To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

biochemia urody- kosmetyki naturalne, samodzielnie robione

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Simia
Będzie lepsze bo dodasz znikomą ilość konserwantów, ponieważ nie będziesz przechowywała gotowego produktu kilka lat na oświetlonej półce. Jak dobrze trafisz to zamiast parabenów dostaniesz konserwant naturaln, bądź syntetyczny ale certyfikowany. A to tylko 1 z wielu korzyść icon_wink.gif
Jaco
CYTAT(użytkownik usunięty @ Mon, 06 Dec 2010 - 21:10) *
cytowany post usunięto

to poczytaj jeszcze tu: www.zrobsobiekrem.pl
maania
Ja polecam. Korzystam z samych zestawów bo tak jest po prostu wygodnie. Sens zestawy maja- oszczędzasz czas, nie trzeba bawić się w odmierzanie składników, nie musisz ich kupować osobno- w zestawie jest wszystko co potrzebne w odmierzonych ilościach- mieszasz i masz gotowy specyfik. Moja skóra naprawdę zyskała...portfel również icon_smile.gif Cenowo- jak już Jaco wspomniała- zdecydowanie korzystniej. Pamiętać trzeba o właściwym przechowywaniu i o tym, że zużyć trzeba zdecydowanie wcześniej niż 12 miesięcy po otwarciu icon_smile.gif. Mam kilka sprawdzonych produktów, którym jestem wierna, było też na samym początku kilka pomyłek. Ogólne wrażenia zdecydowanie pozytywne. Dodam tylko, że opakowania ładne lubię, jednak tutaj jestem w stanie przeboleć ich brak- efekt mnie na tyle zadowala.
gozar
Zainteresowałyście mnie icon_smile.gif Chcę spróbować. Zamówiłam właśnie gotowy zestaw- delikatny krem z kwasami PHA i algi morskie - spirulina. Ciekawa jestem tego wszystkiego...
maania
Gozar krem ten dla mnie okazał się dobrym wyborem- skóra gładka, świeża i promienna i przed wszystkim brak podrażnień. Zdaj relację jak już będziesz w trakcie stosowania.
zilka
Rosa, opróżnij skrzynkę please
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Ika
Peeling enzymatyczny lubię, fajny jest. Dosyć mocny, ale bez przesady.
Puder bambusowy - lubię, ale jakoś bardziej latem. Może dlatego, ze dla mnie on jest bardzo lekki. Najbardziej się obawiałam tego, że jest biały - że będę wyglądać jak pracownica młyna... Złudzenie icon_smile.gif

Nie powiem, co obciąć, ale jakbyś chciała, to mogę Ci do tej listy parę rzeczy dorzucić icon_twisted.gif
moko.
Dziewczyny zapodajcie linki, gdzie Wy to kupujecie?
użytkownik usunięty
https://www.biochemiaurody.com/

Kurcze ależ mnie też naszła ochota na zakupy.
Marta M
chyba też się skuszę
Jaco
CYTAT(użytkownik usunięty @ Mon, 06 Dec 2010 - 23:19) *
cytowany post usunięto



Zamiast toniku i serum azelo wzięłabym serum lemon do używania na noc. Na dzień koniecznie serum flavo C15EF. Olej monoi nie pasowal mi tak bardzo, że się flaszka zepsuła. Poza tym jest drogi i jak na ciało to mało wydajny - odpuściłabym chyba, że Cię bardzo opisy kuszą icon_wink.gif. Puder bambusowy też bym wyrzuciła - ma 90% krzemionki i w związku z tym działanie mocno wysuszające a Ty chyba nie masz bardzo tłustej cery? Olejek jeśli kochasz zmywać może Ci się podobać ale ja jestem fanką Sensibio, maseczka i peeling niech sobie będzie jak chcesz.

