To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Karmienie a RTG - pilne

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ika
Musiałam dziś zrobić RTG kręgosłupa, na CITO. Pani, która wykonywała zdjęcie, kiedy się dowiedziała, że karmię, kazała mi przez 24 godziny odciągać i wylewać mleko.
No dobra, mogę, ale Nutka bardzo źle to znosi icon_twisted.gif więc wrzuciłam zapytanie w google i zgłupiałam, bo trafiłam m.in. na wypowiedź doradcy laktacyjnej, która mówi, że można po RTG normalnie karmić, chyba, że jest to RTG z kontrastem.
Zakładam, że gdyby było z kontrastem, to bym o tym wiedziała, prawda? A moje było tylko z opisem icon_lol.gif 03.gif

Poradźcie, zanim wyleję to, co już ściągnęłam, ku rozpaczy córki icon_wink.gif
użytkownik usunięty
No właśnie ja się zdziwiłam, że karmić nie wolno. Przecież co Ci niby rtg miał z tym mlekiem zrobić? zagotować icon_smile.gif ?

https://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79401,3866983.html Nie mogę się dodzwonić do mojej kuzynki pediatry niestety żeby potwierdzić.
Ika
CYTAT(jully @ Mon, 21 Feb 2011 - 18:49) *
No właśnie ja się zdziwiłam, że karmić nie wolno. Przecież co Ci niby rtg miał z tym mlekiem zrobić? zagotować icon_smile.gif ?


Napromieniować icon_wink.gif

Jully, jakby Ci się udało dodzwonić, to będę wdzięczna, bo naszego pediatrę dopiero jutro złapię icon_sad.gif
grzałka
według mojej wiedzy spokojnie możesz karmić
podania kontrastu raczej byś nie przegapiła
Agnieszka AZJ
Ika,
zapytam mojej przyjaciółki - doradcy laktacyjnego (znanej niektórym forumkom), ale później, bo teraz ma pacjenta.
agarad
Ika, ja robiłam RTG zatok w czasie karmienia i nie było to przeciwskazaniem.
Ika
Dziewczyny, bardzo, bardzo Wam dziękuję icon_smile.gif Jak zwykle jesteście niezastąpione! Zestawienie waszych doświadczeń, z zawodem grzałki i przyjaciółką Agnieszki (Aga, dzięki za telefon!) bardzo mnie przekonuje - bardziej, niż pani z RTG!
Nutka przed chwilą nakarmiona jak bąk, zadowolona jak prosiątko w deszcz icon_smile.gif a ja spokojna, że jej nie napromieniowałam icon_wink.gif
użytkownik usunięty
A mi właśnie przed chwilą potwierdziła jeszcze kuzynka- brak przeciwwskazań, także Nutka niech ćlamka na zdrowie icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.