To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

ręka, noga...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Asa
Jak w temacie, moja 4latka z przedszkola przyniosła wierszyk:ręka, noga, mózg na ścianie oko na widelcu" 23.gif na pytanie od kogo to uslyszala wymienila imię chłopca.
Zagadnęłam mamę chłopca na zasadzie a wiesz co moja corka powiedziała(tu wierszyk) ale mama zmieniła temat 48.gif
A. jest bardzo spokojna dziewczynka nie wiele mowi o przedszkolu, a jak juz cos palnie to tak że rece opadają...
I co ja mam z tym zrobic?
pierwasze co przyniosla poza "glupi"(oczywiście) to "stara pipa 37.gif "
Ja tłumacze ale jak grochem o ścianę czy mam jej pokazać zdjęcie mózgu na ścianie albo oka na widelcu? 29.gif 450[1].gif
mama_do_kwadratu
Ni wnikałabym w szczegóły, nie zagadywała rodziców- bo dla mnie to żadna sensacja, takie kwiatki, znaczy. Przyniesie jeszcze gorsze wierszyki.

Co do wulgaryzmów, też nie unikniesz, ale tutaj tłumaczyłabym, że tak się po prostu nie mówi.
Mafia
U nas jest: do widzenia ślepa Gienia 32.gif
Tłumaczę, nie przeprowadzam śledztwa w przedszkolu, pewnie i lepsze teksty będą, niestety.
Dorott
u nas też parę takich kwiatków jest icon_sad.gif niestety...ja też nie drążę tematu skąd zna takie słowa/wierszyki/rymowanki...tłumaczę, że tak się nie mówi...narazie skutkuje, tzn. do poznania nowej historyjki, która mi opowie icon_smile.gif icon_sad.gif
pirania
ale co mama miala powiedziec? Przeprosic cie czy co?

ja do swoich dzieci czasami mowie "za 10 minut porzadek bo inaczej reka noga mozg na scianie..."
A_KA
To taki wiek... dzieci przynoszą różne teksty. Bardzo szybką je łapią i uwielbiają powtarzać icon_wink.gif. Minie...
Asa
CYTAT(pirania @ Fri, 03 Dec 2010 - 13:46) *
ale co mama miala powiedziec? Przeprosic cie czy co?


Cos Ty! Bardziej w kontekście tego czy jej syn tez sobie tak rymuje.
Nie spodziewam sie przeprosin. 04.gif
Zastanawiam sie tylko jak głęboko w to wchodzić. Czy olać jak mówicie, wytłumaczyc i nie reagowac bardziej, czy zaglebiac sie w to.

Pirania ale Ty pewnie masz starsze dzieci icon_razz.gif

uspokoilam sie
A.

TAQILLA
mam podobnie jak pirania tzn może do Córki swojej jeszcze nie rzucam w/w hasłem, ale znam i używam - w sytuacjach nazwijmy to bardziej dorosłych. Zapewne kiedyś Olivia podsłucha i "sprzeda" dalej.
Tak było z określeniem "ciulowy" - matka używa namiętnie, zwłaszcza jak mam nastrój do bani - cudnie to określa np pogodę za oknem icon_wink.gif - Córka przejęła i teraz pół grupy przedszkolnej mówi "ciulowy" 37.gif

Wolę jednak najbardziej ciulowego ciula niż jakieś cięższe mięcho łacińskie icon_twisted.gif
ulla
Dzieci lubią takie "makabry". Weronika zna takie i gorsze, np. przeróbki "Wlazł kotek" i parę rymowanek. Nie robi to na mnie wrażenia....protestowałam tylko przed powtarzaniem takich, gdzie pojawiały się słowa ocierające się o wulgarność.
Zelda
Moja Hania i zresztą Olek i ja tez bylismy świadkami awantury którą robiłą sąsiadka swojemu wnukowi,który opuscił się w nauce 48.gif rzucała najgorszymi wulgaryzmami,wszystko było słychac chyba na całym osiedlu.My bawiliśmy się wtedy w ogródku i w pewnej chwili Hania mówi do Olusia tak:Ojuś kuba mać zostaw tą jampkę"stanęłam jak wryta ,ale nic jej nie powiedziałam tylko dalej grabiłam liście...na następny dzień w pokoju Hania do Olka:Ojuś kuba mać nie buź mi gażaju (garażu)..wtedy już zareagowałam,a Hania na to "kuba mać, kuba mac ,kuba mać" i smiech...powiedziałam Pani w przedszkolu co miało miejsce,ona powiedziała że mam nie reagować, tylko odwrócić uwagę i zając ja czymś innym.Na szczęście więcej się to nie powtórzyło.
wiktore
Asia ponoc 4 latki rzucają mięsem jakby do nich pięknie nie mówic icon_smile.gif gdzies zawsze podłapią. Wiktor tez ma parę takich słow kluczy- staram sie przesadnie na to nie zwracac uwagi, czasme tłumaczę coś o zasmiecaniu jezyka. Myślę, ze to minie. W sume to naturalne ze dzieci eksperymentują równiez z wulgaryzmami- skoro słyszą to nie byłyby soba gdyby nie spróbowaly.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.