To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak wzmocnic zęby

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Mi
Szukam cudownego specyfiku, który wzmocnił by moje zęby 06.gif
Do 30r ż nie miałam problemu z zębami. Od dwóch lat (1,5 roku po ciąży) wiecznie siedzę na fotelu dentystycznym. Z moją dentystką (chyba w tej chwili super kumpelą) spotykałam się najpierw raz na dwa miesiące, później raz w miesiącu, co dwa tygodnie, ostatnio co tydzień 29.gif .
Kilka zębów mam leczone kanałowo, co chwilę robią się nowe ubytki. Zęby rozwiercone z trucizną łamią się! Nie jem twardego, uważam jak ch....
Co zrobić by te, które pozostały zdrowe, zachować w zdrowiu jak najdłużej?
kajetanka
O, ja też bardzo chętnie skorzystam z rady jakiejś mądrej duszy icon_biggrin.gif Mam tego typu problemy od zawsze. Dodatkowo teraz karmię dziecko ze skazą białkową, więc mogę mieć braki w wapniu, pomimo przyjmowania preparatu wapniowego. Boję się, że jak odstawię Małą od piersi również zamieszkam u dentysty 37.gif
Inanna
Jest taka pasta recaldent - wzmacnia (sprawdziłam). Kupuje się na allegro, bo to niby do użytku w gabinetach jest, ale w domu stosować też można, co wynika nawet z ulotki.
pcola
Najlepsze są: odpowiednia dieta i prawidłowa higiena.
Najlepszy z preparatów do remineralizacji zębów jest żel elmex, stosowany
raz w tygodniu po umyciu zębów, bez późniejszego płukania.
Niestety, zęby po ciąży mają prawo się posypać icon_sad.gif

Bardzo ważna jest dieta bogata w warzywa, one zawierają b.
dużo związków mineralnych, nie potrzeba koniecznie nabiału i preparatów.
Nie pijcie coli, nie jedzcie chipsów i płatków typu cheerios, chocapic. Lepiej
już zjeść kostkę czekolady. Jak mi coś jeszcze sie przypomni to napiszę icon_smile.gif
Mi
Inanna icon_wink.gif dzięki
pcola, do płatków się przyznaje bez bicia, cole pije sporadycznie. Jeśli chodzi o warzywa to, jem tylko gotowane. Surowych nie jem by nie połamać do reszty zębów icon_sad.gif
Dziś robiłam sok z warzyw z sokowirówki, bo mi surowizny brakowało.
Elmex zakupię, w sumie nie wiem dlaczego wcześniej o nim nie pomyślałam. Chłopacy myją zęby właśnie elmexem, każdy ma swój z racji wieku icon_wink.gif
Inanna
I można brać wapń w tabletkach będąc matką karmiącą alergika.
mama_do_kwadratu
CYTAT(pcola @ Wed, 09 Feb 2011 - 19:25) *
Nie pijcie coli

OT:
czytając to, właśnie robiłam łyk Coli Zero, serio 43.gif 37.gif
Muszę z tym zerwać...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.