To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Implanty zębowe

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

tissaia
No czekają mnie, przypuszczalnie w styczniu/lutym. Potrzebuję tak naprawdę czterech, ale naraz chyba się nie odważę.

Mam pytanie zatem - czy któraś z Was miała robione takie implanty? Czy to naprawdę boli tak, jak piszą w internecie icon_wink.gif czyli że można zmysły postradać, czy też po prostu tylko boli...? Na jak długo będę "wyjęta z życiorysu" ? Stomatolog twierdzi, że dzień-dwa, ale cholera jakoś wierzyć mi się nie chce do końca... Po wyrwaniu zęba jestem dwa dni nieczynna, a to chyba ciut poważniejsza sprawa...?

Chcę robić dwa naraz, na górze i na dole, po tej samej stronie. To dobry pomysł. czy lepeij pojedynczo?

Ja wiem, że to pytania do stomatologa - i ja mu je zadałam, no ale on nie miał implantów robionych, no to co on może wiedzieć...? icon_wink.gif

Jeszcze się nie boję, zacznę pewnie w okolicach Trzech Króli icon_wink.gif
pcola
tissaia,
pisz na priva icon_smile.gif
Inanna
CYTAT(pcola @ Tue, 07 Dec 2010 - 11:21) *
tissaia,
pisz na priva icon_smile.gif


Ale dlaczego na priva? 41.gif
Myślałam, że się czegoś dowiem, też się przymierzam... I też się boję.
oliwka1983
Mnie też to czeka - górna prawa dwójka. Ciekawe ile to kosztuje.
mama_do_kwadratu
pytałam o cenę implantu- 5 tysięcy
yellow
...cena pewnie zależy od materiału - koło mnie 4 tys
Też jestem ciekawa wrażeń "po"
tissaia
A w "hurcie" się można potargowac... icon_wink.gif Ja się targuję, w sumie mam 4 do zrobienia. Mi pwoiedziano 3600 za sztukę, ale to w Krk. nie wiem jak będzie w Kielcach, bo jednak na Kielce się zdecyduję, tylko muszę obczaic jakiś sprawdzony gabinet...
oliwka1983
Hej!
Aż tyle?? To mnie nie stać. A jak mam beż zęba chodzić 41.gif
Inanna
CYTAT(oliwka1983 @ Wed, 08 Dec 2010 - 17:09) *
Hej!
Aż tyle?? To mnie nie stać. A jak mam beż zęba chodzić 41.gif


Weź kredyt.
oliwka1983
CYTAT(Inanna @ Wed, 08 Dec 2010 - 17:28) *
Weź kredyt.


Tylko trzeba mieć z czego spłacać 32.gif
yellow
oliwka - ja myślę że są tańsze rozwiązania niż implant ... zapytaj stomatologa porady zazwyczaj są bezpłatne;)
mama_do_kwadratu
CYTAT(Inanna @ Wed, 08 Dec 2010 - 17:28) *
Weź kredyt.


albo nie, nie napiszę
oliwka1983
Właśnie w przyszłym tyg. się wybieram stomatologa icon_smile.gif
Inanna
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Wed, 08 Dec 2010 - 20:11) *
albo nie, nie napiszę


To nie było ani złośliwe, ani bezmyślne.
Oglądałam kiedyś program z cyklu o 10 lat młodziej, czy cuś takiego. Wzięli tam kobietę, i zmienili jej zęby. Oczywiście jeszcze fryzjer i makijaż, ale kluczowe były te zęby. Ta kobieta zmieniła się nie do poznania. Wtedy zrozumiałam, że zęby to podstawa - lepsza praca, lepsze życie, lepsze związki. Na własny użytek doszłam wtedy do wniosku, że jeśli bierze się kredyt na dom/mieszkanie/samochód to TYM BARDZIEJ warto wziąć na zęby. I obiecałam sobie pamiętać o tym do końca życia.
anita
oczywiście, że można wziąć kredyt na zęby, myślę, że wiele osób tak robi, tylko dawanie takiej rady osobie której nie znasz nie jest najlepszym pomysłem. Żeby brać kredyt trzeba mieć zdolność kredytową, mieć z czego spłacać, a tu tak jednym słowem, weź kredyt.
Inanna
Anita, ale przecież wiadomo, że implanty kosztują. Czyli jeśli ktoś bierze je pod uwagę, to wydaje mi się, że mogę zakładać, że zdolność kredytową na 5 tys. posiada...
Bo przecież nie mówimy tutaj o wymianie całego uzębienia na implanty...