Aaaa i bez zastanowienia wzięłabym olej z opuncji, póki jeszcze jest. Drogi ale to jeden z najlepszych i najtrudniej dostępnych na rynku produktów.
moko.
Ja mam pytanie:
Czy można do każdego kosmetyku używać zamiast wody to hydrolaty?
Powiedzcie mi jeszcze jedno: czego nie powinnam używać? mam skórę bardzo wrażliwą, suchą i czesto uczulenie mi wychodzi na twarzy w postaci czerwonych plam, które potem się łuszczą?

p.s
Chyba znalazłam prezent świąteczny dla siebie icon_biggrin.gif
Latte_macchiato
Ja mam cerę z problemami, rozszerzone pory ale nie tłusta raczej mieszana. Ratowałam się antybiotykiem Unidox ale nadal karmię piersią i jestem już w ciąży więc znów na ok 2 lata antybiotyk odpada. Czy ktoś umiałby mi doradzić co mogłabym wziąć z tej oferty, byłabym wdzięczna ?

tu jest niby gotowy zestaw..tylko woda potrzebna .... jednak z opisu przygotowania wynika, że jednak nie tylko woda
https://www.zrobsobiekrem.pl/?koszyk,18&...amp;iQuantity=1
Arwena.
Wygląda to zachęcająco. A że jestem na etapie poszukiwania czegoś do twarzy, co mnie nie uczuli to się podepnę.


Jaco ekspertko
Co się nadaje do cery mieszanej/wrażliwej - do zmywania mejkapu, odświeżania i wklepywania/nawilżania?


Edit: I peeling koniecznie, też mam jak Brigdet.
Użytkownik usunięty
Pomożecie mi? Bo mnie zabiłyście... Chciałabym krem https://www.biochemiaurody.com/sklep/cream-renew.html O co chodzi z tymi dodatkami do niego?

Ale mnie nakręciłyście! 37.gif
aneea
CYTAT(Prada @ Wed, 08 Dec 2010 - 10:54) *
Ja mam cerę z problemami, rozszerzone pory ale nie tłusta raczej mieszana. Ratowałam się antybiotykiem Unidox ale nadal karmię piersią i jestem już w ciąży więc znów na ok 2 lata antybiotyk odpada. Czy ktoś umiałby mi doradzić co mogłabym wziąć z tej oferty, byłabym wdzięczna ?

tu jest niby gotowy zestaw..tylko woda potrzebna .... jednak z opisu przygotowania wynika, że jednak nie tylko woda
https://www.zrobsobiekrem.pl/?koszyk,18&...amp;iQuantity=1


Ja też mam mieszaną cerę i w tej chwili używam właściwie tylko kosmetyków w BU i świetnie mi służą icon_smile.gif.
Twarz myję olejkiem (jest super, zmywa nawet makijaż oczu), natomiast na nic używam serum Lemon - lekko złuszcza, działa p/bakteryjnie, także nie ma niespodzianek na twarzy, reguluje wydzielanie się sebum, a przy tym natłuszcza skórę. Czasem mieszam serum z żelem hialuronowym - super nawilża.
Zel ten stosuję też czasem na włosy, dzięki temu się tak strasznie nie puszą, czasami mieszam go z masłem z jojoby albo z olejem kokosowym. Bajka icon_smile.gif

Aha, z ser (serów ? icon_wink.gif ) miałam też to z retinolem - RENEW, ale nie polecam, jest drogie, a działanie znikome - nawilża, natłuszcza, zmniejsza ilość sebum i wypryski, ale strasznie mnie wysusza i ogólnie nie zachwyca, więcej go nie kupię.

Polecam wszelkie masła i oleje - można używać w sumie do wszystkiego, np. jojoba jest super na dłonie, włosy, twarz - moje paznokcie w końcu się nie rozdwajają i mogę ich używać zamiast śrubokręta icon_wink.gif

To wszystko z biochemii, ale mam też fajne kosmetyki z mazideł, np. kwas migdałowy - żaden peeling nie robi mi tak dobrze jak on icon_biggrin.gif
aneea
CYTAT([użytkownik x] @ Wed, 08 Dec 2010 - 12:56) *
O co chodzi z tymi dodatkami do niego?


