To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ferie w przedszkolu państwowym

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Beti_
Witajcie

Mam pytanie jak w temacie, co robią rodzice którzy ferii nie mają???

Myślę intensywnie i już dzisiaj boli mnie głowa.

Zastanawiam się albo nad nianią, no ale na 2 tyg ???? sama nie wiem, może byłaby bardziej skłonna gdybym takową osobę miała a teraz nim znajdę, zaufam?? Przecież nie zostawie Maki z obcą kobietą.

Druga opcja to wykupienie w prywatnym przedszkolu karnetu, wystarczyłoby mi gdyby chodziła tak do leżakowania do 13, no ale po pierwsze nie wiem czy będzie chciała chodzić, w tym do którego chodzimy adoptowała się przez 2 m-ce. I co poślę ją teraz do obcego jej przedszkola do grupy która już się zna. Szkoda mi jej 37.gif

Co byście zrobiły??
grzałka
w przedszkolu państwowym nie ma ferii, pracuje normalnie
pcola
Powinien być dyżur.
grzałka
tu link
Beti_
No właśnie muszę sprecyzować, są dyżury- czyli przy małej ilości dzieci w całym przedszkolu 3-latki będą z 5-latkami. No ale chociaż w znajomym przedszkolu. Przed świętami w środę jak ją zaprowadziłam okazało się że był dyżur.
Żadnej pani z 3-latków nie było, jedynie praktykantka, na szczęście bardzo uwielbiana przez 3-latki.


jaAga*
Moim zdaniem lepszy dyżur w znajomym przedszkolu niż normalne zajęcia w obcym. Moje dzieci ucząszczają/uczęszczały i dzieci było sporo. Te dyżury to też trochę fanaberia nauczycieli icon_wink.gif.
Beti_
CYTAT(jaAga* @ Tue, 28 Dec 2010 - 10:53) *
Moim zdaniem lepszy dyżur w znajomym przedszkolu niż normalne zajęcia w obcym. Moje dzieci ucząszczają/uczęszczały i dzieci było sporo. Te dyżury to też trochę fanaberia nauczycieli icon_wink.gif.



Chyba masz racje, zobaczymy jak przyjmie to Maka, ale narazie nastawiam się na pobyt na dyżurach 37.gif
Kamila-w1
U nas działa normalnie, z tym, ze zamiast 5 grup sa trzy.
justin
z reguły przed świętami, w czasie ferii i wakcaji dzieci jest duuuuuuużo mniej. W naszym p-lu, państwowym, gdzie normalnie jest 125 dzieci w przypadkach jak powyżej chodzi ok. 20-30 dzieciaków, wtedy też grupy są połączne. Oczywiście nie ma takich zajęć jak zazwyczaj i dzieci wracaja potwornie wynudzone, ale cóż moge poradzić, niestety nie mamy tyle urlopu a i opieki poza przedszkolem nie jesteśmy w stanie zapewnić. Dobrze, że dyżury sa. W tym roku i tak troche się poddenerwowałam, bo w tygodniu przed świetami ukazało si,e ogłoszenie, że w zwiazku z tym, że święto 25 grudzień wypada w sobotę, 24 grudnia - Wigilia p-le jest zamknięte. Musiałam na szybko organizować na ten dzień urlop, chociaż wczesniej miałam zaplanowane, że idę do pracy.
LilySnape
W naszym przedszkolu 3-latki łączą z 4-latkami. Panie inne ale i tak większości znane, bo 3-latki są łączone z 4-latkami od ok. 15-tej.
Mafia
Syn chodzi do tzw. oddziału przedszkolnego i niestety wolnego jest mnóstwo, ferie, wakacje, okolice świąt.
truska
W gdy grupy są połączone dziecko ma okazję poznać inne dzieci z przedszkola.
Moja Weronika na początku nie lubiła chodzić na łączone grupy ale jak poznała inne dzieci juz nie był to dla niej żaden problem .
Cieszyła się ze może pobawiż się z młodszymi lub starszymi dzieżmi. icon_biggrin.gif
Agga
Ja się właśnie zastanawiam, co zrobić z Natalką w ferie. W przedszkolu będą się pytać, czy będzie chodzić (oczywiście najlepiej, jak by nie) i mam dylemat.
Z jednej strony ona uwielbia przedszkole i jak nie chodziła między świętami,to ją roznosiło i ciągle się pytała kiedy pójdzie do przedszkola.
Ale widzę że oni taką łaskę robią,jak ktoś daje dziecko w takie właśnie dni.Teoretycznie mogła by zostać w domu,ale nie ukrywam że mam dużo spraw do załatwienia i lżej by było, gdyby jednak chodziła do przedszkola. No i ona lubi chodzić, więc też mi będzie w domu marudzić.
tissaia
Agga - nad czym Ty siÄ™ dziewczyno zastanawiasz? Dawaj do przedszkola i tyle.
joa133
Agga łaskę mogą robić,jest dyżur, pkole jest otwarte, daj ją, przynajmniej nie będzie się nudzić w domu... oni zwykle kręcą nosem w pkolu podczas ferii, mniej dzieci, więcej luzu ma Pani...
skorpionka
Agga czym się przejmujesz płacisz przecież, poza tym to ich praca, a pytać to wszędzie pytają, bo chcą mieć rozeznanie między innymi w ilości jedzenia, ja tam posyłam, lepiej żeby tam bawił się z dziećmi niż nudził w domu
Ammm
Agga, ja bym się w ogóle nie zastanawiała, tylko posłała.
Beti, dawaj na dyżur, będzie z pewnością trochę dzieci, które znają, do tego znajome miejsce, będzie dobrze.

