To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

INHALACJE jak czesto, jak dlugo??

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

asiam23
Wiem, ze na temat inhalatorow bylo juz wiele tematow ale przepraszam nie mam czasu szukac.

Jak czesto robi sie inhalacje to znaczy ile razy dziennie?? Z samej wody wystarcza inhalacje?? Gdzies przeczytalam, ze inhalacji nie wolno robic po godzinie 16??

Zuza mi sie rozchorowala, jeszcze nigdy przez 1,5 roku nie byla tak chora. Wczoraj i dzis robilam jej inhalacje 2 razy dziennie, katar troszke odpuscil ale ma cale gardlo zaflegmione ale od czasu do czasu odkaszluje i slysze, ze ta wydzielina zaczyna sie odrywac. Czyli dziala.
Temperatury juz nie ma. Poradzcie co zrobic prosze. Isc jutro do lekarza gdzie przychodnia bedzie pelna ludzi i zarazkow czy powalczyc i probowac samej. Inhalacje same? Czy dodatkowo ibuprofen na przyklad jak nie ma temperatury??

I mam jeszcz jedno pytanie.
Niedlugo znajomi jada do Polski, czy ma jakis sens sciagac leki dla dziecka??
Jesli tak to napiszcie prosze jakie sa niezbedne w Waszej apteczce.
ewita 77
Asiam ale te inhalacje zlecił Wam lekarz? Czy sama tak zadecydowałaś?
Jak Misiek chorował to zlecone były inhalacje 3 razy dziennie z soli fizjologicznej.I nie było zaleceń,że do godz. 16.
Takie zalecenie należy przestrzegać gdy dziecku podaje sie lek wykrztuśny typu Ambrosol itp.
Jeśli jest kaszel proponuję oklepywanie plecków małej, dłonią ułożoną w łódeczkę od połowy plecków ku gorze omijając kręgosłup.Zarówno z jednej strony jak i z drugiej.
a leki chciałabyś na jaka chorobę? na kaszel? czy na jakieś wirusy?
asiam23
Ewita sama zdecydowalam, Kluska rozchorowala sie na weekend. Czytalam wlasnie juz dawno wiele pozytywnych opinii o inhalacjach i w sumie dlatego kupilam inhalator.
Odnosnie lekow, myslalam takie, ktore w razie czego powinnam miec w apteczce i ktore moge podac bez zalecenia lekarza w razie czego. Tak jak w tej sytuacji. Szczerze mowiac nie myslalam o wirusach.
Ammm
Ja robię 4 razy dziennie - rano po obudzeniu, koło 11, koło 15-16 i wieczorem przed spaniem. Moim trzylatkom daję ok 2 ml soli i inhalacja trwa aż się sól skończy.

Do 16 jeżeli inhalacja z czymś wykrztuśnym - ale to raczej po konsultacji z lekarzem.
anax
Na gardło lub zwykły kaszel inhalacje 3x dz z soli fizjologicznej też daję 2-3 ml a po konsultacji z lekarzem mukosolwan do 16,00godz
Myślę że na przeziębienie nie teraz to potem ci się syropki przydadzą.Leków do inhalacji raczej nie dostaniesz bez recepty.
z syropów na kaszel to ja polecam mukosolwan,syrop prawoślazowy,wit C krople do nosa nasivin,
ewita 77
No Ja mam zawsze przy sobie Pulmex maść rozgrzewająca ,Lipomal- syrop z lipy i malin na stany podgorączkowe,kaszel,przeziębienie,syrop prawoślazowy to na podrażnione gardło i suchy kaszel,ma kaszel mokry stosuję Ambrosol.
Oby mała szybko wyzdrowiała.
gozar
asia - ja ratowałam Leona gardło jeszcze Tantumm Verde do psiukania. Dobrze znieczulało. Poza tym tak jak ewita : Pulmex i Pyrosal - syrop.
Jak jest temperatura to Ibuprofen. Leon miał go zalecone mimo temperatury, gdyż Ibuprofen ma właściwości przeciwzapalne.
tolala
U nas Pyrosal i syrop prawoślazowy.

Inhalacje właśnia sama chcę spróbować zrobić. I stąd moje pytania. Jak to zrobić??
OLA77
CYTAT(tolala @ Mon, 22 Nov 2010 - 11:07) *
U nas Pyrosal i syrop prawoślazowy.

Inhalacje właśnia sama chcę spróbować zrobić. I stąd moje pytania. Jak to zrobić??


do nebulizatora, czyli tego plastikowego pojemniczka, wlewasz odpowiednia ilośc lekarstwa. Maska na buzie i dopóki lek jest w pojemniczku- czyli unosi sie jeszcze para, to inhalujesz..

my inhalujemy pulmicortem i berodualem dwa razy dziennie.
alcia
Ja mam od niedawan inhalator i podczas choroby moja 3 latka była inhalowana 3 razy dziennie w tym dwa razy dziennie 2ml soli fiz + 6 kropli Berodualu a mój 3 miesięczny synek w chwili obecnej ze wzgledu na katar inhalowany jest 4 razy dziennie w tym 2 razy 2 ml soli+4 krople Berodualu a 2 razy tylko 2 ml soli fizj.
Nie słyszałam o zaleceniu o inhalacji do 16 ale pewnie podejrzewam, że chodzi własnie o krople- leki ułatwiające wykrztuszanie i mogące spowodować napady kaszlu w nocy. My inhalację ostatnią robimy zawsze w granicach 17-18.