anita
no właśnie oliwka nie wiedziała ile skoro się przeraziła kwotą i powiedziała, że jej nie stać.
Ja w sumie też nie wiedziałam ile.. choć wiedziałam, że sporo, no ale nieważne, icon_wink.gif
Gremi
ale implanty to ostatecznosc i trzeba sie liczyc z tym ze stosunkowo czesto sie nie przyjmuja. Stomatolog musi byc w miare pewny ze taki zabieg skonczy sie sukcesem. Poza tym jeśli pozostał chociaż korzeń zęba to są o wiele tańsze i z podobnym efektem rozwiazania. Warto wiec udac sie po porade do wyspecjalizowanej kliniki stomatologicznej i dopytac sie ze szczegółami o wszystko.
amania
To prawda, nie zawsze się przyjmują i podobno komplikacje też są nierzadkie. Także, jeśli jest korzeń, to zdecydowanie warto skorzystać z jego obecności.
Śledzę sprawę na bieżąco, bo moja córka niemalże wybiła sobie ząb jakiś czas temu i niewykluczone, że kiedyś będzie potrzebowała implantu.
Inanna
A wiecie, że już przeprowadzano próby hodowli zębów z komórek macierzystych? 02.gif

https://www.portaldentystyczny.pl/pacjent/w...iec/art792.html
Macio
Są inne rozwiązania, tańsze powiedzmy około 1000 za szt. Mosty, półmosty, wkręty (o ile zdrowy jest korzeń). Na ten moment mam licówkę, lecz czeka mnie większy wydatek w przyszłości.
pcola
Macio,
te rozwiązania są tańsze, ale wbrew pozorom bardziej inwazyjne niż implanty. W miejscu, gdzie nie ma już
korzenia kość zaczyna zanikać, zapadają się więc tkanki miękkie i twarz wygląda starzej - to raz.
W celu założenia mostu należy oszlifować filary (zęby, na których będzie wspierała się cała konstrukcja).

Szkoda szlifować zdrowe zęby, ucierpią na tym bardzo (to w sumie powinna być ostateczność, jeśli nie
ma warunków na implanty właśnie).
Implant zrasta się z kością (tworzy się kościozrost) zapobiegając jej zanikowi. Główny czynnik powodujący
utratę implantów to niedostateczna higiena. O uzupełnienia protetyczne trzeba bardzo dbać, chodzić na
regularne kontrole, od czasu do czasu zrobić skaling lub jeśli niepotrzebny, to chociaż polerowanie.

Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego fachowca, który nie będzie myślał tylko o tym, by skasować
pieniądze i pozbyć się problemu. Z tego powodu omijajcie szerokim łukiem miejsca, w których będą Wam
obiecywali cuda wianki nie mówiąc o potencjalnym ryzyku/trudnościach. Szczerość z obu stron przede
wszystkim. Cena też ma znaczenie. Jeśli ktoś chce zrobić zabieg jak najtaniej musi liczyć się z tym, że
w razie niepowodzenia zostanie z problemami sam, a nikt nie podejmie się naprawiać spapranej przez innego
zabiegowca sprawy.
tissaia
Co to znaczy, ze "stosunkowo często się nie przyjmują"?
pcola - sa jakieś statystyki, szczegółowe informacje na ten temat?

Ból zniosę, kasę odkładam juz dłuższy czas - ale jak mi sie ma toto nie przyjąć...

U mnie to jedyna deska ratunku. Koronki miałam 8 lat, ale niestety w korzeniu zrobił się siony stan zapalny i koronek już nie mam... Odczekałam rok od usunięcia korzenia. Na dole- to inna historia i stara resekcja sprzed X lat. Najbardziej mi na tej górze zależy, bo to cholera 4 i 5 sa i bardzo mnie to krępuje.....
pcola
tissaia,
muszę ojca jutro podpytać, ale wiesz w medycynie statystyka sobie a życie sobie.
Wiele zależy od uczciwości zabiegowca, jeżeli widzi że przypadek ewidentnie beznadziejny
i szanse na powodzenie mizerne nie powinien mydlić oczu dla kasy. Myślę, że ryzyko może
zminimalizować skorzystanie z usług sprawdzonego gabinetu, i trzeźwa ocena sytuacji.

