To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nebulizator czy inhalator?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Lizia
Dostaliśmy zalecenie od pediatry żeby się inhalować solą fizjologiczną.
Chcę jeszcze dziś kupić sprzęt do inhalacji.
Ślęczę nad wątkami maluchowymi w których zamiennie pojawiąją się określenia "nebulizator" i "inhalator" czy to to samo?
laccerta
Nebulizator to takie urządzenie, które wytwarza mgiełkę z lekarstwa, Ty zazwyczaj siedzisz w masce (są także maseczki dla dzieci) i ono samo wdmuchuje mieszankę prosto pod nos i usta. Trzeba wtedy mocno oddychać. Wadą nebulizatora jest burczenie silniczka. Ale możesz wymyślić zabawę na przykład w słonia, który tupie żeby zagłuszyć szum, oddycha mocno i macha lekko (żeby lekarstwo nie wyciekło) trąbą. U nas ta zabawa sprawdziła się idealnie. Pozytyw nebulizatora, jesteś pewna, że lekarstwo dotrze do płuc, nawet jeśli maluch jest za słaby żeby mocno oddychać. Nebulizatory można często wypożyczyć z przychodni albo od alergologa. Warto kupić jedynie końcówki (żeby nie używać po kimś).
Natomiast inhalator musisz napędzić bądź poprzez wdechy, bądź czasem są z przyciskami gotowe z lekarstwem. Łatwiejsze do użycia w podróży. Nie musisz szukać gniazdka ani targać nebulizatora.
Mam nadzieję, że to Ci coś wyjaśni.
domawilk
ja byliśmy w szpitalu twierdzili że to to samo
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.