Są to dodatkowe składniki, które musisz dokupić, żeby ukręcić sobie ów krem icon_smile.gif.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Latte_macchiato
CYTAT(aneea @ Wed, 08 Dec 2010 - 12:55) *
Twarz myję olejkiem (jest super, zmywa nawet makijaż oczu),


ja musze myć twarz wodą z czymś, teraz używam żelu z la-roche.. nie mogę inaczej bo od razu coś wyłazi i dermatolog uznała, ze tylko woda + jakiś zel


CYTAT(aneea @ Wed, 08 Dec 2010 - 12:55) *
Aha, z ser (serów ? icon_wink.gif ) miałam też to z retinolem - RENEW, ale nie polecam, jest drogie, a działanie znikome - nawilża, natłuszcza, zmniejsza ilość sebum i wypryski, ale strasznie mnie wysusza i ogólnie nie zachwyca, więcej go nie kupię.


no właśnie chciałam ten kupić, ale wiele kremów wysusza mi skórę zwłaszcza na nosie i okolicach..dzięki za radę
moko.
Znalazłam jeszcze to https://www.kosmetykanaturalna.pl/ i www.mazidła.com
Arwena.
Annea a po olejku nie zostaje tłusty film na skórze? Nie znoszę mieć tłustego na twarzy icon_wink.gif

Sama nie wiem co rzucić na początek.
moko.
Ja rzucam siÄ™ na peling i algi i krem z wit c icon_biggrin.gif
Mafia
Początkującym proponuję zimny prysznic i wybranie jednego zestawu na początek. Wbrew pozorom wielu osobom nie pasuje taka formuła upiększaczy. A to zapach nie ten, a to wygląda zbyt zwykle, a gdzie to poczucie luksusu przy nakładaniu kremu. icon_wink.gif Nie każdy też ma ochote na to mieszanie i tworzenie kremu.
Przetestujcie coÅ› jednego i jak Wam siÄ™ spodoba, to szalejcie. icon_smile.gif
Użytkownik usunięty
No więc zamówiłam krem z retinolem oraz maseczkę z pereł 04.gif Dam znać ofkors icon_biggrin.gif
gozar
dostałam właśnie paczkę i dzisiaj se ukręce, tararara icon_mrgreen.gif

edit:

oczywiście podzielę się wrażeniami icon_smile.gif
aneea
CYTAT(użytkownik usunięty @ Wed, 08 Dec 2010 - 15:01) *
cytowany post usunięto


Mazidla.com

Tu masz linka do kwasu

A tu do ciekawego wątku na Wizażu, uprzedzam, że długi i wciąga icon_wink.gif

Dla mnie najpierw tonik migdałowy, a teraz peeling (ostatnio w silnych stężeniach) to prawdziwe odkrycie. Efekty są jak dla mnie spektakularne, a cena - zabieg złuszczania kwasami w gabinecie (jeden) kosztuje ponad stówę, a tu kwas kosztuje 8 zeta icon_biggrin.gif.
Miałam kiedys wykupiona serię zabiegów z AHA u kosmetyczki i kosztowała mnie kilka stówek, a efekt w przypadku migdałka nawet lepszy i jaka oszczednosc icon_wink.gif.

Prada - zrobisz jak uważasz, ale jestem przekonana, że olejek by Ci nie zaszkodził. Ja też miałam obawy przed pierwszym zastosowaniem, no bo jak to tak, na moją tłustą skórę jeszcze olej.. Od zawsze starałam się skórę na twarzy "wysuszyć", wszystkie kosmetyki żelowe itp. a tu się okazuje nagle, że moja skóra super znosi i olejek do mycia i olejki do smarowania, a najbardziej dobrze robi jej ostatnio olejek z HIPP`a, ale to już inny temat. Słyszałam, że to wysuszanie działa na zasadzie błędnego koła, bo im bardziej skórę wysuszasz, tym bardziej produkuje sebum. Faktycznie wg moich obserwacji jest tak, że skóra potraktowana jakimś olejkiem uspokaja się i po prostu łojotok ustępuje (w znacznym stopniu).

