To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ferie w przedszkolu

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Beata Białystok
Czy w przedszkolach do których chodzą Wasze dzieci też w czasie ferii będą łączone grupy? Bardzo się zdziwiłam jak pani spytała czy Agatka będzie w czasie ferii chodziła do przedszkola. Wydaje mi się, że mało które dziecko nie będzie chodziło w tym czasie do przedszkola i niepotrzebnie robia to całe zamieszanie z łączeniem grup icon_confused.gif
irminka2
U nas w czasie ferii wszystko jest normalnie. To są ferie dla szkół a nie przedszkoli.

Irmina
Beata Białystok
CYTAT(irminka2)
To są ferie dla szkół a nie przedszkoli.

No właśnie. A tu taka rewolucja w przedszkolu icon_confused.gif Znowu Agatka będzie marudziła icon_sad.gif
Monisia
Jak Laura chodziła do przedszkola to w czasie wakacji i ferii były właśnie łączone grupy z powodu małej ilości dzieci.
Teraz chodzi do zerówki i ma normalne ferie 2 tygodniowe , które już za tydzień się zaczynają.
Beata Białystok
A u nas ferie będą już od najbliższego poniedziałku icon_smile.gif Szkoda, że w pracy nie ma ferii icon_confused.gif A tu taka ładna zima, mróz, śnieg pada. Pięknie icon_smile.gif
Monisia
Czemu u nas nie pada ? icon_confused.gif
Pewnie zacznie za tydzień na ferie icon_wink.gif
Arwena.
Beatko, ja też myślałam że bedzie chodzić dużo dzieci.
I zaprowadziałam moje dziecko w poniedziałek do przedszkola.

Jakież było moje zdziwienie gdy przyszłam po Kubusia. W jego grupie była 3 dzieci, w innych podobnie w związku z tym połączono wszystkie 4 grupy icon_evil.gif

Nie dość tego, na obiad była tylko zupa, której moje dziecko oczywiście nie jadło i siedziało głodne.

Wiecej nie poszedł, czekamy na zakończenie ferii, i nic już nie napisze , bo jeszcze jestem wsciekła icon_twisted.gif icon_twisted.gif
Beata Białystok
Arwen nie dziwię się, że jesteś wściekła icon_confused.gif Mam nadzieję, że do Agatki przedszkola jednak dzieci będą chodziły, bo z tego co widziałam, to listy chętnych są długie.
mamadwojki
u nas w przedszkolu tez malo dzieci chodzi, z dwoch powodow: ferie i choroby. U corki w grupie chodzi 5 dzieci, w mlodszej bylo raptem dwoje dzieci, w innych podobnie. Dlatego rzeczywiscie grupy sa laczone. Ale taki np. angielski odbywa sie normalnie, tu nie ma ferii.
pirania
Wbrew pozorom sporo dzieci nie chodzi do przedszkola- pamietajcie ze czesc z nich ma starsze rodzenstwo- po co malucha wysyac jak i tak trzeba sie zajac starszym.
Moje np tez beda chodzic jedynie okazjonalnie icon_wink.gif
Beata Białystok
Dzisiaj u nas rozpoczęły się ferie. W Agatki grupie była normalna ilość dzieci (20 sztuk), ale od jutra obie panie idą na urlop i dzieci dołączą do innych grup icon_confused.gif Nie podoba mi się to wcale icon_twisted.gif A Agatce jeszcze mniej icon_rolleyes.gif
Pecia
U nas tez sa w ferie laczone grupy ale Zuzia bardzo lubi chodzic wiec z regoly tydzien siedzi w domu a drugi tydzien juz chodzi.
I tak jak napisala gwm w tym czasie sa ferie w szkole a duzo dzieci ma starsze rodzenstwo.
Poza tym przedszkolanki tez maja z reguly dzieci ( szkolne) i wlasnie dlatego w czasie ferii sa urlopy w przedszkolach dla czesci personelu.
Beata Białystok
Zastanawiam się skąd te przedszkolanki mają tyle urlopu... W czasie wakacji przedszkole jest miesiąc nieczynne - mają urlop, w czasie ferii biorą urlop, przez resztę roku też często biorą po dzień-dwa urlopu... Gumowy mają ten urlop czy co? A może im się tyle należy? Nie wspominając już o tym, że pracują dziennie 3-5 godzin icon_rolleyes.gif
Pecia
Nie wiem jak jest dokladnie w przedszkolach ale wydaje mi sie ,ze tyle im sie nalezy. Tylko,ze oni maja dyzury, nie biora wszyscy np w ferie.
Nauczyciele tez maja 2 miesiace w wakacje, ferie. A caly etat nauczyciela to tylko 18 godzin.

ale wiesz chyba jakie maja pensje?
Beata Białystok
CYTAT(Ciocia Pecia)
ale wiesz chyba jakie maja pensje?