Są pacjenci świetnie funkcjonujący z uzupełnieniami protetycznymi "od ucha do ucha" na
np. 7 implantach i wszystko funkcjonuje bez zarzutu. Są tacy, którzy mają wkręcony tylko
jeden, a utrata i tak następuje.
Gremi
ja rowniez nie wiem jakie sa statystyki w tym temacie ale kiedy rozmawialam o implantach ze swoim stomatologiem to powiedzial mi ze czesto w dziaslach pozostaja mikroresztki starych zebow (sorki za nazewnictwo ale pisze to tak jak to zrozumialam) ktore czasem trudno zauwazyc nawet na zdjeciach rtg. Potem te resztki moga powodowac rozne dziwne stany i w efekcie odrzucenie implantu. W mojej sytuacji w kazdym razie powiedzial ze najpierw trzebaby bylo chirurgicznie wyczyscic (czyli wyciac, wyskrobac czy co tam rownie "przyjemnego") poczekac az sie pogoi i sprawdzac jeszcze raz chociaz i to gwarancji by nie dalo.
mim0za
Ortodontka do której chodziłam z córką mówiła, że musiała usunąć górną piątkę. A żeby nie mieć luki w tym miejscu to aparatem ortodonycznym przesunęła pozostałe zęby. Tissaia, może to byłby dobry sposób.
niki
Mój siostrzeniec wszczepił sobie kilka lat temu implant górnej, prawej jedynki. Ząb stracił na boisku, jako 12- letni chłopak, ale musiał czekać ze wstawieniem implantu do 20 roku życia. Wcześniej nie można było tego zrobić, bo szczęka rośnie i zmienia się w wieku dojrzewania.

Zabieg miał w silnym znieczuleniu miejscowym, ale mimo wszystko trochę go bolało. Z tego co wiem, można to wykonać w znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu dostał leki przeciwbólowe, musiał stosować antybiotyk, zimne okłady na dziąsło , bo pojawiła się opuchlizna oraz płukanki odkażajace jamę ustną.
Takie intensywne gojenie trwało około dwóch dni, dieta płynna przez słomkę, raczej nie wspomina tego jako coś bardzo bolesnego i nie do przeżycia.

Po jakimś czasie, gdy implant zrósł się z kością przecięli mu zagojone dziąsło i dokręcili ząbek. I tą część wspomina już o wiele bardziej nieprzyjemnie.
Nie było żadnych komplikacji.
Implant nosi już od 4 lat i wszystko jest w najlepszym porządku.
tissaia
CYTAT(mimoza @ Fri, 10 Dec 2010 - 09:42) *
Ortodontka do której chodziłam z córką mówiła, że musiała usunąć górną piątkę. A żeby nie mieć luki w tym miejscu to aparatem ortodonycznym przesunęła pozostałe zęby. Tissaia, może to byłby dobry sposób.


No niestety nie byłby... nie mam 4 i 5 koło siebie, tego się nijak przesunąć nie da. Miałam tam koronkę na korzeniu czwórki, ale wdał się silny stan zapalny i korzeń ...poszedł sie przejść.

tissaia
pcola- może ja się do Twojego Taty na konsultację wybiorę...? Serio mówię. zawsze to ktoś "znajomy"...
Maja_S4
Chciałabym odświeżyć temat, gdyż teraz on mnie bezpośrednio dotyczy... Również wydaje mi się, że implant ma bardzo wiele zalet, i tylko jedna podstawową wadę, czyli jak wszyscy zauważają jest nią cena. icon_sad.gif Ja informacje na temat implantów znalazłam tutaj: [post edytowany przez administratora] A czy ktoś mógłby mi polecić jakąś dobrą klinikę w Warszawie?
malowanka
Podnoszę wątek.
Tissaia - zdecydowałaś się? Jakie są efekty?
Sama ma do założenia 2 implanty - szóstki. Mój stomatolog wycenił to na 5 tys zł za sztukę.
Muszę zebrać jak najwięcej informacji zanim się zdecyduję.

trzkasienka
czy te ceny, ktore podajecie to kwota za implant, tj czesc, ktora umieszcza sie w kosci czy razem z koronka?

Eliszka
Takie ceny są za cały "ząb".
Zelda
Na grouponie własnie przeczytałam ,że w rybinku jest promocja 1800 zamiast 4500 za jeden implant.
trzkasienka
CYTAT(maja2006 @ Sun, 17 Apr 2011 - 18:33) *
Na grouponie własnie przeczytałam ,że w rybinku jest promocja 1800 zamiast 4500 za jeden implant.


nie wiem, czy to nie jest promocja tylko na "implant", takim określeniem nazywa się część umieszczaną w zębie u mojej dentystki. Później dochodzi "ekstra" czyli koszt za koronkę... Jakoś nie chce mi się wierzyć w tę promocję, wiedząc jaki jest koszt materiałów do implantu (mojej koleżanki mąż jest protetykiem). Przeciez nikt nie będzie dopłacal do interesu... icon_rolleyes.gif

Stąd te moje wcześniejsze pytanie związane z tym, czym się tutaj na forum określa implant...
gilly
Proclinic Dental: https://proclinicdental.pl/service/implanty/ . Dobra klinika , mają tam baredzo wiele systemów implantologicznych ( chociaż na tym akkurat polecam nie oszczędzać i zdecydować się na ten najlepszy system).

