To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Elementarz, pierwsze ksiazeczki do czytania

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

rtonka
Mam prośbę, chce kupic 6 latkowi elementarz i jakies proste ksiazeczki do samodzielnego czytania, mozecie cos polecic.
marsjanka
Jak dla mnie rewelacyjny Elementarz Plec i Skoczylas
elementarz
sikorka_28
ja polecem ksiazeczki z duzymi litarkami, krotkie wg zainteresowan. dziecko czyta wtedy to co lubi...
Elemenatrz Pelc, Skoczylas rzeczywiście fajny, do sylebowej nauki czytania, a teksty bardziej na czasie niż Falskiego.
Moja córka tak na prawdę wolała bajeczki niż elementarz, a teraz uwielbia komiksy
rtonka
Dzieki za odpowiedzi, kupie Elementarz Plec i Skoczylas.
bb
CYTAT(marsjanka @ Sat, 15 Jan 2011 - 21:51) *
Jak dla mnie rewelacyjny Elementarz Plec i Skoczylas
elementarz


Rewelacyjny- sprytna metoda kolorowych sylab. Wlasnie wczoraj zaczelam powtorke z rozrywki czyli nauke czytania z mlodsza corka. Starsza (tez w wieku okolo 5.5 lat) bardzo sprawnie i z ochota zaczela i skonczyla nauke. Teraz ma lat prawie 9 i czyta plynnie po polsku. Mlodsza jest na etapie "Oto mama i tata" i...cdn icon_wink.gif
Polecam. Sa jeszze do tego zeszyty cwiczen do nayuki pisania, matematyki i srodowiska ale na tle elementarza raczej przecietne wiec niekoniecznie polecam.
bb
Wyszla tez nowa seria- mam zamiar zamowic jako, ze Martynka w naszym domu gosci od kilku ladnych lat:
ZACZYNAM CZYTAC Z MARTYNKA
bb
Oooo...znalazlam tez wersje koedukacyjna do nauki czytania:
KUBA I OLA- BLIZNIAKI- ZACZYNAM CZYTAC
rtonka
CYTAT(bb @ Tue, 18 Jan 2011 - 08:01) *
Rewelacyjny- sprytna metoda kolorowych sylab. Wlasnie wczoraj zaczelam powtorke z rozrywki czyli nauke czytania z mlodsza corka. Starsza (tez w wieku okolo 5.5 lat) bardzo sprawnie i z ochota zaczela i skonczyla nauke. Teraz ma lat prawie 9 i czyta plynnie po polsku. Mlodsza jest na etapie "Oto mama i tata" i...cdn icon_wink.gif
Polecam. Sa jeszze do tego zeszyty cwiczen do nayuki pisania, matematyki i srodowiska ale na tle elementarza raczej przecietne wiec niekoniecznie polecam.



Wlasnie wczoraj nabylam ten elementarz i cwiczenie do niego czesc I, jak dla mnie super elementarz.
rtonka
CYTAT(bb @ Wed, 19 Jan 2011 - 10:33) *
Wyszla tez nowa seria- mam zamiar zamowic jako, ze Martynka w naszym domu gosci od kilku ladnych lat:
ZACZYNAM CZYTAC Z MARTYNKA

CYTAT(bb @ Wed, 19 Jan 2011 - 10:39) *
Oooo...znalazlam tez wersje koedukacyjna do nauki czytania:
KUBA I OLA- BLIZNIAKI- ZACZYNAM CZYTAC


