To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Krzesełko do karmienia FP Rainforest

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ika
Chcieliśmy Nutce kupić krzesełko do karmienia Fisher Price, model Rainforest. Jako jeden z dwóch modeli FP ma cztery kółka, a nie dwa, a kolorystycznie jest znośniejszy, niż Ocean Wonders. Tyle, że nigdzie nie możemy go znaleźć icon_eek.gif Przetrzepałam allegro - jedyne dostępne są ze Stanów. Nie uśmiecha mi się płacić stówy za przesyłkę, poza tym gdyby cokolwiek było z przesyłką nie tak, to wyobrażam sobie pierepały z reklamacją... i koszty.
Ma ktoś z was?? Udało wam się dostać w Polsce??
Agga
Nie trzeba było tego postu napisać dwa tygodnie temu?
Mój tata przyleciał i by kupił,a nawet za przesyłkę byś nie płaciła,tylko podjechała odebrać na Okęcie.
Ika
CYTAT(Agga @ Thu, 30 Dec 2010 - 22:33) *
Nie trzeba było tego postu napisać dwa tygodnie temu?
Mój tata przyleciał i by kupił,a nawet za przesyłkę byś nie płaciła,tylko podjechała odebrać na Okęcie.


O kurczÄ™ icon_cry.gif
Dirty Diana
Tu sÄ… i to polskie sklepy.
Ika
O, faktycznie sÄ… icon_biggrin.gif

edit: Jezu, jakie ceny icon_eek.gif Plus przesyłka. Drożej niż ze Stanów! 37.gif
mama_do_kwadratu
a z drugiej ręki? nie moje icon_wink.gif
Ika
Mama, no właśnie nie chcę z drugiej ręki... Poza tym nie ma tej doczepianej zabawki icon_smile.gif a chcieliśmy z nią... (z tych sklepów podanych przez Kaelsę tylko w Smyk.S2 jest z tą zabawką).
Wychodzi na to, że tylko ściąganie ze Stanów nam zostaje, a tego się obawiam.
Agnieszka_82
Ika, ten model z FP też ma 4 kółka i zabawkę i jest tańszy i dostępny w Polsce icon_smile.gif (coś za dużo "i" wyszło icon_smile.gif
https://allegro.pl/fisher-price-krzeselko-d...1391401802.html
Ika
CYTAT(Agnieszka_82 @ Thu, 30 Dec 2010 - 23:58) *
Ika, ten model z FP też ma 4 kółka i zabawkę i jest tańszy i dostępny w Polsce icon_smile.gif (coś za dużo "i" wyszło icon_smile.gif
https://allegro.pl/fisher-price-krzeselko-d...1391401802.html


Wiem, Agnieszko, tylko on ma kolorystykę bardziej inwazyjną icon_wink.gif a poza tym ma trzypunktowe pasy bezpieczeństwa - a tamten ma pięciopunktowe, które uważam za lepsze (bezpieczniejsze).

Nutka ma osobne pieniądze na ten cel (dostała), ale nie aż tyle. Muszę przemyśleć, co począć. Wychodzi na to, że tylko ściągnięcie ze Stanów nam pozwoli się zmieścić w cenie, bo na dołożenie nie mamy teraz - ale co jesli z przesyłką byłoby coś nie tak? Jakieś uszkodzenia, reklamacje...?
Agnieszka_82
Aha icon_smile.gif
Ika co do wysyłki to niestety nie mam doświadczenia.
A możesz mi wytłumaczyć czym się różnią pasy 3 punktowe od 5 ?
Ika
CYTAT(Agnieszka_82 @ Fri, 31 Dec 2010 - 11:14) *
A możesz mi wytłumaczyć czym się różnią pasy 3 punktowe od 5 ?


