To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

częściowe wypadanie macicy i pochwy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

malgosia1968
wylądowałam w zeszły czwartek w szpitalu na ginekologi był już wieczór
wcześniej zaniepokoiła mnie wyczuwalna palcem "gula" w pochwie to takie uczucie jakby się tampon wysunął
lekarz stwierdził obniżenie przedniej ściany pochwy i częściowe jej wypadania
poza tym mam bardzo brzydkÄ… szyjkÄ™ macicy
lekarz zalecił udać się do swojego ginekologa celem wypisania skierowania do szpitala
ginekolog wypisał skierowanie ale jakoś mało była rozmowna i w sumie nic konkretnego nie dowiedziałam się na temat tej operacji
tylko tyle że będę miała nacinane krocze i podwiązanie narządów rodnych i częściową amputację szyjki macicy
"błąkam" się po necie i szukam informacji na ten temat
informacji jest sporo ale większość pisana językiem medycznym i nie zawsze przeze mnie zrozumiana
wiem że na forum jest większość młodych mam ale może jest ktoś kto miał taką przypadłość i jest już po operacji?
Dirty Diana
Ja nie, ale moja mama. Była w szpitalu 2 doby. Zabieg robiono jej przy znieczuleniu podpajęczynówkowym. Czuła się dobrze, szybko wstała. Miała zakaz noszenia przez 6 tyg.. Tyle, że ona nie miała nic robionego z szyjką.
Filip_inka
Moj babcia miala i szybko po tym doszla do siebie, pobyt w szpitalu tez byl krotki. To podobno czesta przypadlosc kobiet tylko malo sie o tym mowi...
malgosia1968
piszecie o krótkim pobycie w szpitalu a mi powiedział lekarz że będę leżała 2 tyg operacja będzie się odbywała przy znieczuleniu ogólnym i przez 4 doby będę miała założony cewnik 43.gif 37.gif co do dźwigania to już teraz nie mogę dźwigać a po to już mogę zapomnieć ale jak ja to mam wytłumaczyć Mikołajowi chociażby trzeba go podnieść nawet jak go na spacer do wózka wkładam ehhhhhhhh
też czytałam że to jest częsta przypadłość kobiet tylko że młode kobiety bagatelizują to że nie powinny dźwigać i dorabiają się tak jak ja teraz
szczurki2
U mnie w szpitalu , w którym pracowałam na bloku operacyjnym takie operacje robione były droga pochwową. w zależności od przyczyn, wieku pacjentki lekarz podejmuje decyzję o ewentualnym usunięciu wypadającego narządu. rob się tez plastykę. Polega to na podniesieniu i wszyciu odpowiedniej taśmy podtrzymującej.
Ale w każdym z przypadków zabiegi z reguły nie są skomplikowane, przeprowadzane z znieczuleniu podpajęczynówkowy z ew. zewnatrzoponowym.
Pacjentka po zabiegu leży na płasko, ma założony cewnik ze względu na uziemienie. Z reguły w okolicy 4 doby po zabiegu wychodzi do domu.
Przyczyn "wypadania" jest kilka

* główną przyczyną jest zaawansowany wiek i ciężkie porody,
* u kobiet, które nie rodziły wypadanie zdarza się w 2% przypadków,
* wypadanie wynikające z zaburzeń tkankowych związanych ze zbyt luźną tkanką, takich jak zespół Marfana czy zaburzenia neurologiczne, np. stwardnienie rozsiane lub rzadkie zaburzenia, np. brak odbytu,
* bardziej narażone na wypadanie macicy są pacjentki, które przeszły wycięcie pochwy wraz z zewnętrznymi tkankami podtrzymującymi.

CZYNNIKI RYZYKA:

* zaawansowany wiek,
* duża ilość porodów,
* różnego rodzaju defekty tkankowe oraz zaburzenia neurologiczne,
* wszelkie stany powodujące wzrost ciśnienia śródbrzusznego: otyłość, guzy jamy brzusznej i miednicy, choroba płuc z uporczywym kaszlem, przewlekłe zaparcia,
* stałe dźwiganie ciężarów związane z wykonywanym zawodem.
Leczenie:
* leczenie jest uzależnione od wielu uwarunkowań takich jak: nasilenie objawów wypadania, wieku, aktywności seksualnej, współistniejących patologii w obrębie miednicy oraz chęci zachowania płodności,
* leczenie jest zachowawcze dopóki pacjentka nie skarży się na dolegliwości,
* pacjentki nie kwalifikujące się do leczenia operacyjnego mogą być leczone przez ćwiczenia mięśni krocza oraz hormonalnie,
* starsze kobiety nieaktywne seksualnie mogą być leczone poprzez zaszycie pochwy oraz inne zabiegi zamykające.
Kotelka
Sama zmagam siÄ™ z tym problemem.
Mięta
Jest wiele metod leczenia nieoperacyjnego, jak na przyklad załóżenie pessara. Na stronie opisane jest jak wyglada zabieg oraz jakie daje efekty:
https://sklep.meringer.pl/blog/pessaroterap...skazania-opinie
Opisane sa tutaj wskazania.

O tym jednak czy powinno się załozyć pessar czy nie, powinien zdecydować lekarz. Polecam się skonsultować i lekarz powie czy wystarczy założenie pessaru czy jednak konieczny będzie zabieg. Nie powinnaś zwlekać, nieleczone wypadanie macicy może prowadzić do wielu przykrych konsekwencji.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.