To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Antybiotyk i temperatura

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

AnWoj
Zaczynam panikować.Córka w środę wieczorem dostała pierwszą dawkę antybiotyku-Klacid(chore gardło)Początkowo temperaturę musiałam zbijać co 4 godziny,dziś poniedziałek a u nas 37,5( nurofen podałam o 7,00) Czy jeszcze może być temperatura mimo podawanego antybiotyku?Zwykle było tak ze po drugiej ,trzeciej dawce było już dobrze.Dodam że Klacid mamy pierwszy raz.
dorsim
Moja córka też teraz brała klacid i dzisiaj na sprawdzeniu lekarz podjął decyzję by zmienić antybiotyk 32.gif . Dziecko wyglada jak zdrowe ale w oskrzelach zalega jej sporo flegmy.
U nas temp mineła w 3 dobie przyjmowania antybiotyku , jednak z flegmą sobie nie poradził i pewnie stąd ta zmiana.
Według mnie powinnaś skonsultować się z lekarzem , pewnie zadecyduje co dalej.
życzę zdrowia
AnWoj
Dodzwoniłam się do lekarki,mówi żeby obserwować ,że teraz taki rodzaj infekcji.Tyle ze ja się boję że antybiotyk może źle dobrany skoro gorączka jednak wraca.Jutro ewentualna kontrola-ale czy czekać do jutra?Dodam że antybiotyku mamy jeszcze 4 dawki (do środy)
dorsim
to znaczy tak ja dzwoniłam w tamtym tyg do pediatry z podobnym problemem, z tym że moje dziecko brało 2 dni antybiotyk a tu nadal temperatura to powiedział że tak może być, ale jeżeli to będzie 4 lub 5 doba to do decyzji.Jednak u nas w czwartek temperatury już nie było.
A dziecko nadal ma taką temperaturę? i czy widzisz ogólna poprawę stanu zdrowia dziecka?
AnWoj
Temperatura jest niższa ale jednak ciągle wraca,tyle że czas bez temperatury(po podaniu paracetamolu lub nurofenu )znacznie się wydłużył,nawet do 10 godzin.Sama nie wiem czy jest poprawa bo kaszel się jakby nasilił(ale lekarka mówiła że tak będzie).,nos zablokowany-katar nie schodzi.,zalega
dorsim
do odcągania kataru polecam urządzenie które nazywa się katarek , fridą napewno tyle nie wyciągnę. Przed tym nosek możesz nawilżyć wodą morską to wydzielina lepiej wyjdzie.
U nas kaszel się zmniejszył po 3 -4 dniach braniach antybiotyku. Tylko ta cholerna flegma spływa jej do gardła i na oskrzela i mała nie umie tego odkaszlnąć 41.gif .
A jakie ma kropelki do nosa i jakie syropki?
u nas obok antybiotyku mała dostawała z rana flegaminę, po południu i na wieczór difergan. Na katar ma buderhin i gentamycynę ( są to kropelki do oczu ale super sprawdzają się też przy katarze, przynajmniej u nas ). Nasz pediatra twierdzi ( zresztą słyszałam to już od kilku osób ) że taki buderhin, a to przeciez steryd , jest mniej szkodliwy niz taki otrivin co podobno strasznie sluzówkę nosa wysusza. Chociaż czasami też stosowalimy i otrivin ;]
Jak dasz rade to możesz, jak już pisałam, nawilżac nosek wodą morską, tylko ją wpsikuj gdzieś na 30 min przed podaniem kropelek przepisanych przez lekarza.
Jednak jutro jedz na ta kontrolÄ™
KAROLA3DAW
U nas Fabian dostał klacid jak zaczelo mu siadac na oskrzela icon_sad.gif
Temperatura unormowala sie po 3 dniach i wrocila po 7 ale to chyba juz zeby byly choc lekarz kazal antybiotyk do 10 dni pociagnac.
Na katar czeste nawilzanie i sciaganie jak macie siłe to Frida ale rewelacyjnie w takich kryzysowych sytuacjach spraedza sie polecony juz Katarek icon_smile.gif
My na katar dodatkowo Euphorbium homeopatyczne stosujemy i masc majerankowa pod nosek icon_smile.gif
Zdrowka corci zyczymy przytul.gif
AnWoj
Jesteśmy po kontroli-musimy się jeszcze doleczyć(zmieniony antybiotyk).Już mam dość tych wszystkich chorób....
KAROLA3DAW
W takim razie szybkiego powrotu do zdrowka icon_smile.gif
A my dzis po kontroli ok mimo ze Fabian charczy jak stary dziadzius to jest czysty osluchowo i to splywajaca wydzielina z nochala tak daje popalic 32.gif
Degflegmin w krolelkach, wapno 2 razy dziennie i nawilzac i czyscic nochal tylko ze on niewiele tego tam ma no ale bedziemy walczyc icon_smile.gif
AnWoj
To też zdrówka życzymy!
Ja u córki stosuję babciny sposób:robię okłady na piersi i plecki z twarożku lub z liści kapusty-naprawdę pomaga.
KAROLA3DAW
Aneta a na co sa takie oklady ?
Ile cora ma lat?
Nie wiem czy Fabian by takie cos wytrzymal 37.gif
AnWoj
Okłady stosuje przy kaszlu(pomocne też są przy zapaleniu oskrzeli,albo inaczej aby nie poszło na oskrzela)Wkładam rozbity liść kapusty w pieluszkę tetrową i owijam córkę,podobnie z twarożkiem a potem pod kołderkę.Tyle ze moja córka ma 5.5 lat
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.