Ilością punktów zaczepienia icon_wink.gif
Trzypunktowe mają punkty zaczepienia powyżej ramion i w kroku. Pięciopunktowe mają dodatkowo po bokach, od bioder. Nie wiem, czy jasno tłumaczę icon_biggrin.gif
użytkownik usunięty
Z wysyłką z USA uważaj. Nie wiem jak to jest z dziecięcymi rzeczami. Mój mąż zamawiał sobie książki i płyty na amazon i nie miał pojęcia, że powinien płacić od tego cło (no jego wina bo powinien sprawdzić. W każdym razie raz Poczta otworzyła taką przesyłkę z płytami za 100$ ale że to była jakaś promocja, bo miał do zrealizowania jakiś bon, to wartość przesyłki w USA zapisali na 1200 $ - cło trzeba było zapłacić od tej właśnie kwoty i było masakrycznie wysokie niestety.
Zelda
Ika tutaj na allegro znalazłam,przesyłka 39zł
https://allegro.pl/krzeselko-do-karmienia-f...1393088004.html
ale z tego co widzę ma 2 kółka
Zelda
w stanach kosztuje 119$
https://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=10822411 czyli jakieś 360zł

chyba sa dwa rodzaje,ale i tak na to samo prawie cenowo wychodzi
tutaj masz za 450zł już z wysyłką i 4 kółka i zabawki
https://allegro.pl/krzeselko-fisher-price-r...1390348932.html
a ten poprzedni link za 424zł z przesyłka ale dwa kółka i bez zabawek chyba
Ika wysyłka ze stanów nie jest taka tania.nie wiem ile waży to krzesełko,ale lekkie nie jest.Koszt wysyłki około 40 funtów to chyba 50$ i to paczka morska czyli jakieś 4-6 tygodni.,mogę się dowiedzieć
tutaj masz link ile kosztują wysyłki ze stanów,opcja lotnicza i morska.
https://www.plusexpress.pl/index.php
moja mam będzie lecieć w styczniu do nas,ale może miec tylko 23 kg więc nie wiem czy jej sie zmieści.dodatkowa torba to 50$,więc jakieś 150zł...
Ika
No właśnie, Maja, tam mają taniej, niż u nas icon_smile.gif I to wersję 4-kółkową z tą doczepianą zabawką (ten z linku z allegro jej nie ma, ma tylko tę malutką - ten ze stanów, który wkleiłaś jako drugi, ma dodatkową dużą zabawkę doczepianą do blatu, ale można ją odpiąć i funkcjonuje samodzielnie). Normalnie żałuję, że nie mam nikogo w Stanach. W Polsce znalazłam - wysyłkowo - jeden, ale dosłownie jeden (mają info, że to ostatnia sztuka) i kosztuje o 2 stówy drożej.
Zelda
Ika a ten drugi link to 4 kółka i cena podobna z wysłka już.
Ja mogę poprosić brata żeby podjechał do baby are us i zobaczył ile kosztuje w stacjonarnym sklepie,ale tak jak pisałam dochodzi koszt paczki.
a zadaj pytanie sprzedajacemu temu ze stanó ile trzeba czekac na przesyłkę i czy można za pobraniem,bo to opcja najbardziej optymalna wg mnie.
Ika
Właśnie rozważam to: https://allegro.pl/krzeselko-fisher-price-r...1390348932.html tylko się zastanawiam, jak to jest z tym cłem, o którym pisała Jully...
Zelda
czytałąm opis i pisze facet że opakowanie jest tylko uszkodzone,czyli kupił po kosztach za jakąs połowe ceny pewnie w burlingtonie lub innym tego typu sklepie gdzie za potargane pudełko jest upust na 70%,ale to trzeba mieć farta żeby trafić.
Zelda
mi rodzice papasana wysyłali i pełno zabawek i nigdy cła nie płaciłam
wiem tylko że rodzice kiedys płacili za kerchera
Ika to pisz jakby co
Zelda
Ika,upolowałas cos?
Ika
CYTAT(maja2006 @ Wed, 05 Jan 2011 - 12:40) *
Ika,upolowałas cos?


