To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Metro

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

sylwia65
Weszlam dzis na facebook, a tam az sie roi od zdjec z Metra. Ha! Nawet moje jakies jest! A tu niespodzianka, 20 lat Metra za tydzien, w Dramatycznym. Kto byl, widzial, pamieta..?
odynka
jaaa pamietam, uwielbiam, slucham i tesknie...
Gaja
I ja pamiętam... Byłam pod mega wrażeniem, uwielbiałam....
Do tej pory lubię sobie włączyć muzykę z Metra.
szantrapa
No zgadza się, mi sie też na facebooku rzuciło to dwudziestolecie. Pamiętam icon_smile.gif I ogromny sentyment mam do tamtych czasów, pierwszych wykonań icon_smile.gif. Kawałki nadal wszystkie znam na pamięć, to z nimi występowałysmy z przyjaciółką w klubach studenckich na wieczorach karaoke...matko ile to już lat!
odynka
a ja jestem slepa i na fb znalezc nie moge:P
Tamara79
Ach ja też fanka Metra, zakochana swego czasu w niepokornym Janowskim, obecnie słucham czasami jak mnie najdzie ochota i śpiewam 37.gif
Mam też fajną wersje Wieży Babel w trzech językach icon_mrgreen.gif

a jaka jest Wasza ulubiona piosenka?
szantrapa
CYTAT(Kanuś @ Tue, 25 Jan 2011 - 22:11) *
a jaka jest Wasza ulubiona piosenka?



Kiedyś- Szyba. Pamiętam jak wyłam ją na cały głos obierając ziemniaki dla 700 osób zamknięta w piwnicy jako pomoc kuchenna, to były czasy icon_biggrin.gif

edit. A w Kasi Groniec to byłam tak zakochana, że podejrzewałam , że jestem innej orientacji icon_wink.gif
Tamara79
"A ja nie"
zdecydowanie w mojej tonacji 03.gif
https://cappi.wrzuta.pl/audio/95ZJwOzd3wM/m...i_edyta_gorniak
sylwia65
43.gif
olakinga
ja też mam wielki sentyment do Metra... często nawet teraz włączam kawałki; nigdy nie widziałam na żywo - szkoda; hmmmm to już 20 lat??? wow

moje ulubione kawałki hmmm Szyby, Chce być kopciuszkiem, Uciekali, Wieża Babel, Litania, A ja nie, Pieniądze;
asiam23
To już 20 lat??? Pamiętam jak dziś jak płakałam bo mama nie chciała mnie puścić na spektakl w Poznaniu. Ahhh i ta młodzieńcza miłość do Roberta Janowskiego.

A potem był "Do grającej szafy grosik wrzuć" i Kuba jak wulkan gorąca.
Dorotka25
A ja byłam w Warszawie na Metrze... Tyle lat temu, a ja pamiętam każdy fragment. I pamiętam powrót pociągiem w 12 osób w przedziale, wiadomo co w trakcie jazdy królowało.
"A ja nie" i "Litania" - to moje ulubione, muzę z Metra mam i na płycie i na kasecie - bo w aucie tylko kasetowiec icon_smile.gif.
Edzia77
Strasznie lubię. Ja natomiast pamiętam, jak wyłam Chcę być Kopciuszkiem. Rok temu w grudniu powtórzyłam sobie Metro w Łodzi. Fajnie było to znów posłuchać na żywo...
basiau
I co wyście najlepszego zrobiły? icon_wink.gif
Zamiast zrobić coś konstruktywnego w chałupie, to latam po jotubie i słucham słucham słucham.
Jak dla mnie pierwsza obsada z Groniec i Janowskim - nie do pobicia. Później Górniak (pomyłka totalna moim zdaniem) z Kordkiem - to już nie ta bajka. I teraz tak sobie pomyślałam, że może Karolę bum wzięła na to jubileuszowe przedstawienie, Jej by się pewnie spodobało, ale czy ja nie wyszłabym z teatru rozczarowana??
szantrapa
CYTAT(basiau @ Wed, 26 Jan 2011 - 10:11) *
Jak dla mnie pierwsza obsada z Groniec i Janowskim - nie do pobicia. Później Górniak (pomyłka totalna moim zdaniem) z Kordkiem - to już nie ta bajka.



