To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

złamanie kregu L3

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamajul
mam lezec,potem nosic gorset, a kiedy przestanie bolec?
lekki pb nie pomagaja, od lezenia boli mnie hm wszystko..
wiem, wiem ze to poczatek, ale kiedy przestanie bolec???
przy najmniejszym ruchu???

i potem jak sie zrosnie to jakies cwiczenia?
Berek
O matko jedyna! Jakim cudem sobie to zrobiłaś?
Co do leków, to trzeba zapytać lekarza, może będzie coś skuteczniejszego, nie każdy reaguje jednakowo. A może musisz się, biedna, przemęczyć, ale minie lada moment.
Jak się zrośnie, na pewno będzie potrzebna rehabilitacja, bo od długiego leżenia tak czy owak słabną mięśnie. Na ile Ci prorokują tej rozrywki? Potrzeba Ci czegoś?
Ida.dorota
O rany, Monika, trzymaj się Bidulo... Jak Ty ten krąg złamałaś?...
grzałka
złamanie kompresyjne?

leżenie, leki przeciwbólowe puls ćwiczenia wzmacniające mięśnie tułowia- codziennie
z czasem będzie mniej bolało, można się też wspomagać fizykoterapią (laser, pole magnetyczne)

trzymaj się, to będzie wszystko trochę trwało
grzałka
a do ogółu- wystarczy upaść na pośladki z własnej wysokości żeby sobie złamać kręgosłup kompresyjnie
Berek
CYTAT(grzałka @ Thu, 06 Jan 2011 - 11:16) *
a do ogółu- wystarczy upaść na pośladki z własnej wysokości żeby sobie złamać kręgosłup kompresyjnie



No to właśnie już wiem :/
Rozmawiałam z Moniką. Niechże jej ktoś mądrzejszy ode mnie powie, że ma leżeć, a to znaczy leżeć. Bo się wierci 21.gif
Grzałka, a te ćwiczenia, znaczy ich opis, można gdzieś znaleźć samemu? Opis, wytyczne? Bo o ile wiem, na razie Monika nie dostała zaleceń w tej kwestii.
grzałka
ma leżeć plackiem !!!!!

ćwiczenia najlepiej, żeby jej ktoś pokazał (wziąć prywatnie fizjoterapeutę na godzinę? ), ale zaraz poszperam w googlach i może znajdę, to absolutnie karygodne, że nie dostała
grzałka
link do ćwiczeń

trzeba kliknąć na "pobierz plik"
niestety nie jestem pewna, czy to można wydrukować
Berek
Dzięki! Mam nadzieję, że przeczyta to, co piszesz o leżeniu plackiem, a ćwiczenia jakoś jej się dostarczy. Fizjoterapeuty też w razie czego poszukamy, ale najważniejsze, to żeby się ten babsztyl nie miotał, Matka Polka jedna 37.gif
cydorka
CYTAT(Berek @ Thu, 06 Jan 2011 - 13:57) *
Dzięki! Mam nadzieję, że przeczyta to, co piszesz o leżeniu plackiem, a ćwiczenia jakoś jej się dostarczy. Fizjoterapeuty też w razie czego poszukamy, ale najważniejsze, to żeby się ten babsztyl nie miotał, Matka Polka jedna 37.gif

niech sie nie miota, niech jej to ktos powie
bo ja po zaniedbanym złamaniu kompresyjnym szyjnego kręgu ( niewielka stłuczka maluchem kilkanaście lat temu)
cierpie bardzo po dzis dzień
wtedy stwierdziłam, że co tam szyja mnie boli ale co tam, kończę studia, nie mam czasu na pieszczenie się, nie trafiłam nawet do lekarza ( bosz jaka byłam głupia) i tak z tym chodziłąm nie wiedząc nawet co się stało
zrosło sie jak chciało
szyja bolała mnie od czasu do czasu
po kilku latach od tego wydarzenia trafiłam pod opiekę sensownego doktora
rtg, rezonans,
chłop się za głowę złapał.............
mamajul jesli to czytasz posłuchaj mnie
masz bezdyskusyjnie i bezwarunkowo słuchać zaleceń a Twoja rodzina musi tak się zorganizować, żeby całkowicie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wyłączyć Cię z poruszania się
do toalety i wróć
to co zrobisz dla siebie teraz uratuje Cię byc może przed ogromem kłopotów jakie ja przerabiam z własnej wtedy głupoty

jako tako funkcjonuje dzieki bardzo dobrej fizykoterapii prowadzonej w moim przypadku rutynowo, nawet bez objawów
ale moja szyja w rezonansie nie pozostawia złudzeń do tego co mnie czeka za mam nadzieję jak najwięcej lat



tak jak napisała grzałka
teraz placek+leki+ cierpliwość+ rehabilitacja
im bardziej będziesz tego przestrzegać tym wiecej dla siebie robisz na dalsze lata

cyd
mamajul
cwiczenia zyga wydrukuje mi jutro,
fizjoterapeuta tyz przyjdzie
leze leze az mi sie placek robi
dzieki

jutro bede se załatwiac gorset...
recepty rez dostałam do reki pluz zalecenie lezec plackiem
rozumiem ze plackiem do sklepu sie przeplackam
icon_wink.gif
słuzba zdrowia icon_wink.gif
mamajul
Mam juz gorset i rozm z ortopeda, który powiedział, zebym teraz o rehabilitacji zapomniała. Po 4-6 tygodniach kontrolne rtg.
Leki pb jakby działaja, gorset ściska :] i seksowny nie jest icon_wink.gif ale daje mi poczucie bezpieczenstwa. No i już nie musze plackiem.
Juhu.
Ida.dorota
Super, że możesz się poruszać, ale mam nadzieję, że ustaliłaś jednak z lekarzem, ile i co Ci tak naprawdę wolno? Bo że wszystko, nie wierzę icon_wink.gif .
A lekarza masz dobrego?
ulla
Mamajul...ty dbaj o siebie co?? Plackiem czy nie, ale bez nieuzasadnionego poczucia marginesu bezpieczeństwa...znaczy "tyle przecież mogę", bo co jeżeli nie? Lepiej mniej niż więcej, przynajmniej póki lekarz nie zezwoli.
mamajul
ustaliłam-gadałam dzisiaj z lekarzem przez telefon. mało mi wolno-ponuro.
ale daje rade. i tak czuje ze zwariuje.
grzałka
CYTAT(mamajul @ Fri, 07 Jan 2011 - 16:22) *
Mam juz gorset i rozm z ortopeda, który powiedział, zebym teraz o rehabilitacji zapomniała.



o ćwiczeniach?
ups, to my jakoś skrajnie inaczej pacjentów po złamaniach prowadzimy- ćwiczenia już w pierwszym tygodnniu
Ludek
Kurczę. icon_sad.gif Współczuję. Trzymam kciuki, żeby jak najszybciej przestało boleć.
mamajul
CYTAT(grzałka @ Sat, 08 Jan 2011 - 14:06) *
o ćwiczeniach?
ups, to my jakoś skrajnie inaczej pacjentów po złamaniach prowadzimy- ćwiczenia już w pierwszym tygodnniu

icon_sad.gif. Chyba sama to nie mam odwagi podjac rehabilitacji :/...
mamajul
CYTAT(Ludek @ Sat, 08 Jan 2011 - 20:34) *
Kurczę. icon_sad.gif Współczuję. Trzymam kciuki, żeby jak najszybciej przestało boleć.

juz tak nie boli icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.