To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ciąża a dziąsła:(

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

chomik
Cześć Dziewczyny,jestem w 23 tyg.ciąży i mam problem z moimi dziąsłami często krwawią i są jakby opuchnięte icon_sad.gif

Wiem że w ciąży powinno się szczególnie dbać o stan zębów i dziąseł, ale chyba coś robię żle lub czegoś nie robię icon_redface.gif

Czy wiecie może jak temu zapobiegać?

Mam jeszcze jedno pytanie: wiem że nie powinno się stosować kosmetyków z wit.A czy to dotyczy również szamponu? Dopiero wczoraj przeczytałam że mój szampon zawiera tę witaminę,a stosowałam go do tej pory dosyć często i dlatego się martwię icon_sad.gif

Pozdrawiam Chomiczek.
i.
Wydaje mi się, że szampon z witaminą A nie zaszkodzi. Nie ma szans na przedawkowanie witaminy w takiej postaci wink.gif
A co do dziąseł to polecam pastę Elmex - turkusową - jest rewelacyjna jeżeli chodzi o działanie na krwawiące dziąsła, bolące szyjki itp.
efka
Ja przez cały okres ciąży miałam dziąsła w kiepskim stanie, krwawiły codziennie, przy każdym myciu, chociaż o zęby dbam bardzo. To nie kwestia higieny, a hormonów. Kup sobie koniecznie szczoteczkę z miękkim włosiem, trochę pomoże. Również polecam elmex zieloną.
pozdr.
Potwora
Mi także przez całą ciąże krwawiły dziąsła. Na pocieszenie - po porodzie jak ręką odjął icon_wink.gif
magusia
Past na krwiawiące dziąsła jest (że się tak wyrażę) od ,groma,. Wprawdzie Twoje dolegliwości mają podłoże hormonalne ale rozpulchnione dziąsła są bardzo podatne na urazy i działanie toksyn bakteryjnych. Takie obrzęki sprzyjają też obniżonej higienie jamy ustnej i próchnicy. Miękka szczotka, pasty o szerokim spektrum działania ( przeciw próchnicy i zap. dziąseł- Elmex, Lacalut, colgate herbal itp.) płukanki do ust ,powinny w bardzo dobrym stopniu zabezpieczyć Twoje zęby. Nie bój się krwawienia podczas szczotkowania a najlepiej wybierz się na wizytę do stomatologa aby ten poinstruował Cię jak najefektywniej zadbać o higienę jamy ustnej . Wszystko wróci do normy po porodzie wink.gif
Kocurek
Lacalut - paskudna w smaku, ale superskuteczna. Polecam, bo też znam ten problem
chomik
Dziewczyny icon_exclaim.gif jesteście wspaniałe,dzięki że można na Was liczyć icon_exclaim.gif icon_biggrin.gif

Pozdrawiam Chomiczek.
jl101
a ja mam jeszcze jedna rade. nitkowanie. na poczatku dziasla krwawia ale po jakims tygodniu regularnego nitkowania przechodzi. wymaga to jednak systematycznosci bo nie przechodzi na zawsze. a poradzila mi to dentystka podczas ciazy.
pozdr
justyna
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.