Ja również zawsze mam pod ręką Lipomal, Rubital, Supremin, Sinecod krople na suchy męczący kaszel. Pulmex i Vicka do nacierania co też u nas przynosi dobre efekty
ewita 77
oj tak psiukacz na gardło jest nie zastąpiony,my stosujemy Hascosept.
bumbum
asiam z samej soli fizjologicznej robimy inhalację 3x dziennie i nie ma tu określonej godziny.My mamy jeszcze Pulmicort i Berodual ale to leki na receptę.Jak mała ma odrywający kaszel to doktórka kazała podawać jeszcze Mucosolvan.

A jeżeli do inhalacji masz samą wodę to podaj małej syrop wykrztuśny,tamtun verde(ostatnio w aptece polecili mi jego zamiennik Hasco Sept-skład ma taki sam a cena mniejsza) i jak gardło zawalone to możesz podać Ibuprofen lub coś na podobę nawet jak nie gorączkuje bo to też działa przeciwzapalnie
asiam23
Dzieki wielkie dziewczyny.
Ulinka
Z samej soli robię dwa razy dziennie przez tydzień . Raz się darzyło żę ie pomagały i dr dodała Nam Pulmicort.
Kamila-w1
A mnie dr powiedziała, żeby nie robic po 17 stej nawet z samej soli bo nawilża i powoduje wykrztuszanie. Berodual czy pulmicort to na kaszel krtaniowy, oskrzelowy ale nie przyz zwyklaym przeziębieniu. A w mojej apteczce zawsze jest Clemastin, Lipomal, Pulmex baby, Juwit a dla młodszego Cebion multi. Jak nie masz recepty na Clemastin to może byc zwykłe wapno w syropku.
milexica
Co do inhalacji dla dzieci ja zazwyczaj szukam fachowej wiedzy na ten temat. Jedną ze stron, na której można ją znaleźć jest https://www.kaszeludzieci.pl/inhalacje-dziecka.html
Sama tam znalazłam już naprawdę wiele cennych informacji więc wiem, że prawidłowo wykonuję inhalacje o swojej córki.
Irena33
Opłaciło się kupić inhalator Sanity PRO. Szybka inhalacja, bez bólu i bez męczarni. Dla dorosłych ale też dla dzieci. To nasz pierwszy inhalator i głównie kupowaliśmy w związku z alergiami, które teraz się zaczynają w intensywnym wydaniu. Już brzoza zaatakowała, a najgorzej to będzie jak trawy ruszą, wtedy zawsze umierałam najbardziej.
martasokol
Inhalujemy się w domu przez Alergia Stop bardzo praktyczny rodzinny inhalator dla dziecka i dla osoby dorosłej. Ta nazwa może być trochę myląca bo faktycznie jest zrobiony z myślą o leczeniu przy alergii ale zakres terapii jest dużo szerszy, w zasadzie można podawać lek na górne i dolne drogi więc sprawdzi się przy większości możliwych infekcji układu oddechowego.
nataliakoziol
Na pewno warto zajrzeć na https://rankinginhalatorow.pl mi się te zestawienie przydało można było w parę chwil złapać rozeznanie co do inhalatorów zrobionych pod kątem uzywania przez dzieci.
Elizaszczyrk
.
martaiga
Mi portal https://inhalacja.pl poleciła znajoma i rzeczywiście przydaje się takie miejsce w sieci żeby się czegoś więcej dowiedzieć o inhalacji, szczerze polecam. Zwłaszcza jeśli chodzi o podawanie lekarstwa małym dzieciom to zdradzają kilka fajnych praktycznych patentów jak to zrobić żeby nie męczyć ani malucha ani siebie.
mikimiki00
U mnie na pewno dobrym wyborem byÅ‚o kupienie inhalatora Novama Familino Pro. Rewelacja jeÅ›li chodzi o samÄ… terapiÄ™, o wydajność i skuteczność. Aerozol przyjemny we wdechu nie mÄ™czy nie podrażnia nie jest w żaden sposób uciążliwy – nawet dla moich dzieci, które ze swojej natury sÄ… wyjÄ…tkowo marudne na co dzieÅ„.
irenakikis
Możecie między innymi zobaczyć sobie do oferty Sanity i urządzeń przygotowanych przez tą firmę, w sprzedaży także specjalny inhalator dla dziecka, na pewno będzie bardzo dobrym wyborem jak inhalacja ma być robiona dzieciom.
magdaszczerzyk
Przypadkiem będąc w Niemczech trafiłam na taki inhalator jakiś mini sprzęt w nazwie coś z Clipem, kosztował kilka euro coś około 30 złotych na nasze więc stwierdziłem, że za takie pieniądze można spróbować i jestem zadziwiony bo sprzęt rzeczywiście fajnie działa przy bólach głowy u mnie się dobrze sprawdza.
irenasobczak
CYTAT(magdaszczerzyk @ Mon, 23 Sep 2019 - 15:08) *
Przypadkiem będąc w Niemczech trafiłam na taki inhalator jakiś mini sprzęt w nazwie coś z Clipem, kosztował kilka euro coś około 30 złotych na nasze więc stwierdziłem, że za takie pieniądze można spróbować i jestem zadziwiony bo sprzęt rzeczywiście fajnie działa przy bólach głowy u mnie się dobrze sprawdza.

Åšwietny inhalator tez go polecam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.