No jakie? Nie mniejsze niż większość innych ludzi, a nie przepracowują się. A za to jak panie w przedszkolu zajmuja sie dziećmi, to bym im nie dała więcej niż 100 zł miesięcznie icon_twisted.gif
pirania
Beata przedszkolanki pracuja na podstawie karty nauczyciela- czyli etaty maja po okolo 18 godzin a dziennie nie wolno im pracowac wiecej jak 5 godzin. A urlopy maja jak nauczyciele czyki w czasie wszystkich ferii.

Ale popracuj sobie te 5 godzin z banda 40 rozbojnikow w liczbie 20 lub 30 i przestaniesz zazdroscic icon_wink.gif

W przedszkolach prywatnych zatrudnia sie na umowe zlecenie i tam karta nie obowiazuje a jedfnak nauczycielki nie siedza po 8-9 godzin ( wtych lepszych) tylko sie wymieniaja albo conajmniej maja 2 godzinki przerwy w ciagu dnia na regeneracje icon_wink.gif)
Pecia
CYTAT(Beata Białystok)
CYTAT(Ciocia Pecia)
ale wiesz chyba jakie maja pensje?

No jakie? Nie mniejsze niż większość innych ludzi, a nie przepracowują się. A za to jak panie w przedszkolu zajmuja sie dziećmi, to bym im nie dała więcej niż 100 zł miesięcznie icon_twisted.gif


jezeli nie jestes zadowolona z przedszkola do ktorego chodzi Twoja corka to je zmien, albo znajdz opiekunke na 9 godzin za 100 zl misiecznie wink.gif do JEDNEGO dziecka
pirania
Beata nie wiem jakie u ciebie sa panie. Moze w Bialymstoku za mala konkurencja a moze wszystkie fajne panie sa w prywatnych przedszkolach. Ale ciocia Pecia ma racje- Pensja w Warszawie to cos pod 800- 1000 zlotych chyba ze ktos ma zarabista wysluge lat. W Warszawie znalezienie opiekunki do jednego dziecka za te sume nie jest sprawa oczywista chociaz nie jest niemozliwe. Ale juz ja do swej trojki raczej bym nie znalazla;)
W moim przedszkolu panie sa OK- staraja sie dziecmi zajmuja sie dobrze i mam swiadomosc ze gdyby poszlky do prywatnego to ze 2000 by im wpadlo. Ciesze sie ze nie ida.
Beata Białystok
CYTAT(Ciocia Pecia)
jezeli nie jestes zadowolona z przedszkola do ktorego chodzi Twoja corka to je zmien, albo znajdz opiekunke na 9 godzin za 100 zl misiecznie wink.gif do JEDNEGO dziecka

Z przedszkola nie jestem zadowolona. Niestety. Pisałam już kiedyś np. o zostawianiu dzieci bez opieki icon_confused.gif Opiekunkę do małej mogę mieć i miałam przez kilka lat DARMOWĄ, ale chcemy, żeby Agatka miała większy kontakt z dziećmi i dlatego poszła do przedszkola.
Benia
Kochana Beatko!
Urlop przedszkolanek nie jest niestety gumowy. Pomimo tego, że w czasie wakacji przedszkole jest zamknięte, przedszkolanki pracują - wtedy najczęściej "przygotowują przedszkole" na nowy rok szkolny (sale, pomoce itp), tej pracy jest dość sporo. No i urlop mają niestety narzucony z góry, mogą go wziąć tylko (i wyłącznie) w czasie wakacji, bo w ciągu roku szkolnego nie ma jak, no chyba że w czasie ferii chodzi mało dzieci... Co do godzin pracy, nie jest to 3-4 godziny ale przeciętnie 5 i są one rozłożone nierównomiernie, tzn. dzień trzy godziny, drugi osiem. A posiedzieć sobie 8 godzin w grupie np. bardzo rozbrykanych 5 latków to jest jednak męczące, zwłaszcza gdy po pracy wracasz do domu i... masz to samo, tylko w jednoosobowym wykonaniu.
No i przedszkolanka to też człowiek, nie nastawiajcie się do nich tak wrogo... icon_smile.gif
Pozdrawiam, Benia
Beata Białystok
CYTAT(Benia)
Co do godzin pracy, nie jest to 3-4 godziny ale przeciętnie 5 i są one rozłożone nierównomiernie, tzn. dzień trzy godziny, drugi osiem.

Na pewno w przedszkolu do którego chodzi moja córka żadna z pań nie pracuje 8 godzin. Jedna pracuje od 7 (teoretycznie icon_confused.gif ostatnio o 7.30 jej jeszcze nie było) do 12, druga od tej 12 do góra 15.30 (a często do 14.30). Później wszystkie dzieci z przedszkola są w jednej sali pilnowane przez jedną panią.
Beata Białystok
CYTAT(Benia)
No i urlop mają niestety narzucony z góry, mogą go wziąć tylko (i wyłącznie) w czasie wakacji, bo w ciągu roku szkolnego nie ma jak, no chyba że w czasie ferii chodzi mało dzieci...

