To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czy to ciąża czy nie ciąża

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

rencia831
Witam
Drugiego stycznia odstawiłam tabletki antykoncepcyjne po ok 3,5 roku (z przerwami) niedługo po tym kilka dni (tabletki odstawiłam w trakcie opakowania) dostałam prawdopodobnie: albo plamienie z odstawienia, albo miesiaczkę trwało to 3 dni zaznaczając, że miałam przy tym bóle menstruacyjne brzucha (w przerwach z odstawienia mi sie to nie zdażało a jak już to ledwo wyczuwalne). Pierwszy dzień krwawienia zaznaczyłam sobie w kalendarzu tak dla własnej świadomości co sie będzie działo z moim organizmem po odstawieniu. No oczywiście odstawienie związane było z planowaną ciążą, do której chcę sie przygotować (mieliśmy sie zabezpieczać). Tydzień po zakończeniu miesiączki odbył sie taki tzw. szybki numerek zupełnie spontaniczny be zabezpieczenia 21.gif no i ok trudno, stało się. W ten poniedziałek czyli 23 stycznia pojawiło się plamienie, wcześniej pobolewał mnie brzuch tak jakby na @ no i sobie pomyślałam, że to pewnie znowu się zaczeło bo mi się organizm rozregulował. Policzyłam, że to 21 dzień cyklu - jeżeli w takich kategoriach można to rozpatrywać. W każdym bądź razie to żaden okres tylko plamienia takie brunatne niewiele tego nigdy mi sie to nie zdażało. Zaniepokoiłam sie no i przeglądam rózne fora na których natknełam się na tzw plamienia implantacyjne, które mogą sie pojawić ok 10 dni od potencjalnego zapłodnienia (wychodzi idealnie). Dziś jest dzień drugi jak mam to plamienie, zobaczymy czy mi sie szybko skończy. Niepokoją mnie te pobolewania w dole brzucha - pojawiają sie pare razy w ciągu dnia no i teraz tez jestem trochę w takim napięciu czy coś jest czy nie ma.

Dziewczyny jeżeli już o tym piszą to zazwyczaj jest tak że są plamienia: robią test po plamieniu i wychodzi negatywny, lecą do gina on mówi, że jest ok ciązy nie ma a jak przychodzi termin prawidłowej @ to okazuje się że są w ciąży i bądź tu mądry.

Z drugiej strony dopiero co odstawiłam hormony mam rozregulowaną gospodarkę tak mi się przynajmniej wydaje, choć są dziewczyny, które zachodziły zaraz po odstawieniu.

Jedno dziecko już mam, fajnie byłoby mieć drugie teraz bo o pierwsze staraliśmy się 2 lata.

Doradźcie mi czy powinnam zrobić w takim razie test z krwi na hormon (który zapomniałm jak sie nazywa) no i w którym momencie, dniu tak żebym miała pewność. Czy może isć do gina ale to znowu 2 tygodnie muszę czekać a do tego momentu to chyba umrę z niepewności.
słoneczko82
Wszystko zależy który to dzień cyklu??
Ja na twoim miejscu zrobiła bym test z krwi Beta HCG ona na pewno wszystkie wątpliwości wyjaśni icon_smile.gif

Jeśli zaczynacie się starać to zapraszam na staramy się o dziecko odsłona XXIV
Na pewno dziewczyny wysłuchają i pomogą
Pozdrawiam staraczka icon_smile.gif
rencia831
Hej słoneczko82
wczoraj pojawiła się miesiaczka tak więc to pewnie nie ciąża a plamienia zaczeły się w 20 dniu cyklu 10 dni po przytulankach, troche nadziei miałam. Teraz zastanawiam się czy te plamienia przed miesiaczka to problem z prolaktyną czy efekt odstawienia tabletek. Półtora roku temu tez odstawiłam tabletki na jakieś 4 m-ca z innych powodów ale miesiaczkę miałam normalnie bez żadnych plamień. Plamienia pojawiały mi się przy tabletkach YAZ zmieniłam je na inne i było ok. wybieram się gina może zrobie badania i przygotuje porządnie na ta ciążę.
słoneczko82
rencia831 uważam że powinnaś się wpierw przebadać
A jeśli już zaczynacie się się starać o dzidziusia

Zapraszam na Staraczki icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.