To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

sposób na spierzchnięte dłonie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
truska
Proszę napiszcie jak sobie dajecie radę gdy macie spierzchnięte dłonie
krolewienka
kąpiel parafinowa. a na szybko i np. w pracy - neutrogena albo krem z avonu. chciałam dać link, ale się nie wyświetla.taki w żółto - biało - granatowym opakowaniu, glicerynowy z wyciągiem z cytrusów. mnie pomaga, ale neutrogena jeszcze bardziej.
Tigerek
Krem Garniera do rÄ…k zniszczonych icon_smile.gif

https://tanio.pl/Garnier-Intensywna-Pielegn...619-188435.html

icon_smile.gif
kasiarybka
parafina
cath
Też słyszałam, że parafina jest rewelacyjna.
Krem Garniera mnie nie pomógł.
Od dwóch lat stosuję krem z Avon-u "Intensywnie nawilżający krem do rąk i paznokci z gliceryną. Zawiera wapń i wit E". I tylko jemu oboje z mężem jesteśmy wierni icon_smile.gif
Dobrze robi też nałożenie dużej warstwy kremu na dłonie a potem na parę min rękawiczki.
cath
dubel
Filip_inka
osobiscie uzywam roznych kremow do rak i to dosc czesto. w zime szczegolnie tluste, czasem zwyklego kremu -ziaja-oliwkowy.
Kiedys regularnie, teraz od czasu do czasu mocze dlonie w cieplej oliwie z oliwek.
Ewcia!
CYTAT(Tigerek @ Fri, 03 Dec 2010 - 12:46) *


Przez lata próbowałam różnych kremów, ten Garnier wyżej też - i on mi nie wystarcza, natomiast jego "kolega" z syropem klonowym- rewelacja!
Krem przeciw zrogowaceniom . Poprawa już po 1 razie. Ostatnio, jak zwykle w sezonie zimowym, używają go również moje córki.

Fakt, że nie sprawdzałam kąpieli parafinowych.
Tigerek
Ewentualnie na mnie rewelacyjnie działał jeszcze ten: https://www.stylistka.pl/kosmetyki/dove/int...-krem-do-rak-1/
bumbum
Mój mąż wiecznie zimą chodzi bez rękawiczek i wiecznie ma problem z dłońmi,to tego stopnia że aż skóra mu pęka-nutrogena pomaga bardzo
Inanna
Eucerin - krem do rąk kupowany w aptece (w Kielcach można go kupić a aptece na Kościuszki, kosztuje ok. 25zł) jest rewelacyjny, przynosi ulgę już po pierwszym użyciu.
truska
wielkie dzieki za odpowiedzi , teraz juz wiem w czym wybierac,

Zastanawiam się teraz czy pod choinkę nie kupić sobie parafiniarki 03.gif 37.gif 04.gif
szczurki2
Polecam apteczny EPIKREM. Tłusty na noc.Mam też robiona maśc w sumie na pośladki mego dziecka , ale na dłonie boski.
Parafinę przeszłam serię zabiegów u kosmetyczki-nic nie dało. Dłonie gładkie może z 2 dni.
mama_do_kwadratu
maść z vit. A za 3 zyla w aptece icon_wink.gif
justin
kosmetyczka powiedziała mi, że od parafiny dłonie sie uzależniaja i potem trzeba bardzo często powtarzać. Ja mam dodatkowy problem, że u mnie alergia objawia sie potwornym swędzeniem, pierzchnięciem i pękaniem dłoni. Na noc uzywam tłustego dermosanu. Kremy z gliceryną i rumiankiem mnie uczulaja. Musze niestety często stosować maści juz z dodatkiem sterydów jak Elocom lub Diprosalic.
rysa154
podbijam...mam suche dłonie, którym ani garnier ani vichi, kamil, neutrogena nie dają rady...mozecie cos polecic?


zastanawiam się nad parafiną...tylko nie wiem z której strony to ugryść...
dasza
Olej kokosowy bio z pierwszego tłoczenia na zimno, taki do jedzenia i smazenia icon_smile.gif U mnie już niezbędny
ale musi być z pierszego tłoczenia na zimno, super pachnie kokosami i bardzo pomaga na suchą skórę, nie tylko rąk. Ma wiele zastosowań, nawet na suche końcówki włosów, najlpeiej posmarować na noc , poczekac ok 15 minut na wchłonięcie, posmarowac jeszcze raz dosyc grubo i założyć specjalne, bawełniane lub bambusowe rękawiczki (do kupienia w drogeriach).
Macio
Emolium.
rysa154
CYTAT(Macio @ Fri, 15 Jun 2012 - 08:43) *
Emolium.


tez uzywałam balsamu i nie daje d.

