To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

łyżwy figurowe damskie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Orinoko
Jakie łyżwy figurówki do jazdy rekreacyjnej dla osoby dorosłej warto kupić?
Z klamrami czy może takie bardziej tradycyjne?
Polecicie coś?
Lodowisko czeka 06.gif
Dor
Ja mam takiech tradycyjne, skórzane, sznurowane.
O na przykład takie:
https://allegro.pl/hit-lyzwy-figurowe-klasy...1412215770.html

Raz jeździłam na takich plastikach z klamrami i jak dla mnie nie są wygodne.
skanna
Pojechałam ostatnio do Decathlona z zamiarem zakupienia wypasionych łyżew dla siebie. Przymierzyłam chyba z 10 par, różne bajeranckie file i bladerunnery i skończyło się na zwykłych figurówkach za 99 zł. Ale może ja mało nowoczesna jestem icon_twisted.gif
Silije
Ja wolę jeździć na "klamrowatych" niż na skórzanych figurówkach sznurowanych. Mam wrażenie że lepiej i sztywniej trzymają mi stopę. Jakoś mniej mi się w nich męczą nogi na zakrętach icon_wink.gif
Choć oczywiście białe klasyczne figurówki wyglądają ładniej.
oluśia
Ja mam białe figurówki od początku klamrowych nigdy nie miałam na nogach
Może warto najpierw wypożyczyć na lodowisku raz klamrowe a potem figurowe i bedziesz miałam jakieś porównianie icon_smile.gif
naples
Teściowa ma tradycyjne, na wiązanie, skórzane i zakupiła je w Decathlonie. Od małego jeździ na łyżwach i jednak w takich jej najlepiej, jak założyła te z klamrami, to jakoś nie mogła się przyzwyczaić i została przy swoich.
Mój mąż ma z klamrami, a ja wypożyczam przeważnie też z klamrami.

oluśia, dobrze radzi icon_smile.gif
Orinoko
Figurowe z wiazaniami tradycyjnymi znam z dzieciństwa.'
Na lodowisku pożyczałam 2x z klamrami - za pierwszym razem nie mogłam się przyzwyczaić i przypominały mi buty narciarskie. Za drugim lepiej poradziłam sobie z zapinaniem.
No i nie wiem, co wybrać... Które lepiej usztywnią nogę? Na lodowisku mieli z 3 klamrami, ja noszę 37 i na Allegro patrzyłam - tam są przeważnie z 2. Może dwie klamry już się tak dobrze nie spisują?
Kocurek
CYTAT(Silije @ Thu, 27 Jan 2011 - 08:57) *
Ja wolę jeździć na "klamrowatych" niż na skórzanych figurówkach sznurowanych. Mam wrażenie że lepiej i sztywniej trzymają mi stopę. Jakoś mniej mi się w nich męczą nogi na zakrętach icon_wink.gif


Się podpiszę. Kupiłam takie sztywne, i są rewelacyjne. Ponieważ klamerek nie lubię, moje u góry mają tzw. zaczepy? haftki? i taśmę na rzep. Jak te. Rewelacja.
Orinoko
Kocurek, możesz cyknąć fotkę w realu? Na Allegro mają tylko miniaturki, które się nie powiększają.... 21.gif
Kocurek
Wejdź na stronę aukcji, której link podałam w poprzednim poście - zdjęcie sporo sie powiększa, i widać, jak wyglądają wiązania.
Looknij jeszcze tu są podobne. Ja swoje kupiłam w Auchan, najpierw przecenili je z 200 zł na połowę, a teraz była wyprzedaż i widziałam je za 50 zł.
Orinoko
Dzięki za tego linka, ten pierwszy 3 posty wyżej mi się nadal nie powiększa - wywala mnie na dół stronki i cześć.
A ten rzep rzeczywiście spełnia swoją funkcję? Wygląda tak ekhm... mało rzetelnie... 04.gif
Kocurek
Spełnia. Przynajmniej w moich łyżwach, ale wygląda bardzo podobnie.
mamami
Najlepsze zdaniem instruktorów jazdy sa skórzane, krótkie z mocno usztywnionym zapiętkiem.
Ja plastikowych nie lubie, zdecydowanie wolę nawet te zwyczajne skórzane.
Orinoko
Czyli te tradycyjne, sznurowane?
mamami
Tak, tylko kiedyś dawniej były takie wyżej sznurowane z raczej miękką cholewką i lekko usztywnionym zapiętekiem, teraz te łyżwy sa krótsze i zapiętek maja taki mocno usztywniony.
Kocurek
Ja tam nie wiem, co instruktorzy zwykli bywają mówić icon_wink.gif kiedyś, daaawno temu miałam takie "tradycyjne" figurówki, i jeździłam icon_wink.gif chociaż gięły się na boki w kostkach - te, co mam teraz, oceniam o niebo wyżej. Kwestia gustu? u mnie o wyborze łyżew zadecydował przypadek. I dobrze icon_smile.gif
maania
Kupowałam rok temu- kupiłam tradycyjne, białe, sznurowane. Te z klamrami sa dla mnie straszliwie niewygodne, za sztywne. Dobrze przymierzyć i porównać. Ja chciałam kupić te z klamrami, ale przymierzyłam znowu po kilku latach zwykłe i nie żałuję.
Orinoko
Wyciągam temat, bo sezon się rozpoczął, a w poprzednim nie kupiłam.