Arwena - hmm, skóra po umyciu olejkiem nie jest tłusta, w składzie jest coś jeszcze / nie pamiętam już co, także to nie jest czysty olej. Napewno nie jest taka jak po żelu, tylko bardziej miękka, minimalny film na twarzy pozostaje. Ja zwykle po umyciu przecieram twarz tonikiem i coś tam jeszcze nakładam, także mnie to zupełnie nie przeszkadza.


gozar
Powiedzcie mi proszę, jak to zmieszać?
Dostałam skłądniki w woreczkach i buteleczkach i dwie miarki-a'la strzykawki. CO ja mam z tym zrobić?

edit:
I czy mogę dodać do kremu trochę alg - spiruliny?

edit2:
te algi potwornie śmierdzą 29.gif
buniaaa
i po co tutaj zaglądałam 37.gif
CYTAT(moko. @ Tue, 07 Dec 2010 - 18:47) *
p.s
Chyba znalazłam prezent świąteczny dla siebie icon_biggrin.gif

ja chyba znajdę tylko qrcze miało go nie być 43.gif
Ale tak na poważnie to żaden krem sklepowy mi nieodpowiada, mam strasznie suchą skórę. Wchłania wszystko jak gąbka i dalej jest potwornie sucha i czasami się łuszczy może tutaj cosik znajde.
Idę przeglądać 48.gif
moko.
bunia mam dokładnie tak samo.
Annea czyli co kwas migdałowy jest rewelacyjny?
Kupowałas go w toniku tak? a w czystej postaci?
Gozar sa instrukcje wykonania kremu - nie wiem z której strony brałaś? ale jestem ciekawa efektu - pokażesz potem fotkę jak ten krem wygląda?
moko.
Kupiłam sobie wszystko na ten tonik migdałowy.
Kurcze sporo tego icon_smile.gif i cena tez fajna icon_wink.gif dodatków sporo.
Kupowałam na mazidłach.
Podpowiedzcie mi co potrzebuje, zeby skomponowac krem - ze strony mazideł?
aneea
CYTAT(moko. @ Wed, 08 Dec 2010 - 20:03) *
bunia mam dokładnie tak samo.
Annea czyli co kwas migdałowy jest rewelacyjny?
Kupowałas go w toniku tak? a w czystej postaci?
Gozar sa instrukcje wykonania kremu - nie wiem z której strony brałaś? ale jestem ciekawa efektu - pokażesz potem fotkę jak ten krem wygląda?


Moko, kupowałam go w czystej postaci, czyli chyba tak jak Ty, plus Hydromanil do tego i to chyba wszystko.
Teraz głównie uźywam go po zmieszaniu z wodą, jako peeling, dawka na oko icon_wink.gif
Ale ja stara kwasiara jestem icon_biggrin.gif, generalnie z kwasami trzeba ostrożnie
moko.
wzięłam własnie czysty kwas, hydromanil i konserwant.
jako peeling to kwas + woda?
aneea
Tak, jest jeszcze wersja z alkoholem, ale nie stosowałam. Po prostu rozpuszczam proszek w przegotowanej wodzie i gotowe.
Jak Cię to interesuje poczytaj wątek do którego linka podesłałam wcześniej
moko.
Biorę się za czytanie, bo dzieć śpi.
gozar
Moko - ja nie dostałam żadnej instrukcji. Czytałam na zrobsobiekrem.pl jak zrobić krem, ale nie wiem czy to się tez tyczy zestawu kremu. Zrobiłam zdjęcie:



do tego jest jeszcze pudełeczko na krem.
moko.
No nie instrukcji papierowej nie dostaniesz, ale na biochemi czy ZSK jest instrukcja wykonania kremu.
Skąd brałaś? z ZSK?
Ja zamówiłam jeszcze algi morskie, olejek jjoba i składniki na serum. Spłukałam się strasznie...
Latte_macchiato
CYTAT(aneea @ Wed, 08 Dec 2010 - 17:15) *
Prada - zrobisz jak uważasz, ale jestem przekonana, że olejek by Ci nie zaszkodził. Ja też miałam obawy przed pierwszym zastosowaniem, no bo jak to tak, na moją tłustą skórę jeszcze olej.. Od zawsze starałam się skórę na twarzy "wysuszyć", wszystkie kosmetyki żelowe itp. a tu się okazuje nagle, że moja skóra super znosi i olejek do mycia i olejki do smarowania, a najbardziej dobrze robi jej ostatnio olejek z HIPP`a, ale to już inny temat. Słyszałam, że to wysuszanie działa na zasadzie błędnego koła, bo im bardziej skórę wysuszasz, tym bardziej produkuje sebum. Faktycznie wg moich obserwacji jest tak, że skóra potraktowana jakimś olejkiem uspokaja się i po prostu łojotok ustępuje (w znacznym stopniu).