chyba,ze moze jest jakis specjalny do rÄ…k
Fragosia
CYTAT(dasza @ Tue, 12 Jun 2012 - 22:11) *
Olej kokosowy bio z pierwszego tłoczenia na zimno, taki do jedzenia i smazenia icon_smile.gif U mnie już niezbędny
ale musi być z pierszego tłoczenia na zimno, super pachnie kokosami i bardzo pomaga na suchą skórę, nie tylko rąk. Ma wiele zastosowań, nawet na suche końcówki włosów, najlpeiej posmarować na noc , poczekac ok 15 minut na wchłonięcie, posmarowac jeszcze raz dosyc grubo i założyć specjalne, bawełniane lub bambusowe rękawiczki (do kupienia w drogeriach).



Potwierdzam - olej kokosowy jest rewelacyjny.

A ja czasmi robię sobie taka domowa maseczke na dłonie. Ugotowane ziemniaki ciepłe + smietana- na dłonie - owinąc folią (potrzebna pomoc drugiej osoby)
i tak z pól godzin do godziny potrzymać. Dłonie są wtedy takie super nawilzone, lekko wybielone i dleikatne. :-0
Kaszanka
Zwykły krem Nivea? Ważne jest regularne smarowanie, najlepiej po każdym umyciu rąk.
Nasz-Smyk
ja kiedyś przez pracę też miałam strasznie zniszczone dłonie. Uratowałam je kremem z Garniera , tym takim czerwonym do zniszczonych dłoni właśnie. I zastosowałam sobie taka kurację, że smarowałam bardzo grubo tym kremem, a nawet zostawiałam biała warstwę, czekałam aż się wchłonie, resztę rozsmarowywałam i tak po kilka razy dziennie. Po paru dniach dłonie "odżyły":)
emilly
Najlepszym sposobem jest nałożenie maseczki do rąk bądź dość grubej warstwy kremu i zawinięcie rąk na ok. 10 minut w folię spożywczą przeźroczystą (potrzeba drugiej osoby do pomocy icon_wink.gif ) . I na koniec poprosić kogoś o masaż dłoni icon_smile.gif .Efekt sprawdzony na moich klientkach icon_wink.gif
malus
Wypróbowałam na sobie peeling + maska serum Perfecta (kupuje się to w saszetkach około 2,5 zł za komplet) - dla mnie rewelacja, a dłonie miałam potwornie zniszczone środkami chemicznymi. Po pierwszej aplikacji jak nowe. Dalej efekt podtrzymuję zwykłym kremem do rąk. Nie jakimś specjalnie drogim.
gajka243
Ja stosujÄ™ kÄ…piel parafinowÄ… i krem Neutrogeny.
CzarryMarryJoe
Dobrą i tanią metodą jest nacieranie dłoni oliwą z oliwek, z odrobiną soku z cytryny icon_smile.gif
Tigerek
Moje ostatnie odkrycie to krem na zimę Cztery Pory Roku z żurawiną i mlekiem - cudowny icon_smile.gif
kasiazielonka
mnie garnier też nie pomaga ale radę daje nivea sos (do rąk albo ta z panthenolem dla dzieci) bodajze a przy dużych mrozach stosuję dzieciece kremy na zimę i ciepłe rękawiczki i jest ok

musze spróbować tej ciepłej oliwy z oliwek

ale kremy mam wszędzie, w każdej torebce w kazdym pokoju i w samochodzie dwa... (ale moje ręce na prawdę są bardzo eksploatowane;)
mama_do_kwadratu
masło shea (ja stosuję balsam grecki)
Potwora
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Mon, 03 Dec 2012 - 19:11) *
masło shea (ja stosuję balsam grecki)

ja również polecam ( uwielbiam grecki!)
pomidorro
a grecki jak pachnie? ( mydlarni u Franciszka kupujecie?) podpatrzyłam tam jeszcze o zapachu pomarańczowym...
cath
krem do rÄ…k z silikonem.
Poza tym peeling, potem gruba warstwa kremu i ciepłe rękawiczki. Po takim zabiegu skóra jest nawilżona i miękka.
rysa154
CYTAT(cath @ Tue, 04 Dec 2012 - 00:59) *
krem do rÄ…k z silikonem.
Poza tym peeling, potem gruba warstwa kremu i ciepłe rękawiczki. Po takim zabiegu skóra jest nawilżona i miękka.



a jaki krem z silikonem?
CzarryMarryJoe
Widzę, że co komentarz, to inna rada icon_wink.gif Teraz nic, tylko usiąść i testować, aż dłonie będą jedwabiście gładkie i cudownie nawilżone icon_wink.gif
cath
CYTAT(rysa154 @ Tue, 04 Dec 2012 - 06:06) *
a jaki krem z silikonem?