Dzieki, tytuly ksiazek napewno sie przydadza.
FajnaMama
Mojemu małemu juz się nie przyda - nauka czytania z powodzeniem przeprowadzona, teraz czyta świetnie. Ale kolezanka zastanawiała sie ja pomóc córce w nauce czytania i zaraz podsyłam jej link, dzieki. A tak przy okazji, mój synek, kiedy uczył sie czytać, codziennie 10 - 15 min czytał nam na głos, to działa doskonale.
Mama Madzia
Witajcie. Polecam też Martynke a takze Scooby doo, wydanie takie wyrazowo-obrazkowe icon_wink.gif Poza tym Kacper korzysta tez z Elementarza
Mama Madzia
sa jeszcze jakies propozycje??
agrafkaa
Ratunku nie wiem jak pomóc mojemu dziecku.Ewidentnie ma po mnie mózg matematyczny bo liczy świetnie dodaje,odejmuje.Jest w zerówce szkolnej.Poznają literki pisze i zapamiętuje je idealnie.Mamy problem ze składaniem liter w wyrazy.Potrafi przeczytać każdą literkę ale nie potrafi sklecić tego w wyraz.Czyta L-A-T-O pytam co przeczytał nie wie.Jak mam mu pomóc zrozumieć???Sylabowanie też mu nie wychodzi .
aleksandranowak
Asia, właśnie dla dzieci z takimi problemami jest elementarz o którym dziewczyny pisały wyżej. Jest to nauka czytania sylabami. kolory wymuszają niejako na dziecku czytanie właśnie sylabą a nie głoskami. Jest zresztą wiele dowodów naukowych na to, że czytanie sylabami pomaga dzieciom nawet tym z dysleksją, natomiast głoskowanie może opóźniać naukę czytania. Mój syn metodę sylabową "załapał" w jeden dzień. Pozdrawiam
bb
Dokladnie, dziecko czyta w systemie czerwone-czarne-czerwone i z takiej ukladanki wylania mu sie wyraz icon_wink.gif
Kazda strona zaczyna sie wszelkich mozliwych sylab z dana literka oraz z zestawien samogloska-spolgloska a dopiero potem leca zdania, ktore ukladaja sie w czasem w coraz bardziej rozbudowane i ciekawe opowiadania. Do tego bardzo fajna szata graficzna.
skanna
CYTAT(Asia... @ Fri, 04 Nov 2011 - 19:30) *
Ratunku nie wiem jak pomóc mojemu dziecku.Ewidentnie ma po mnie mózg matematyczny bo liczy świetnie dodaje,odejmuje.Jest w zerówce szkolnej.Poznają literki pisze i zapamiętuje je idealnie.Mamy problem ze składaniem liter w wyrazy.Potrafi przeczytać każdą literkę ale nie potrafi sklecić tego w wyraz.Czyta L-A-T-O pytam co przeczytał nie wie.Jak mam mu pomóc zrozumieć???Sylabowanie też mu nie wychodzi .


A głoskować umie? Jak nie potrafi rozbić wyrazu na głoski, to w drugą stronę też będzie mieć problemy.
Zuzia
CYTAT(Asia... @ Fri, 04 Nov 2011 - 19:30) *
Ratunku nie wiem jak pomóc mojemu dziecku.Ewidentnie ma po mnie mózg matematyczny bo liczy świetnie dodaje,odejmuje.Jest w zerówce szkolnej.Poznają literki pisze i zapamiętuje je idealnie.Mamy problem ze składaniem liter w wyrazy.Potrafi przeczytać każdą literkę ale nie potrafi sklecić tego w wyraz.Czyta L-A-T-O pytam co przeczytał nie wie.Jak mam mu pomóc zrozumieć???Sylabowanie też mu nie wychodzi .


Asia, Twoje dziecko ma po prostu problem z syntezą... ja to przerabiam z Alą od dawna... Literki zna od młodości wcześnej, przeliteruje wyraz jak trzeba, ale co przeczytała nie wie...
Tzn. teraz zaczyna wiedzieć, a zaczęłam od 2 literówek ich różnych kombinacji, przeszłyśmy przez 3 i itp. Teraz Ala czyta też głośno.
Martwiłam się tym bardzo... bo ona chciała bardzo czytać i denerwowała się, że nie wie co czyta.
Głoskować umie ładnie i chyba dlatego też zaczyna jej iść czytanie.
Cierpliwości życzę.
agrafkaa
CYTAT(skanna @ Sat, 05 Nov 2011 - 21:31) *
A głoskować umie? Jak nie potrafi rozbić wyrazu na głoski, to w drugą stronę też będzie mieć problemy.

