To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Przepisy z Bebilonem Pepti

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

katiek
Dziewczyny-napisałam do Nutricii czy nie mają przypadkiem przepisów na dania z Bebilinem Pepti i dostałam ulotkę z przepisami-m.in. na naleśniki, wafle i placuszki z jabłkami (inne są dla mniejszych brzdąców)-łącznie 5-6 przepisów. jak ktoś zainteresowany to niech pisze to podam albo niech do Nutricii post wystosuje.
Pozdrawiam-Kasia
Bimij
Katiek ... proszę, napisz kilka przepisów icon_smile.gif
albo prześlij na maila ...
A wypróbowałaś już jakieś icon_question.gif
Pozdrawiam z moim małym pepti-pijcą icon_lol.gif icon_lol.gif
katiek
Bimij,dziś zrobiłam placuszki z jabłkami i są dobre icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif !!! Mała zjadła chyba z 10 czy 12 placków-wcinała aż jej się uszy trzęsły icon_biggrin.gif
Uwaga z tych proporcji nakarmisz rodzinę całą
300 ml Bebilonu Pepti (lub sojowego)-zrobić wg przepisu na opakowaniu
1 szkl. mÄ…ki pszennej
3/4 szkl mÄ…ki kukurydzianej
2 łyżki oleju
4 łyżeczki cukru
wszystko wymieszać. Dodać 2 kwaskowe jabłka (ja dałam Glostery i były dobre) pokrojone na cienkie plasterki.Wymieszać. Smażyć małe placuszki na teflonowej patelni bez tłuszczu (ja dałam ciut oleju ryżowego) na małym ogniu (lubią się przypalać na większym). W każdym placku ma być kawałek jabłka. Podawać z cukrem-pudrem.
Następne podam jak wypróbuję.
Pozdrawiam-Kasia
Bimij
Jutro kupię mąkę kukurydzianą, jabłuszka ... i do dzieła icon_lol.gif
Dziękuję Kasiu icon_biggrin.gif
katiek
Proszę uprzejmie i życzę smacznego.Kasia
Bimij
Wypróbowałam ... icon_smile.gif
Całe szczęście, że z połowy porcji ... bo Kuba kategorycznie odmówił spożycia ...
Mąż też ( ze względu na zapach mleka ... )
A mnie nawet smakowały icon_smile.gif.
Cóż ... tak to już jest z moim Kubusiem ... do nowości trudno go przekonać ...
Ale np. placki ziemniaczane wcina aż miło icon_biggrin.gif
Naleśniki też ( dodaję do nich zamiast mleka napój sojowy ).
Pozdrawiam gorÄ…co.
Vena
Katiek...

Bardzo Cię proszę abyś przesłała mi na maila przepisy na Bebilon pepti, mój synek z pewnością się ucieszy, na naleśniki jeszcze jest za mały ale... z pewnością coś się dla niego przyda, a naleśniczki zrobię gdy dorośnie do nich icon_smile.gif))

Będziemy Ci wdzięczni icon_lol.gif icon_razz.gif
katiek
Vena przesłać mogę ale podaj tego maila.
No i kajam się że dalszych przepisów nie zamieszczam-obiecuję poprawę
Bea ostatnio zmodyfikowałam placki-jabłka starłam na grubej tarce i dziewczyny (była moja 7-mio letnia siostrzenica wcinały aż im się uszy trzęsły-moja zjadła 7 a siostrzenica 8 placków jak wnętrze dłoni-na 15 które wyszły z 1/3 podanej proporcji).Acha siostrzenica może jeść praktycznie wszystko i wybrednym jest dzieckiem icon_smile.gif więc może spróbuj w taki sposób i nie mów swoim chłopom co jedzą-po prostu podaj pięknie usmażone i porządnie posypane pudrem placuszki.
Kasia
Vena
ano tak zapomniałam podać maila
dzięki serdecze, nie rozpisuje się właśnie próbuję uśpić synka