W Avonie jest taki krem.W aptece też można kupić krem z silikonem Gemi Farmasystem taki
rysa154
CYTAT(malus @ Tue, 27 Nov 2012 - 13:34) *
Wypróbowałam na sobie peeling + maska serum Perfecta (kupuje się to w saszetkach około 2,5 zł za komplet) - dla mnie rewelacja, a dłonie miałam potwornie zniszczone środkami chemicznymi. Po pierwszej aplikacji jak nowe. Dalej efekt podtrzymuję zwykłym kremem do rąk. Nie jakimś specjalnie drogim.




spróbowałam tej maski, jak dl a mnie beznadzieja.efekt był przez chwile
kajetanka
CYTAT(CzarryMarryJoe @ Tue, 04 Dec 2012 - 08:42) *
Widzę, że co komentarz, to inna rada icon_wink.gif Teraz nic, tylko usiąść i testować, aż dłonie będą jedwabiście gładkie i cudownie nawilżone icon_wink.gif

Oj, ja chyba przetestuję każdy po kolei icon_wink.gif Mam taki meksyk na dłoniach, że wstyd do ludzi czasem wyjść, najgorsze jest to, że pękają do krwi. Smaruję po każdym myciu, na noc grubą warstwę, kremów próbowałam już tyle, że nawet nie pamiętam wszystkich, u dermatologa byłam i też bez rewelacji. Nigdy wcześniej nie miałam takich problemów, od kilku lat dopiero mam taką...alergię na móz.
Izzka
Ja mam maskę do rąk z oriflame ( pomarańczowe opakowanie ) - stosuję na noc, nakładam bawełniane rękawiczki żeby się dobrze wchłonęła przez noc i rano mam zupełnie nowe dłonie.
śrubka
Ja mam ostatnio kokosowy krem i maskę z Ziaji. Kremu używam tak często jak tylko się da, dobre kilka razy dziennie, a maski dwa razy w tygodniu. Pięknie pachną i skutecznie nawilżają.
Nasz-Smyk
Polecałabym zakup maseczki do dłoni o wrażliwej skórze. Ale można też spróbować z parafiną i rękawiczkami bawełnianymi. To powinno pomóc. A jeśli nie proponowałabym wizytę u dermatologa.
Cassie2015
ja używam jako kremu, balsamu do ciała ( miodowego) Soufre, polskiego producenta [edycja moderatorska] nie trafiłam na niego w żadnym sklepie stacjonarnym, ale zamawiam raz na jakiś z netu własnie. Skóra jest fajnie nawilżona, efekt utrzymuje się kilka godzin, a przy systematycznosci, zmiany utrzymuja się dłużej.
Blare
Ja mam krem do rąk z olejkiem różanym - przywieziony z Bułgarii. Rewelacyjny icon_smile.gif
Martyna_30
Gruba warstwa tłustego krem do rąk lub maści z witaminą A. Posmarować na noc i założyć bawełniane rękawiczki. Taki sposób stosowany regularnie powinien pomóc.
monikaaf
Spróbujcie koniecznie najzwyklejszego oleju kokosowego. Świetnie nawilża, równie dobrze sprawdza się na stopy. Ja smaruję skórę na noc i zawijam w folię kosmetyczną
malinakalina
spierzchnięte dłonie to mój odwieczny problem, o skórkach wokół paznokci już nie wspomnę.. aznacie jakieś naturalne sposoby na nawilżenie dłoni?z produktów które każda kobieta ma w domu ?icon_wink.gif
Paulina Myk
Kiedyś miałam taki etap, że od środków do czyszczeni a w pracy strasznie wysuszyły mi się dłonie. Kumpela poleciła mi krem z garniera, ten czerwony, nie pamiętam nazwy. Powiem Wam, że od tamtej pory dłonie gładziutkie icon_smile.gif Tylko minus taki, że po zaprzestaniu używania tego kremu wszystko wraca do stanu sprzed icon_sad.gif ale polecam wypóbować
kuna87
Rękawiczki złuszczające na dłonie, trzymać 20 minut i cieszyć się pięknymi dłońmi. Przetestowałam i pokochałam icon_wink.gif
rowan_berry
Jakich używasz? I jak długo utrzymuje się efekt?
kuna87
Rowan_berry ja mam z epiltouch i jestem z nich bardzo zadowolona.
Efekt utrzymuje się kilka tygodni. Powtarzam go co miesiąc czasem co dwa, zależy jak bardzo dużo moje dłonie mają kontaktu z chemią i jak często je smaruję
rowan_berry
Super icon_smile.gif ja tez je ostatnio kupiłam, sprawdziły się to teraz już zamawiam w 3-pakach, wychodzi taniej.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.