Dokładnie tego samego zdania jestem. Dla mnie Metro to Groniec a nie Górniak.
walizka
a dla mnie Kordek był totalną pomyłką - zupełnie nie pasował do roli zbuntowanego narkomana.

Szalałam w podstawówce, chodziłam za kulisy oglądać "gwiazdy", kochałam się w Kaśce i Robercie, a na temat Edyty i Darka brzydko plotkowałam. Tego ostatniego nawet obrzucałam pogardliwym spojrzeniem 06.gif

I pociąć bym się dała za Stokłosę - uwielbiałam widok jego roztańczonych loków icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Byłam na ich ostatnim przedstawieniu przed wyjazdem do Stanów - wersja angielskojęzyczna. Pamiętam - miejsca stojące na 3 balkonie, wypieki na policzkach, łzy w oczach, nocne marzenia o...

Płytę mam, dawno nie słuchałam. Fajna do jazdy samochodem, a ja ostatnio prawie nie jeżdżę icon_sad.gif
basiau
Tia już sobie poszłam na ten jubileusz. Bilety sprzedane. Będę jeszcze próbowała do dramatycznego się dodzwonić, ale marne-szanse icon_confused.gif
jaAga*
Ja też jestem fanką, była na Metrze w pierwszej klasie liceum, z obsadą- Groniec, Janowski - uwielbiam prawie wszystkie piosenki z musicalu...lecę na fb icon_wink.gif.
oliweczkas
Kocham piosenki z Metra. Słucham ich bardzo często na youtobie i na płycie, zawsze się wzruszam. Chciałam kupić dvd z wersją musicalu w pierwotnej wersji ale nie ma takiej:( Bardzo żałuję że nie widziałam Metra na żywo.
agnese
ale wam zazdroszczę obejrzenia metra w obsadzie Janowski-Groniec - ale 20 lat teamu to ja za młoda byłam na takie wydarzenia, na samym metrze byłamw październiku zeszłego roku - ale wiadomo to nie ta obsada , choc mi się podobało
ale mysle, że że te co widziały to x lat teamu mogą poczuc się zawiedzione bo jednak wyszukuje sie podobieństw, porównuje itp no chyba, ze pójdzie sie z nastawieniem zobaczenie czegos nowego icon_smile.gif
Dirty Diana
Ja też kochałam "Metro". Ulubiona piosenka? Nie będę oryginalna: "A ja nie" i "Szyba".
oliweczkas
moje ukochane piosenki: A ja nie, Wieża Babel, Litania, Uciekali, Na strunach szyn.
sylwia65
CYTAT(basiau @ Wed, 26 Jan 2011 - 09:11) *
I co wyście najlepszego zrobiły? icon_wink.gif
Zamiast zrobić coś konstruktywnego w chałupie, to latam po jotubie i słucham słucham słucham.
Jak dla mnie pierwsza obsada z Groniec i Janowskim - nie do pobicia. Później Górniak (pomyłka totalna moim zdaniem) z Kordkiem - to już nie ta bajka. I teraz tak sobie pomyślałam, że może Karolę bum wzięła na to jubileuszowe przedstawienie, Jej by się pewnie spodobało, ale czy ja nie wyszłabym z teatru rozczarowana??