GÅ‚oskuje bez problemu.
Wszystkie próby nauki czytania są na głos.Próbuje uzbroić się w cierpliwość ale po pół godzinie czytania "lato" opadają mi ręce.Piszemy na tablicy kolorowymi kredami ale ni diabła.W dodatku zaczyna płakać że on nie wie i że jest do niczego....Ja go uspakajam że na wszystko przychodzi swój czas i jak będziemy ćwiczyć to się nauczymy.A i jest ewidentnie wzrokowcem.Zauważyłam że zapamiętuje co jest napisane.Bez problemu napisze i wie jakie literki znajdują się w podstawowych wyrazach(mama,tata,babcia,dziadek,dom,nasze imiona...)
Jaką mam przyjąć taktykę w nauce czytania?Chodzi mi o to czy mówić co przeczytał gdy on nie rozumie ?Czy dać mu do tego samemu dojść?

W takim razie zakupimy elementarz 06.gif Może nowa książeczka pomorze nam okiełznać czytanie
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.Czekam z radością na więcej cennych rad.
aleksandranowak
Polecam do przeczytania artykuły profesor Jagody Cieszyńskiej na www.konferencje-logopedyczne.pl. Jest tam wyjaśnione dlaczego należy uczyć dzieci czytania sylabami a nie głoskowania.
Anilka
My mamy oprócz Elementarza pań Skoczylas i Plec jeszcze Elementarz Alicji Karczmarskiej - Strzebońskiej wydawnictwa Greg. Kupiłam dwa, żeby się za szybko nie znudził. Pierwszy jest dużo ładniejszy, bardzo sympatyczne ilustracje, ma trochę mniejszy rozmiar czcionki i jest droższy.

Moje dziecko miało podobny problem jako 6 latek a jako 7 latek bardzo szybko załapała o co chodzi. Według mnie dziecko musi do tego po prostu dojrzeć a że każde dziecko ma inne tempo rozwoju... Ja bym chyba nie naciskała za bardzo, bo bałabym się, że dziecko zanim się nauczy to znienawidzi czytanie.
agrafkaa
przymierzam się do tego posta już dłuższy czas.I zapominam wam podziękować.Więc DZIĘKUJĘ.Janek zaczął czytać.Czyta już krótkie czytanki.Elementarz od początku przypadł mu do gustu.Sam się dopina nauki czytania więc czytamy czytamy czytamy...DZIĘKUJEMY
beatka19
Ja dla mojej córeczki(4 latka) kupiłam kilka książeczek z obrazkami. Sprawdzają się doskonale przy nauce pierwszych słów. Można je kupić na przykład tutaj
cybermama
a widziałam ten elementarz, który polecacie ostatnio na poczcie i zastanawiałam sie kupić nie kupić ...
Muszę w takim razie też g nabyć, ciekawe czy jeszcze będzie? hmm

Moja córcia (5,5 lat) zna wszystkie literki, świetnie sylabuje ale z czytaniem jakoś jej nie wychodzi, nie umie przeczytanych literek złożyć w wyraz. Być może ten elementarz jej wszystko rozświetli icon_smile.gif

dzięki za podpowiedź
agrafkaa
u nas było identycznie.Polecam elementarz z całego serca....
Mięta
Zerknij sobie na ten elementarz z ćwiczeniami dla 4 latka https://bookolika.pl/pokaz-produkt/elementa...lka-akademia/14 Można od niego zacząć naukę czytania.


Polecam na pewno codziennie czytać dziecku icon_smile.gif codzienne czytanie dziecku książek to ważna część procesu nauki czytania. Wybierz książki z dużymi literami i kolorowymi obrazkami, które przyciągną uwagę dziecka. Czytaj powoli i wyraźnie, wskazując palcem na każde słowo, co pomaga dziecku zrozumieć, że każde słowo jest oddzielne.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.