Nie icon_sad.gif A krzesełko potrzebne coraz pilniej icon_sad.gif
Abotak
CYTAT(maja2006 @ Sat, 01 Jan 2011 - 15:32) *
mi rodzice papasana wysyłali i pełno zabawek i nigdy cła nie płaciłam
wiem tylko że rodzice kiedys płacili za kerchera
Ika to pisz jakby co


z tym clem jest tak ze nie sa nim objete przedmioty wyslane jako prezenty. Natomiast te zakupione owszem.
Sprzedawcy czasem obchodza to nieuczciwie ( na korzysc kupujacego) opisujac przesylke jako `gift`, nie artykul sprzedany. Stad bywa ze komus sie upiecze.
Kiedys znajomy z Pl poprosil mnie by mu jakis gadzet muzyczny nabyc na ebayu USA. Sprzedawca w odpowiedzi o kosztach przesylki zaznaczyl ze bedzie jeszcze clo i z gory zaznaczyl zeby go nawet nie prosic o oznaczenie jako gift
bo to jest nielegalne i on takich z mety zglasza gdzie trzeba.
I, jak sie okazalo, nie po proznicy zastrzegl, bo ww znajomy, na informacje o cle, kazal mi zapytac `czy nie da sie tego obejsc wysylajac jako gift` 43.gif 48.gif bo z clem to juz nie bedzie tyle ile by chcial za to zaplacic. 03.gif
Niestety, mysle ze ceny tych przedmiotow na europejskim rynku sa jakie sa bo m in clo rowniez doliczone.
Kiedy ostatnio zamawialam suszarke do owocow, amerykanskie rzeczywiscie byly o polowe nizsze, ale przesylka plus clo i na to samo by wyszlo co w angielskim sklepie.
Zelda
Ika jak chcesz to mogę mame poprosic zeby Ci wkupiła i wysłała,ale na morską czeka się 4-5 tygidni ,a lotnicza szybko,ale 2 razy droższa.
TAQILLA
zwolnione z opłat celnych sa rzeczy, których wartość nie przekracza 60 euro. Dodatkowo "przykrywką" jest wpisanie opcji gift ale i tak jeśli zaznaczysz na takiej przesyłce, ze wartość jej sięga powyżej 100 euro to mają prawo ją zatrzymać na urzędzie celnym i nic na to nie poradzisz.

Ika najtaniej wysyłka z USA wyjdzie przez jakąś firmę polonijną typu Doma, Polamer, Polonez, Krakus itp z tym, ze ta jak maja pisała morska paczka to koszt ok. 60-80 centów za funt + opłaty paliwowe i ubezpieczenie obowiązkowe (ok10$) no i czekasz 4-8 tyg. Sklepy najcześciej wysyłąją USPS, UPS lub Fed Exem - po za granicę USA generalnie tylko UPS i Fed Ex, czasem trafi się DHL. O ile poczta amerykańska jest droga o tyle firmy kurierskie z opcja wysyłki po za granice USA liczą sobie jak za woły.
Zelda
Koszt za funkt to jakieś 90 pare centów,do tego opłata 1 dolar dla agencji i ubezpieczenie 5 $,dostakowo mozna też wykupć za kolejne 5 $ drugie ubezpieczenie.
Rafaela
w Grecji jest ten model fotelika do karmienia Rainforest za około 100e, a krzesełko nakładane za 40e. A takze z tej serii Fisher price ma hustawki, lezaczki, karuzele, maty edukacyjbe, wanienki do kapieli itp.

mama4
Ika, a moze takie by Cie interesowalo?



https://www.toysrus.ca/product/index.jsp?productId=3822462

W przyszlym tygodniu bede w oklicy sklepu firmowego FP, jak chcesz, to moge zerknac czy maja i za ile ten model, ktory juz wybralas.
Ika
Mama4, dziękuję, ale już zamówiłam icon_smile.gif
Zerknąć możesz, czy mają, tak z ciekawości... a gdzie jest sklep firmowy FP??
mama4
Sklep jest w okolicach Toronto. icon_wink.gif

rtonka
Uzytkowala ktoras krzesełko do karmienia nakladane na duze krzeslo bo ja czesto wyjezdzam do rodzinki i byloby jak znalazl. Zastanawiam nad jego kupnem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.