Beniu, np. w grupie mojej córeczki w czasie ferii chodzi do przedszkola tyle dzieci co normalnie, a pomimo to obydwie panie wzięły urlopy icon_confused.gif A biedne dzieci tułają się po innych salach icon_sad.gif
Benia
Masz rację Beatko, biedne dzieci tułają się po salach... I jest to dla nich strasznie stresujące, bo są przyzwyczajone do swojej pani, sali, swoich zabawek. Zwłaszcza ciężko jest maluchom, one nie lubią takich zmian i zdarza się, że po takich "pomieszanych" feriach nie lubią przedszkola, znowu zaczynają płakać i muszą się na nowo zaaklimatyzować. icon_sad.gif Może było mniej dzieci w innej grupie i stąd te łączenia, nie wiem. W każdym przedszkolu panują inne zwyczaje...
Nauczyciel przedszkola ma 25 godzinny tydzień pracy, dlatego mówiłam wcześniej, że pracuje średnio 5 godzin dziennie. Nie bierze się niestety pod uwagę tego, co robi poza godzinami pracy, a jest tego naprawdę dużo. Różne festyny, pikniki, zajęcia otwarte, spotkania z rodzicami, uroczystości, takie jak np. dzień babci czy dzień mamy, wycieczki, imprezy, przygotowanie do konkursów, do zajęć itp. robią najczęściej w "czynie społecznym", poświęcając swój wolny czas.
Pozdrawiam - "obrońca" przedszkolanek, Benia
Beata Białystok
Beniu obrońco przedszkolanek icon_wink.gif czy jesteś przedszkolanką?
Arwena.
CYTAT(Beata Białystok)
Beniu obrońco przedszkolanek wink.gif czy jesteś przedszkolanką?



To samo pytanie chciałam zadać wink.gif
kasiask
U nas w ferie zawsze są lączone grupy, bo dzieci przychodzi dużo mniej. Posiłki są wydawane normalnie, ale kuchnia gotuje mniejsze ilości. Ja w tym roku nie posyłałam Julka do przedszkola w ferie - u nas już się skończyły- doszłam do wniosku ze to przechowalnia i wypisałam go na cały styczeń. Będę przynajmniej do przodu o stokilka zł. Z tym wypisaniem udało się, bo pani dyrektor poszła mi na rękę. Nie w każdym przedszkolu się tak da.
Benia
icon_confused.gif tak, jestem jednÄ… z nich icon_confused.gif
Pozdrawiam ciepło, choć zima za oknem...
Benia
amania
Marysia nie chodzi do przedszkola w czasie ferii, ani wszelkich dni przed- czy międzyświątecznych.
Beata Białystok
Agatka chodzi do przedszkola w ferie i dni międzyświąteczne, bo my pracujemy. Gdybym niepracowała, to wcale nie chodziłaby do przedszkola icon_smile.gif
Beata Białystok
CYTAT(Benia)
icon_confused.gif tak, jestem jednÄ… z nich  :?

A cóż to za kwaśna mina? icon_smile.gif
Benia
CYTAT(Beata Białystok)
A cóż to za kwaśna mina? icon_smile.gif


Piłam właśnie herbatkę z cytryną, Beatko! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
A tak zupełnie serio, to jestem właśnie na przymusowym urlopie i tęsknię za moimi dziećmi, które błąkają się po innych salach z obcymi paniami icon_cry.gif
Beata Białystok
CYTAT(Benia)
A tak zupełnie serio, to jestem właśnie na przymusowym urlopie i tęsknię za moimi dziećmi, które błąkają się po innych salach z obcymi paniami icon_cry.gif

A dzieci pewnie tęsknią za Tobą icon_smile.gif Kiedy koniec urlopu?
Benia
Jutro ostatni dzień icon_smile.gif
pirania
Beata a nie rozwazqalas zmieny przedszkola?

Wkurzenie nie nauczycielki moze zachowaj sobie na czasy szkolne icon_wink.gif

A prawda jest taka niestety ze na pedagogice od lat byla selekcja negatywna i oprocz cudownych pan przedszkolanek gdzies musza pracowac i te ktore nie dostaly sie na prawo, historie, albo do Wyższej Szkoly Pedagogicznej mialy najblizej. icon_wink.gif
Beata Białystok
CYTAT(gwm)
Beata a nie rozwazqalas zmieny przedszkola?

Gosiu poważnie zastanawiałam się nad zmianą przedszkola, ale nie chcę narażać małej na nowe stresy. I tak ciężko jej było zaaklimatyzować się w przedszkolu. Poza tym nie wiem czy w innym byłoby lepiej icon_confused.gif Zresztą i tak więcej nie chodzi niż chodzi do niego icon_rolleyes.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.