Czy zatem mogę Ciebie pofatygować i poprosić byś mi wybrała/dobrała np 4-5 kosmetyki .. w tym krem na dzień i na noc ... najlepiej już takie gotowce... znaczy w zestawie icon_wink.gif.. bo kusiłam się na Retinol a usłyszałam, ze jednak wysusza... mam 36 lat więc i od tej strony też muszę zadbać o cerę ..jestem w stanie przeznaczyć powiedzmy 150-200zł
Jaco
Bioderma Sensibio https://farm3.static.flickr.com/2721/433253..._45dd6cb09b.jpg - najlepszy imho na rynku płyn micelarny do zmywania twarzy. Odkąd mi go ktoś polecił porzuciłam wszelkie olejki, mydła i inne świństwa i jestem mu wierna, żaden inny micel też się do niego nie umywa. Co za tym idzie nie wypowiem się o innym zmywaniu twarzy bo dla mnie wszystko jest po prostu gorsze. Regularna cena zabija ale w promocji w aptekach netowych można go upolować za ok 30 zł co już jest do przyjęcia bo starcza na dość długo.

Przychylę się do wniosku jednej z dziewczyn wyżej - nie szalejcie z zakupami. Kupcie sobie coś na wyregulowanie sebum (naprawdę polecam olejek Lemon) i coś nawilżającego (najlepiej serum, zanim nie poznacie swojej skóry unikałabym kremów). Jak kupicie pół sklepu i zaczniecie stosować wszystko na raz to trudno będzie ustalić co Wam służy a co nie i szybko się zniechęcicie.

Jutro będę miała trochę więcej czasu więc może mi się uda usiąść na dłużej i coś podpowiedzieć ale ja naprawdę jestem zwolennikiem zasady że lepiej mało niż dużo.
moko.
Po przeczytaniu ogromnie długiego wątku na wizażu - zgadzam się Tobą Jaco icon_wink.gif ja zaczęłam od toniku, peelingu i serum ! Krem sobie póki co podaruje.
Latte_macchiato
a mi się kremy właśnie kończą za 3 dni już śladu nie będzie po nich więc muszę coś kupić.. no muszę,,, najwyżej wtopię ...
użytkownik usunięty
[post usunięty]
niki
Swoją przygodę z takimi kosmetykami zaczęłam w tamtym roku od przestudiowania tej stronki Laboratorium urody

Bardzo fany wąteczek o kwasie migdałowym o którym piszą wczesniej dziewczyny, jest tu..

Kupuję produkty na Biochemi Urody, Mazidłach...
Od serum Flavo z vitamicą C i kwasiku migdałowego jestem po prostu uzależniona icon_smile.gif
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Arwena.
Moko, rzuć linką i pokaż co wzięłaś? Ja bym chciała taki sam zestaw na początek.

Gozar, no właśnie? Żyjesz? icon_wink.gif
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Zelda
no to ja tez się pobawię icon_wink.gif tylko nie wiem od czego zacząc.Cera teraz straszna,wyniki hormonów do bani do tego schudła bardzo więc coś do ciała by się przydało,co polecacie?
Arwena.
Mnie napisali "aktualnie zamówienia realizowane są w terminie od 3 do 5 dnia roboczego po otrzymaniu wpłaty na konto (liczone od następnego dnia roboczego)." więc nie nastawiałabym się na jutro.

Gozar, mnie się przypomniało, że algi ze spiruliną to ja kiedyś miałam, z tego robi się taka gumowa maska po zastygnięciu więc do kremu chyba się nie nadają. icon_mrgreen.gif
Jaco
CYTAT(użytkownik usunięty @ Thu, 09 Dec 2010 - 11:37) *
cytowany post usunięto


Rosa,
Ale jak rozumiem nie miałaś w ręku Biodermy, prawda? Ja mówiłam dokładnie to samo. Chcesz to poszukam i skopiuję Ci jak się wszystkimi łapami zapierałam przed tym micelem i tłumaczyłam, że bez wody to nie mycie. No i nie miałam racji. Po prostu spróbuj.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.