To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

blizna po cc

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

marzena0607
Zastanawiam się kiedy blizna po cc zaczyna blednąć. We wrześniu miałam cc a ta blizna nadal jest czerwona icon_sad.gif
szantrapa
Moja po dwóch zaczyna wyglądać dobrze dopiero teraz, po 3.5 roku. Po pierwszej cesarce w ogóle nie zaczęła, bo zaraz była druga ciąża, po drugiej dwa lata była brzydka, koło 3 lat po zaczęła blednąć, teraz jej prawie nie widać.
ruda_kasia
Ja miałam operację w grudniu, co prawda nie cc, ale cięcie to samo i po lewej stronie prawie nie widać, po prawej jest ostro czerwona, ale tam mi się goiła ponad 3 tygodnie....
myślę, że co osoba to sposób gojenia.
Blaszka12345
Zależy ja miałam cesarkę prawie rok po roku i blizna nie zbledła teraz minęło 5 miesięcy blizna taka sama a swędzi jak ....
marzena0607
a smarowałyście czymś tą bliznę?
odynka
ale blednac czy znikac zaczerwienienie i sie "wygaszac" ze tak to ujme;) moja to tylko cienka ciemna kreska i w fajnym miejscu - zupelnie mi nie przeszkadza... nie smaruje:P
agula1980
Moja blizna też jest jeszcze czerwona oczywiście nie tak jak na poczatku. Z jednej zawsze mnie piekła ale przemywałam ja wacikami ze spirytusem i przestało. Teraz praktycznie jej nie odczuwam no chyba ze dużo dźwigam to daje o sobie znać. Ja niczym nie smaruję, ale wiem że są maści na blizny. Ja po operacji tarczycy stosowałam cepan i teraz ta blizna jest mało widoczna.
kajetanka
Ja po 4 miesiącach nadal mam czerwoną, szczególnie na krańcach, środek lekko bledszy. Nie boli, nie dokucza, tylko średnio wygląda. Smarowałam przez jakiś czas cepanem, ale spektakularnych efektów nie widziałam, więc jakoś mnie to zniechęciło.
odynka
ja dzis popatrzylam na swoja i jest blada:P rodzilam we wrzesniu;)
marzena0607
pewnie to zależy jak zszyli, czy grubą warstwę skóry wzięli. Co prawda jest ona w miejscu widocznym tylko dla mnie 29.gif no ale fajnie by było gdyby kiedyś zbladła.
Filip_inka
Mojej prawie nie widać, blada była już około 3 miesięcy po.
Tigerek
Ja po innej operacji po zagojeniu smarowałam Contractubexem, dziś to bieluśkie kreski.
marzena0607
no właśnie kupiłam Contractubex, koleżanka mi go poleciła. Zobaczymy
makarena
Z doświadczenia wiem (a blizn mam sporo) że gojenie zależy głównie od "ciała" - czyli jest to b. indywidualny proces.
Bliznę po cc miałam zrobioną w miejscu gdzie rosną już włosy łonowe i właściwie już po tyg miałam tylko niewielką różowa kreseczkę, która bardzo szybko zbladła i teraz właściwie nic nie widać.
A Contratubex jest db maścią, o ile db pamiętam miał on tez swój pol. odpowiednik - tańszy (niestety nazwa wyleciała mi z głowy)
Filip_inka
CYTAT(makarena @ Mon, 21 Feb 2011 - 11:37) *
Z doświadczenia wiem (a blizn mam sporo) że gojenie zależy głównie od "ciała" - czyli jest to b. indywidualny proces.
Bliznę po cc miałam zrobioną w miejscu gdzie rosną już włosy łonowe i właściwie już po tyg miałam tylko niewielką różowa kreseczkę, która bardzo szybko zbladła i teraz właściwie nic nie widać.
A Contratubex jest db maścią, o ile db pamiętam miał on tez swój pol. odpowiednik - tańszy (niestety nazwa wyleciała mi z głowy)


A to mnie zaskoczylas ta cc:))
A te odpowiednik to Cepan ale ja mialam alergie na jego paskudny zapach...
makarena
Widzisz - jeszcze troche musisz mnie poznać 03.gif
A fakt ten odpowiednik to Cepan.
Sali_M
Mojej blizny (po 2 cc) nie widać prawie w ogóle, też mam bardzo nisko, niżej chyba się nie da. Jak mnie goliła położna przed drugą cesarką, była zdziwiona że tak nisko, a że drugie cięcie było w tym samym miejscu - to z automatu tam też była druga blizna. Pamiętam że po pierwszej bardzo szybko się zagoiła, ale po drugiej (były 40-stopniowe upały) trwało to znacznie dłużej, zanim się w ogóle zasklepiła. Ale po ok. 6 miesiącach już nie było śladu - jest lekko blada skóra w tym miejscu i tylko zgrubienie jak się przejedzie palcem (coś jak sznur o średnicy 3-4 milimetrów). Na pewno jak ktoś ma skłonność do długiego gojenia się blizn, to po cesarce też zagojenie będzie potrzebowało więcej czasu. Cepan na pewno pomoże, ale trzeba być cierpliwym, nie u każdego efekt nastąpi po kilku tygodniach, w niektórych przypadkach trzeba go stosować kilka miesięcy.
Zuzia
Moja już dawno zbladła 06.gif, ale za to niestety swędzi mnie przy każdej zmianie pogody...
marzena0607
hmm właśnie mnie też ostatnio jakoś swędzi 29.gif ta blizna.
maania
moja szybko była blada i praktycznie niewidoczna. mojej szwagierki dalej widoczna bardzo- minęło 11 miesięcy po porodzie.
Julcia_
moja szybko zbladła za p0ierwszym i drugim razem ale gdzieś czytałam że standard to 6 miesięcy
na szczęście jest tak nisko że mi wszytko jedno
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.