To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

magiczna gÄ…bka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Zelda
Miałam wielki problem z badziewnymi blatami z Ikea,białymi.Zostawały na nich ślady po wszystkim,nie dało sie tego domyć nawet cifem.Az w końcu moja ciocia kupiła dla mnie fantastyczne magiczne gąbki "Jan Niezbędny".Może to wygladać jak tandetna reklama,ale serio te gąbki są fantastyczne!Wystarczy zmoczyć wodą i zetrzeć blat i jest czysty,biały,jak nowy.super sprawa.polecam!
mamami
Mojego białego biurka Ikeowskiego, które namiętnie babram tuszem albo innymi sprayami też nie da sie niczym innym doczyścić. Magiczne gąbki zawsze mam na stanie icon_smile.gif
Agnieszka_82
A ja taką gąbką doprowadziłam jednym ruchem ręki (i gąbki) zlew (stalowy) do stanu "nówki" icon_smile.gif Również polecam icon_smile.gif
szczurki2
Åšwietne do mycia ram okiennych
Mariena
Ciekawa jestem, co w tej gąbce jest takiego magicznego? Jak ona wygląda? Bo nigdy nie widziałam tego cuda na oczy. Ma jakąś specjalną strukturę? Jest czymś nasączana?
Truśka
CYTAT(Mariena @ Wed, 16 Feb 2011 - 09:30) *
Ciekawa jestem, co w tej gąbce jest takiego magicznego? Jak ona wygląda? Bo nigdy nie widziałam tego cuda na oczy. Ma jakąś specjalną strukturę? Jest czymś nasączana?

ProszÄ™ bardzo magiczna gÄ…bka
Mariena
dzięki truśka, ale w internecie owszem, zobaczyłam sobie nawet sama. Ciekawa jetem zdania tych, co w ręku mieli.
mamami
Mariena ona jest z takiego specjalnego materiału zrobiona, ze działa jak gumka do mazania. W czasie czyszczenia ścierają się te jej mikrowłókna zabierając ze sobą brud. Gąbka dość szybko się zużywa, jednak warto takie cudo w domu mieć.
agarad
Ja po postach pochwalnych w innym wątku kupiłam gąbeczkę do wyczyszczenia ścian i wprawdzie brudy zostały zmyte ale i farba ze ściany , wprawdzie widac to tylko pod światło ale jednak...

I tak leżą sobie i boje się ich użyć a kupiłam w jakims zbiorczym opakowaniu, mam wrażenie, że poza ścieraniem samej gąbki ścierają też strukturę mytego przedmiotu i stąd taki efekt - jeszcze spróbuje ze zlewem bo ktoś tu chwalił i moze się przekonam .
Agnieszka_82
Ja mam takÄ…
https://cokupic.pl/produkt/SCOTCH-BRITE-Magiczna-Gabka-2-szt

i ściana którą szorowałam po śladach z psiego pyska nie ucierpiała (tzn farba nie zeszła, mamy pomalowane duluxem).
mamami
Mnie też nie sciera farby a bardzo czesto jej używam do szorowania malunków. mamy pomalowane Tikkurillą
Mafia
Czyszczę nią kolorowe ściany i nie mam ubytków w farbie. Używam też do przetarcia zlewu czy wanny.
agula1980
Ja nie widziałam takiej gabki ale na pewno sie za nia rozejrzę. Nie mogę doszorować zlewu i wanny a z tego co czytam to powinno pomóc. Co do ścian to jak ja miałam pomalowane pisakami to uzyłam tylko ściereczki i zwykłej wody i zeszło nie zostawiając sladu no ale ja miałam pomalowane tikurillą i zrobiłam to od razu jak tylko zauważyłam.
kachaaa
a koszt tego cuda ?
maania
CYTAT(kachaaa @ Wed, 16 Feb 2011 - 20:09) *
a koszt tego cuda ?


ok. 5 zł za sztukę
mama_do_kwadratu
7 zł Scotch w Rossmanie (2 szt.)
kachaaa
o a jutro o Rossmana idÄ™ icon_smile.gif
Ryjek
Do szorowania zlewow i wanien polecam czysciki z mydłem z Lidla.
kachaaa
CYTAT(Ryjek @ Thu, 17 Feb 2011 - 18:00) *
Do szorowania zlewow i wanien polecam czysciki z mydłem z Lidla.


a jak wyglÄ…da opakowanie ?
emilka231
a czy tej magicznej gabki mozna uzyc na tapete??moj maly pomazal kredka niebieska tapete.zejdzie czy nie??
Kaszanka
Musisz spróbować, nie wiem jaką masz fakturę tej tapety i z czego jest.
Gąbka wyczyściła zacieki na szafce, które nawet domestos nie chciał ruszyć. Kocham ją strasznie mocno 06.gif
emilka231
napewno nie jest winylowa.taka grubsza ale papierowa,esy floresy troche wypukle.tapeta ok 8 lat na scianie
agula1980
Specjalnie udałam się po to cudo do rossmana i nigdzie nie widziałam icon_sad.gif A tak chciałam ja wypróbować. Jak będę przy okazji w marketach to popatrzę może znajdę. A w kauflandzie bedzie albo w intermarche bo tam najczęściej jestem?
cath
CYTAT(agula1980 @ Fri, 18 Feb 2011 - 14:48) *
Specjalnie udałam się po to cudo do rossmana i nigdzie nie widziałam icon_sad.gif A tak chciałam ja wypróbować.