ewelin6@wp.pl
Pecia
ja jak robie placki ( do tej pory na mleku ryzowym ) tez scieram do ciasta jablka na tarce, wychodza lepsze!!!
i posypac cukrem pudrem

prosze o te przepisy
piotrkaniecki@tlen.pl
Vena
I ja ścierm, na grubej tarce.
Mi też tak lepiej smakuje.
katiek
Przepisy wyślę jutro lub pojutrze-przepraszam za zwłokę ale ząbkujemy trójkami u małej icon_sad.gif i zapominam. A teraz już padam na klawiaturę... Kasia
Pecia
CYTAT(katiek)
Przepisy wyÅ›lÄ™ jutro lub pojutrze-przepraszam za zwÅ‚okÄ™ ale zÄ…bkujemy trójkami u maÅ‚ej icon_sad.gif  i zapominam. A teraz już padam na klawiaturÄ™... Kasia


wyslesz jak bedziesz miala czas...
zabkujcie spokojnie icon_lol.gif
Bimij
CYTAT(katiek)
Acha siostrzenica może jeść praktycznie wszystko i wybrednym jest dzieckiem icon_smile.gif więc może spróbuj w taki sposób i nie mów swoim chłopom co jedzą-po prostu podaj pięknie usmażone i porządnie posypane pudrem placuszki.
Kasia

Hihihi Katiek ... to Ty nie znasz moich chłopów ... icon_rolleyes.gif icon_lol.gif
Próbowałam ze ścieranymi jabłkami ... nic z tego.
Ale czekam cierpliwie na wypróbowane następne przepisy.
katiek
Bimij a może zrób z samej pszennej mąki?? A nóż widelec wyjdą i zasmakują-bo mi mąka kukurydziana nie za bardzo podchodzi.
Naleśniki
100 g mÄ…ki
jajo (można pominąć ale wtedy zamiast pszennej dać mąkę kukurydzianą-ja dałam bez jaja i mąki pomieszałam pół na pół)
100 ml Bebilonu Pepti
80 ml wody
ew. sól do smaku
olej do smażenia ( i tak smażyłam na teflonie i dałam ciut oleju ryżowego[rewelacja dla mnie-absolutnie neutralny smak i zapach] do ciasta)
Wszystko wymieszać i ma mieć konsystencję ciasta naleśnikowego (to był skrót z broszurki wink.gif ). Smażyć na natłuszczonej nagrzanej patelni (uwaga mąka kukurydziana pali się błyskawicznie-trza smażyć na małym ogniu) z obu stron na piękny kolorek. Podawać na słodko lub na słono
Cd jutro icon_arrow.gif wafle (tego nie robiłam).
Kasia
katiek
Wafle
150 ml Bebilonu pepti
1/2 szklanki mÄ…ki
1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
5 łyżeczek oleju słonecznikowego
ew sól
Wszystko zmiksować dokładnie. Formować placuszki i piec na blasze. Podawać z owocami lub dżemem

Farsz
2-3 łyżki got. mięsa chudego
1/2 małej cebuli
1 ugot. marchweka
1 ugot. Ziemniak
30 ml Bebilonu Pepti
ew sól i pieprz
Wszystko zmielić, wymieszać z mlekiem i przyprawić do smaku. Można dodać inne ugot. warzywa

Krem z ziemniaków i brokułów
1 średni ziemniak
2-3 gałązki brokuł
1 łyżeczka margaryny bezmlecznej
80 ml wody 2 miarki Beb. Pepti
Ziemniaki obrać, w kostkę i ugot na wolnym ogniu. Pod koniec dodać opłukane brokuły. Jarzyny przetrzeć przez sito lub zmiksować, dodać margarynę i zagotować. Przestudzić dodać mleko i wymieszać. Można dodać 2 łyżeczki chudego gotowanego mięsa.

To już wszystko. dalej ząbkujemy-dolne trójki teraz a ja tracę net w domu od pojutrza. Dzieciakom żtczę smacznego. Pozdrawiam-Kasia
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.