To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Bóle podbrzusza

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Pastereczka
Hej dziewczyny,
Jestem w 20 tygodniu ciąży i strasznie boli mnie podbrzusze 32.gif czasem nie do wytrzymania. Jak sobie dziewczyny radzicie z tymi bólami podbrzusza? Mi lekarz mówił, że mam brać Nospę, ale ona niewiele pomaga albo w ogóle. Czasem boli mnie tak, że się wyprostować nie mogę i łzy mi w oczach stają. Z naszym zdrówkiem jest wszystko OK, ylko te bóle dają się we znaki. 41.gif
Będę wdzięczna za każdą podpowiedź jak złagodzić ten dokuczliwy dla mnie ból.
Pozdrawiam Was.
Karola.
Pastereczka
Czy jestem tutaj sama, która ma takie dolegliwości?? 32.gif
jeni27
A może nospe forte weź jest troszkę mocniejsza ale nie szkodliwa dla ciąży,albo może panadol ? kurcze miałam bóle spojenia łonowego ,ale nie podbrzusza więc wiele Tobie nie pomogę przytul.gif Na pewno ktos się znajdzie co dobrze doradzi.
aniakuleczka
nie jesteś sama, ale te bóle mogą być różne
jakoś w okolicy 20 tc miałam takie skurcze, właściwie ukłucia, jakby mi ktoś wbijał szpilkę w pochwę
potem - tu już lekarz uprzedził - pojawiły się bóle ciągnące się od łechtaczki/warg sromowych w górę tak sferycznie,
trochę tak, jakby mi ktos przyczepił haczyk do warg sromowych i pociągał od środka

ale one u mnie sa do zniesienia

opowiedz o natężeniu tych bóli lekarzowi. Mozliwe, że coś jest nie tak z Twoją miednicą i jej rozchodzenie się na boki
boli bardziej.
Pastereczka
Dzięki dziewczyny za odpowiedź.
Byłam u lekarza i to nawet wczoraj. Lekarz zrobił dokładne badania i jest wszytsko OK.
Teraz tak sobie myślę, że byc może jest to zapalenie pęcherza, bo przy załatwianiu się ból podbrzusza się nasila. Jutro rano pobiegnę oddać mocz do analizy i wtedy zobaczymy. Tylko dziwi mnie fakt, że lekarz stwierdził, że to rozciągające się wiązadła i to dość częste u kobiet w ciąży...
jeni27
Lekarz tez człowiek mylić się moze tym bardziej ze bez wyników przed nosem nie wiele można stwierdzić.Dobrez będzie jak zrobisz badanie moczu i ewentualnie wtedy będzie można coś powiedziec bo faktycznie ból pęcherza jest okropny.
aniakuleczka
poza tym, więzadła na pewno się teraz rozciągają,
a ja się zastanawiam, skąd PAN lekarz moze wiedzieć JAK TO BOLI?
tzn w jaki sposób sie to odczuwa?
Pastereczka
Dobre uwagi dziewczyny:)
Jutro rano biegnę do przychodni i już popołudniu powinnam mieć wynik. Napiszę co i jak:)
Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam Was cieplutko i życzę dużo zdrówka Wam i Waszym pociechom:)
jeni27
Dobre pytanie 06.gif To co oni znają z teorii my znamy z praktyki a to różnica icon_smile.gif)
gosiagosia
CYTAT(aniakuleczka @ Thu, 27 Jan 2011 - 17:45) *
poza tym, więzadła na pewno się teraz rozciągają,
a ja się zastanawiam, skąd PAN lekarz moze wiedzieć JAK TO BOLI?
tzn w jaki sposób sie to odczuwa?



no właśnie. a propos tego, co może wiedzieć gin - w pierwszej ciąży jak mnie pytał czy czuję ruchy, to mówiłam że nie wiem, bo nie miałam pojęcia jak to się odczuwa. Gin powiedział, że to takie przelewanie się w brzuchu. To czekałam i czekałam, aż doczekałam się kopniaka, który z przelewaniem nie miał nic wspólnego.
bagietka
ja miałam bóle ale na początku ciąży i pod koniec, jak już dzidziuś naciskał mocno na kanał rodny. takie bóle mogą też oznaczać problemy z pęcherzem - ja bym powiedziała o tym ginowi, są suplementy, które w ciąży można brać na pęcherz - ja akurat brałam prouro, bo miałam za bardzo zasadowe pH moczu i gin się bał, żebym nie miała zapalenia pęcherza.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.