w rossmannie jest na pewno, zarówno Jan niezbedny jaki produkt "rossmannowski".
agula1980
No to się wybiorę raz jeszcze do rossmana może chwilowo nie było albo ja po prostu przegapiłam. A specjalnie oglądałam zdjecia magicznej gąbki żeby nie przegapić. Najlepiej bedzie jeśli spytam sie kogoś z obsługi bo chciałabym jak najszybciej wypróbować to cudo icon_smile.gif
OLA77
CYTAT(catherine83 @ Fri, 18 Feb 2011 - 23:48) *
w rossmannie jest na pewno, zarówno Jan niezbedny jaki produkt "rossmannowski".

nie w każdym, bo u mnie nie ma:( ja kupuję w zwykłych delikatesach.
kachaaa
Kupiłam rossmanowe Domo i rozsypała sie po 10 min pracy - porwała na kawałki a nie szorowałam jakoś bardzo mocno.
mama_do_kwadratu
dlatego w Rossmanie kupujÄ™ ScotchBrite
anax
CYTAT(kachaaa @ Sat, 19 Feb 2011 - 17:22) *
Kupiłam rossmanowe Domo i rozsypała sie po 10 min pracy - porwała na kawałki a nie szorowałam jakoś bardzo mocno.

Mnie sie stało to samo.dziś widziałam z innej firmy w ross ale się nie zdecydowałam na kupno.
kachaaa
Ogólnie fajna sprawa, blaty , czajnik doszorowany ale na kuchnie łącznie z kafelkami, blatami , szafkami , zlewem posły dwie- troszkę drogie sprzątanie ale bez szorowania i pryskania. Kupie na pewno ale inne tym razem
OLA77
no własnie może i są dobre, ale mega szybko- przynajmniej u mnie się rozpadają. Mówię o Janu Niezbędnym:)
Zelda
okazało się ,że ta gąbka to nie jest "jan niezbędny"tylko jakiejś innej firmy.Teraz kupiłam własnie scotch brite,ale jeszcze nie myłam nią.
Ryjek
CYTAT(kachaaa @ Thu, 17 Feb 2011 - 22:35) *
a jak wyglÄ…da opakowanie ?


Takie pudełko róózwe wielkosci moze 10x15 cm z namalowanymi czyscikami. Czyscikow jest 10 szt, a koszt cos kolo 5PLN. Stoja u mnie kolo gabek i sciereczek kuchennych.
ATeFKa
Koniecznie muszę wypróbować to cudo. Ale co wy tym czyścicie? Czajnik? Idzie pod kranem... Drzwiczki w kuchennych meblach? Wystarczy szmatka... 43.gif
maania
CYTAT(ATeFKa @ Sun, 27 Feb 2011 - 20:26) *
Koniecznie muszę wypróbować to cudo. Ale co wy tym czyścicie? Czajnik? Idzie pod kranem... Drzwiczki w kuchennych meblach? Wystarczy szmatka... 43.gif


ja czyszczę ramy okienne z zewnątrz, białe buty (nie musze machać szczoteczką żeby doczyścić podeszwy), moja znajoma zmywa namiętnie dzieła syna ze ścian- ja jeszcze nie miałam okazji ale niebawem pewnie się nadarzy icon_wink.gif
Zelda
Ja myjÄ™ wszystko,umywalkÄ™,wannÄ™,zlew ,drzwi itd.
Latte_macchiato
kupiłam "Jana Niezbędnego" i myłam sofę z białej skóry...czyścił ale brud jedynie się rozmazywał a gąbka pękała i się kruszyła... (brudu nie zbierała)
zaraz za gąbką musiałam wycierać brud inną ścierką .. może tak to ma działać ...
maania
Prada ja jak buty białe czyszczę to potem też przemyć czy wyprać je jeszcze muszę. Tyle, że bez trudu ten brud jednak złazi.
kachaaa
Zbyt bardzo nasączona woda bardziej sie rozpada, gorzej czyści i pozostawia smugi brudnej wody. Po trzeba przetrzeć jeszcze czystą szmatką a naczynia czy garnki wypłukać pod bieżąca wodą (tak zresztą zaleca producent)
walizka
bałabym się zmywać magiczną gąbką tapetę, ale może spróbuj najpierw w niewidocznym miejscu, czy gąbka nie zniszczy struktury?

Kupiłam kiedyś tę gąbkę do mycia ścian. I to jednak od farby zależy, czy zejdzie z brudem, czy nie icon_smile.gif Ściana pomalowana Duluxem przeżyła, ale tikkurilla zmyła się razem z brudem. Ciekawe, że u Was wlaśnie tikkurilla miała "dała radę". Może nie tyle producent istotny, a rodzaj farby?

Nie wpadłam natomiast, żeby tą gąbką myć blat, zlew, szafki....
maania
walizko to chyba też zalezy z czego dana powierzchnia jest wykonana- ja mam szafki lakierowane i szafek tymi gąbkami nie traktuję. a co do farby u mnie tikurilla leciutko się zmyła ale tylko pod światło to widać i jak się baaaardzo dokładnie przyjrzysz.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.