Na szczęście w przedszkolu prywatnym takich łamigłówek nie zadają, nawet w Wigilię było czynne, w Sylwestra zamknęli z braku chętnych, ale zawsze mnie zastanawiało co rodzice mają robić z dziecmi w tym czasie.
Sorry, że zaśmiecam wątek, ale co się robi z dziećmi z wczesnej podstawówki w czasie wakacji? Ostatnio się z mężem nad tym zastanawialiśmy...
zilka
CYTAT(Ammm @ Tue, 11 Jan 2011 - 12:27) *
Sorry, że zaśmiecam wątek, ale co się robi z dziećmi z wczesnej podstawówki w czasie wakacji? Ostatnio się z mężem nad tym zastanawialiśmy...


Ja ma dwie odpowiedzi:
należy mieć dużo dzieci w dużych odstępach. Wtedy jak to starsze jest we wczesnej podstawówce to mniejsze jeszcze ma nianię, która w przypadku braku wyjazdów zajmuje się obydwoma. Natomiast jak to młodsze jest we wczesnej podstawówce to starsze jest na tyle duże, żeby się nim zająć 29.gif

A tak serio to "się organizuje" - wyjazdy samodzielne, z koleżankami, kolonie, babcie i dziadków...
użytkownik usunięty
Zilka świetna rada dla Amm, która ma dzieci w odstępie jakichś hmm 5 minut icon_smile.gif

Tak serio to też zawsze nad tym myslałam, Czemu mi Zilka nie powiedziałaś wcześniej z tą różnicą, to bym się wstrzymała z tym moim pędem rozrodczym jeszcze ze 3 lata icon_twisted.gif

A tak serio to nie przejmowałabym się niezadowoleniem pań. No kurcze przecież to ich praca.
Ammm
CYTAT(jully @ Tue, 11 Jan 2011 - 13:27) *
Zilka świetna rada dla Amm, która ma dzieci w odstępie jakichś hmm 5 minut icon_smile.gif


A dokładnie 1 minutę icon_wink.gif
A rada dobra, teraz muszę tylko wycelować kiedy kolejne 03.gif

CYTAT(jully @ Tue, 11 Jan 2011 - 13:27) *
Czemu mi Zilka nie powiedziałaś wcześniej z tą różnicą, to bym się wstrzymała z tym moim pędem rozrodczym jeszcze ze 3 lata icon_twisted.gif


No to za 3 lata zafundujesz sobie kolejne i po kłopocie 29.gif
yennefer
Ha, u mnie jest 6 lat róznicy i działało jak Michał był w pierwszych klasach podstawówki, bo i tak był ktoś w domu z Mikołajem, natomiast jak Mikołaj pójdzie do szkoły to nie wiem co zrobię. Ale ja w ogóle sie zastanawiam nawet jak będzie w roku szkolnym, bo nie chcę, zeby kończąc lekcję o 12 siedział do 16 lub dłuzej na świetlicy.
joa133
CYTAT(Ammm @ Tue, 11 Jan 2011 - 10:27) *
Sorry, że zaśmiecam wątek, ale co się robi z dziećmi z wczesnej podstawówki w czasie wakacji? Ostatnio się z mężem nad tym zastanawialiśmy...



Fundujesz babci i dziadkowi zajęcia na całe 2 mce!
Agga
CYTAT(joa133 @ Tue, 11 Jan 2011 - 14:10) *
Fundujesz babci i dziadkowi zajęcia na całe 2 mce!



Tylko nie każdy ma blisko lub pracują. Ja mam rodziców za oceanem,więc ta opcja odpada,a o drugich dziadkach wolę się nie wypowiadać .
użytkownik usunięty
Agga jak odpada, jeszcze lepiej wysyłasz dzieci do USA do dziadków, żeby język szlifowały icon_smile.gif
Agga
CYTAT(jully @ Tue, 11 Jan 2011 - 18:14) *
Agga jak odpada, jeszcze lepiej wysyłasz dzieci do USA do dziadków, żeby język szlifowały icon_smile.gif



Tylko Natalka,to by się zapłakała za mną,a Olivier za mały. No i teraz będę udupiona z paszportami icon_confused.gif .
Ammm
Ale to były rozważania o szkolniakach, bo z przedszkolami to chyba jest tak, ze zawsze jakieś ma dyżur i można tam posłać, nie?

Ale z tymi dziadkami to faktycznie różnie bywa. A tak to co zostaje? Jakieś "lato w mieście" czy "półkolonie"? Pewnie tak.
jacek placek
Ja na szczęśćie też mam dziadków,tzn moich rodziców,część wakacji Oni siedzą z moją Zosią na działce, a resztę my bierzemy urlop i wyjeżdżamy w siną dal icon_smile.gif
Nie wiem co bym zrobiła gdyby nie ONI icon_smile.gif przytul.gif
grzałka
no moja córka po pierwszej klasie pojechała na dwa obozy, co nam dało 4 tygodnie opieki, resztę podzieliliśmy- ja, mąż, dziadkowie

Antek bardzo chce pojechać na obóz już przed pierwszą klasą i poważnie rozważam opcję wysłania go

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.