Gdzie warto teraz poszukać łyżew w dobrej cenie?

Czy coś takiego byłoby ok?

https://allegro.pl/nowe-figurowe-lyzwy-temp...1914930577.html

Kocurek
Orinoko, wyglądaja ok icon_smile.gif
Ja w tamtym tygodniu wyciągnęłam szlifierkę, i spiłowałam jednego zęba - wszystkie dwie wywrotki miałam z jego powodu 21.gif teraz się jeździ o niebo lepiej.
Orinoko
Heh, a czy są jakieś obiektywne różnice między tymi, co wyżej, a tymi: https://allegro.pl/lyzwy-figurowe-ice-move-...1940065726.html
Bo te drugie cenę mają bardzo zachęcającą...
Kocurek
Bardzo fajne, podobne do moich. Słuchaj, jak masz blisko Auchan, ostatnio były łyżwy przecenione - takie jak te z linka, za 50 zł.
Orinoko
No tak w miarę, ale mogę podjechać.
Dziękuję, rozejrzę się jeszcze.
Orinoko
CYTAT(Orinoko @ Fri, 18 Nov 2011 - 14:31) *
Heh, a czy są jakieś obiektywne różnice między tymi, co wyżej, a tymi: https://allegro.pl/lyzwy-figurowe-ice-move-...1940065726.html
Bo te drugie cenę mają bardzo zachęcającą...



No to sobie pojeździłam - nie warto. Przyszły wczoraj. Ciasne. Sztywne. Ogólnie wrażenie mało pozytywne.
Z tego pierwszego linka niestety już nie mieli rozmiaru.
Zwrot do sprzedawcy i trzeba ruszyć w teren, pomierzyć, ech.
Kocurek
CYTAT(Orinoko @ Wed, 07 Dec 2011 - 19:28) *
No to sobie pojeździłam - nie warto. Przyszły wczoraj. Ciasne. Sztywne. Ogólnie wrażenie mało pozytywne.
Z tego pierwszego linka niestety już nie mieli rozmiaru.
Zwrot do sprzedawcy i trzeba ruszyć w teren, pomierzyć, ech.


Nooo, nie da sie ukryć, żę NAJLEPIEJ przed kupnem jest przymierzyć. Czy pasują, czy nie gniotą etc. Chyna przez neta nie kupiłabym łyżew, tak jak parę razy nacięłam sie na - zwykłych, wydawałoby się - butach.
Orinoko
CYTAT(Kocurek @ Wed, 07 Dec 2011 - 19:54) *
Nooo, nie da sie ukryć, żę NAJLEPIEJ przed kupnem jest przymierzyć. Czy pasują, czy nie gniotą etc. Chyna przez neta nie kupiłabym łyżew, tak jak parę razy nacięłam sie na - zwykłych, wydawałoby się - butach.


Ano właśnie, mąż mój osobisty zakupił ostatnio buty przez net, tyle, że mierzył w sklepie najpierw, ale coś marudzi i nie jest zadowolony. Łyżwy też odradzał.
No i teraz ja też będę odradzać.
To czeka mnie jednak wycieczka po sklepach sportowych.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.