Wyszlabys, dlatego ja nawet jak bym w Polsce mieszkala, to bym nie poszla. Ja tez znam ta pierwsza i jedyna obsade, i zadna inna sie nie umywa...
rtonka
Bardzo lubie metro, moja lubiona piosenka Wieza Babel.
Pogoda
edit.
Edzia77
Pogoda - super. Zdolną jednak mamy młodzież. Chłopak ma bardzo fajny głos icon_razz.gif
Silije
Och ja pamiętam... byłam jako szesnastolatka - pierwsza obsada, popłakałam się...
Wszystkie piosenki znam na pamięć, niestety mam Metro nie na płycie, a na dwóch starych kasetach i nie posiadam już żadnego sprzętu do odtwarzania kaset icon_sad.gif
Pogoda
Są firmy, które zajmują się m.in. przegrywaniem kaset VHS na CD. Wstukaj sobie w google, na pewno coś znajdziesz w swoim mieście lub okolicy...
Mama Madzia
Ja tez uwielbiam Metro. Pamiętam jak byłam na spektaklu będac na II roku studiów. Dawno to było, ale wrazenia niezapomniane
Użytkownik usunięty
Jedenaście razy widziałam Metro... Miałam wtedy 15-17 lat... o matko kochana, jak dawno to było... Widziałam Metro z bardzo ważnymi w moim życiu ludźmi... Bosz...

"Chcę być Kopciuszkiem"...
Mama Madzia
ale romantycznie i melancholijnie zaczynasie robić... icon_wink.gif
semi
Uwielbiam. Nie widziałam na zywo:(. Lat miałam wówczas kilkanaście, Warszawa była za daleko:(.

"A ja nie", "Bluzwis" i "Wieża Babel"
alcia
Dzieki za ten temat. Odkopałam swojąpłytę i słucham

Wieża babel , Na strunach szyn
basiau
Jest w studio buffo płyta do kupienia, tzn. mam nadzieję, że skoro wisi na stronie ich sklepu, to można kupić
https://studiobuffo.com.pl/wp-content/uploa...09/11/Metro.jpg
No ale pomieszana - Groniec, Janowski z Górniak.
Miałam kiedyś na kasecie, dawno temu, gdzieś przepadły.
Sylwia - no więc nie idę na Metro na razie icon_wink.gif, bo tak, rozczarowałabym się zapewne. Bo tamte przedstawienia to też czas młodzieńczych miłości, marzeń, romantycznych porywów serca itp icon_wink.gif
Edzia77
To na pewno nie ten skład co kiedyś, Groniec i Janowski byli jedyni w swoim rodzaju, ale Nataszka też daje radę. Wcale się nie zawiodłam, oglądając ponownie po tylu latach.
oliweczkas
CYTAT(Silije @ Thu, 27 Jan 2011 - 09:03) *
Och ja pamiętam... byłam jako szesnastolatka - pierwsza obsada, popłakałam się...
Wszystkie piosenki znam na pamięć, niestety mam Metro nie na płycie, a na dwóch starych kasetach i nie posiadam już żadnego sprzętu do odtwarzania kaset icon_sad.gif

Na allegro można kupić płytę za ok 30 zł.
Mama Madzia
Graja to tez teraz?? w jakiejs innej obsadzie??
sylwia65
CYTAT(Edzia77 @ Thu, 27 Jan 2011 - 23:04) *
To na pewno nie ten skład co kiedyś, Groniec i Janowski byli jedyni w swoim rodzaju, ale Nataszka też daje radę. Wcale się nie zawiodłam, oglądając ponownie po tylu latach.


Ja po pierwsze mam alergie na Natasze Urbanska, (a jeszcze wieksza na Edyte Gorniak 37.gif ) po drugie, tak jak pisala basiau, wspomnienia, przyjaznie. Ja znam wiele osob osobiscie, [użytkownik x] znasz moje nazwisko to sie mozesz domyslec dlaczego icon_wink.gif Wiec dla mnie nowa obsada jest nie do przyjecia icon_wink.gif
oliweczkas
A my po raz drugi jedziemy w sierpniu do Buffo na Metro:) Bilety już mam:)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.