To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Lekkie zmiany na skórze - suche łuszczące się plamki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Tigerek
Jakiś miesiąc temu zauważyłam na jednym ramieniu ledwo różowawą okrągłą plamkę, z której drobniutko łuszczyła się skóra, jakby po poparzeniu słonecznym. Potem pojawił się podobny podłużny znak lekko wyżej, wczoraj zauważyłam podobne 2 placki (średnica jakiś 1 cm) na drugim ramieniu. I tak idę w czwartek z tym do rodzinnego, ale może komuś coś się kojarzy icon_question.gif Nie boli, nie swędzi, ale się namnaża...
A_KA
U mnie tak zaczęła objawiać się alergia. Tylko placki większe były icon_wink.gif. Moje zlokalizowane były w pasie i na szyi.

Po pierwsze miałam to natłuszczać. Dostałam maść cholesterolową z wit. A.

U Karoli również podobną plamką (jej się CHYBA nie łuszczyła jeśli dobrze pamiętam) zaczęła się alergia.
tuLena
CYTAT(Tigerek @ Tue, 14 Dec 2010 - 22:39) *
Jakiś miesiąc temu zauważyłam na jednym ramieniu ledwo różowawą okrągłą plamkę, z której drobniutko łuszczyła się skóra, jakby po poparzeniu słonecznym. Potem pojawił się podobny podłużny znak lekko wyżej, wczoraj zauważyłam podobne 2 placki (średnica jakiś 1 cm) na drugim ramieniu. I tak idę w czwartek z tym do rodzinnego, ale może komuś coś się kojarzy icon_question.gif Nie boli, nie swędzi, ale się namnaża...


takie zmiany łuszczycowe u mnie też maja podłoże alergiczne
A_KA
Tigerek... a nie zmieniło się ostatnio coś w Twoim życiu? Nie miałaś styczności z czymś nowym? Nie wiem... u Karoli np. po antybiotyku uaktywniła się alergia. U mnie przyczyną była styczność z kurzem (praca przy książkach przez 3 miesiące)...
renata19750702
U mnie to objaw alergii. Te zmiany (dokładnie takie jak opisujesz) mam tylko na ramionach. Nasilają się w okresie grzewczym.
Tigerek
No to może być to, co u Ciebie, renatko, bo mam tylko na ramionach icon_smile.gif

A jakoś to traktujesz icon_question.gif Trzeba to jakoś monitorować icon_question.gif

To raczej nie alergia, bo nic nowego nie mam, nawet płyn do kąpieli cały cza ten sam. No chyba, że o czymś nie wiem, bo nie kojarzę po prostu.
marchewka
u mnie podobne paskudztwo dermatolog określiła jako "łupież pstry" ... najpierw małe różowe potem blednie łuszczy się a na koniec zostaje biała plamka latem nie do opalenia:) trzeba nad tym popracować bo się łatwo "roznosi"...zalecania dla mnie silny leczniczy szampon antyłupieżowy / clotrimazolum
marchewka
a... mnie oblazło ramiona i szyję szczególnie tam gdzie miałam "coś" zawieszone..np. klucze na smyczy...kuracja 2 tyg i jak ręką...icon_smile.gif
renata19750702
CYTAT(Tigerek @ Wed, 15 Dec 2010 - 17:58) *
No to może być to, co u Ciebie, renatko, bo mam tylko na ramionach icon_smile.gif

A jakoś to traktujesz icon_question.gif Trzeba to jakoś monitorować icon_question.gif

To raczej nie alergia, bo nic nowego nie mam, nawet płyn do kąpieli cały cza ten sam. No chyba, że o czymś nie wiem, bo nie kojarzę po prostu.


U mnie to alergia pokarmowa icon_sad.gif Z reguły tylko smaruję balsamem i po kilku dniach nie ma po nich śladu. Aha - moje właściwie nie mają koloru (jeśli nie rozdrapię sama ;-/ ) Ja je czuję głównie pod ręką, jak przejadę po nich dłonią.
Tigerek
No to coś jak u mnie icon_wink.gif - teraz po kilku dniach używania mydła w płynie nawilżającego się przestało łuszczyć. Zapomniałam dziś kupić tej maści z wit. A, jutro sobie kupię icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.