waszych wypowiedziach jestem spokojniejsza. Będę czekać cierpliwie i czekać aż mała wyrośnie z tego.
Pozdrawiam serdecznie.
Ulka
A może swędzi ją pupka? Ma owsiki, albo z innego powodu. Lepiej sprawdzić!
sylwiakrol
No właśnie też sobie pomyślałam o owsikach.Owsiki właśnie dają znać o sobie przede wszystkim wieczorem.Lepiej zrób badanie kału.
A jeżeli to masturbacja to wogóle nie zwracaj na to uwagi.Najwyżej staraj się ją zająć jakimś innym "zajęciem".
ANKA
zmartwię cie ale mojej córki trwało to ze 2 lata. Na początku staraliśmy się czymś zająć odwrócić od tego uwagę ale skończyło się tym że zakazaliśmy jej tego robić i dopiero to pomogło icon_confused.gif . NO najważnieszje że pomogło icon_lol.gif
Mika
CYTAT(Ulka)
A może swędzi ją pupka? Ma owsiki, albo z innego powodu. Lepiej sprawdzić!


Ja o tym samym od razu pomyślałam,takie pocieranie może być objawem posiadania owsików.Powinnaś zrobić badania i na tę ewentualność.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.