Sama również bałam się , ze będzie bolało. Głównie jak mieliby wkręcać tę śrubkę. NIczego jednak nie czułam. Dostajesz tam dobre znieczulenie, tak wiec niczego absolutnie nie musisz się obawiać icon_smile.gif

Duży wydatek, ale sama jestem zadowolona,że się ostatecznie zdecydowałam.
MatiDabrowski
Mój tata był w gabinecie https://zarembaort.pl/uslugi/implanty-chiru...stomatologiczna wstawić implanty.
Zabieg był robiony jakieś 8 lat temu, a implanty dalej trzymają się doskonale. Oczywiście sama decyzja o wykonaniu tego zabiegu kosztowała całą rodzinę dużo cierpliwości i stresu. Ale jak już tata poszedł wykonać zabieg to był bardzo zadowolony, bo zabieg był praktycznie bezbolesny. A komfort jaki teraz odczuwa jest naprawdę wart całego tego zachodu.
maggda11
strasznie drogie te implanty icon_sad.gif kurcze nawet nie zdawałam sobie sprawy. Właśnie szukam dla mojego taty dobrego speca w tej dziedzinie. Polecicie kogoś z Łodzi?
Beatasikor
Wiele osób chce schudnąć właśnie bez wyrzeczeń czyli bez ćwiczeń i na dodatek czasem podjadają i na koniec jest wielkie zdziwienie dlaczego ie chudnęicon_neutral.gif Zobacz nawet pijąc wodę smakową zobacz ile dodatkowych (zbędnych ) kalorii przyswajasz i utrudniasz sobie odchudzanie https://medicot.pl/woda-smakowa-a-odchudzanie/
Samo przerzucenie się na wodę i nie słodzenie herbaty/ kawy to już kilka set kcal mniej w ciągu dnia
gilly
Polecam nie patrzeć się jedynie na cenę implantu zebowego. Czasami lepiej jest zapłacić trochę więcej za wstawienie implantu, ale wybrać się do kogoś kto ma rzeczywiste pojęcie w temacie oraz wstawi nam implant odpowiednim systemem...

Na tej stronie jest artykuł, który proponowałabym przeczytać:
https://www.medi-tour.pl/1055,0,ile-kosztuj...plant-zeba.html

Jest tutaj napisane z jakim kosztem mniej więcej trzeba się liczyć jak wstawia sie implant. Oraz to jak wygląda cały zabieg.
olka55
Szczerze mówiąc to ja mam duzy strach przed dentystami i unikam inwazyjnych zabiegow, ale czasem sa one konieczne niestety. Po wypadku musialam miec zalozony wlasnie implant zeba. Ogolnie rozstrzal cenowy miedzy przychodniami jest naprawde spory. Ostatecznie na zabiegu bylam w Stomatologia Borowski u dr Borowskiego. Pełen profesjonalizm. Pan doktor to konkretny czlowiek, wyjasnia, doradza, czulam sie komfortowo, obawy zniknely icon_wink.gif Jestem pol roku po zabiegu i z implantem nic sie nie dzieje. Dodam jeszcze, ze ceny sa tam dosc przystepne.
Ceda
Generalnie również wstawiali mi jeden z przednich zębów i w takim przypadku moim zdaniem implant jest najlepszym rozwiązaniem, zdecydowanie najmniej widocznym i daje wrażenie posiadania naturalnego zęba, w tej samej kolorystyce i kształcie co poprzedni.

Zakładałam implant w Krakowie, konkretnie w klinice stomatologicznej na ulicy Batorego. I jestem zadowolona. Wyglada naturalnie oraz wstawienie nic nie bolało. https://studiose.med.pl Na stronie jest kontakt
Kotelka
Na stronie jest kilka porad czy wybrać implant czy jednak most:
https://faktykrakowa.pl/20190430169565/most...-sie-zdecydowac
Decyzja o wyborze implantu zęba zależy od wielu czynników, w tym od stanu zdrowia jamy ustnej, ilości brakujących zębów, kosztów oraz preferencji pacjenta. Implanty zębowe są skutecznym sposobem na uzupełnienie brakujących zębów i przywrócenie funkcjonalności jamy ustnej.

Najlepiej skonsultować się ze stomatologiem, który oceni czy jest to dobrym pomysł czy niekoniecznie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.