To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

ekspres ciśnieniowy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ciao
Chciałam sobie taki zafundować ale na rynku jest ich bardzo duzo.Mi chodzi o te tańsze,u znajomej piłam kawę z Tchibowskiego.Koleżanka mówi ze jest calkiem przyzwoity,macie jakies które z czystym sumieniem mozecie polecić?
użytkownik usunięty
A za jaką kwotę, ile kaw dziennie ma robić, jaką kawę najczęściej pijacie w domu z mlekiem, bez? Jaką markę kawy lubisz?

ciao
Tak myślałam ze gdzieś do 400 zł,wiem że cieżko będzie cos za taką kwote kupic,ja piję tak ze 2 kawy dziennie głównie rozpuszczalnej z mlekiem ale M lubi taką typowa włoska kawę z kafetierki.
Pijemy Segafredo albo Lavazze bo taką przywozimy z Włoch ale nie jestesmy sczególnie wybredni
użytkownik usunięty
No Segafredo, albo lavazza we włoskiej wersji to dobra kawa, ale tchibo teraz całkiem niezłe robi te kapsułki. Pamiętaj tylko, że się "uwiązujesz", żeby u nich kupować, bo chyba inne kapsułki nie będą pasować. Sam ekspres też jest ok jeśli w tym przedziale cenowym. Niestety dobry ekspres nie na kapsułki będzie droższy, to trochę jak z telefonami na abonament, kupujesz tanio aparat, ale wiadomo, że co miesiąc będziesz zasilać im konto icon_smile.gif
naples
Mam Senseo 7810 zakupiony w Niemczech. W Polsce te ekspresy są sporo tańsze, rodzice kupowali na święta i za nowy dali niecałe 130zł. Kupowali na allegro, ale w komplecie była oryginalna 2-letnia gwarancja producenta, dwa sitka, tacka itd.

Ekspres jest na padsy, ale bezproblemowo można je kupić na allegro, albo w Media Markcie. Za granicą, np. w Niemczech są w większości sklepach spożywczo-sieciowych typu Netto czy Norma. Można też w Holandii lub Luksemburgu kupić cały worek 100szt za mniej więcej 7e. Cenowo jest więc bardzo przystępnie icon_smile.gif Nie kupuję padsów polecanych (firmowych z senseo) do senseo, ale innych firm, np. z Jacobsa, bo ma różne smaki m.in Latte Macchiato z karmelem - jest rewelacyjne icon_smile.gif

Mam też dodatkowo zakupione sitko na herbatkę, gdzie wkładam herbatę, ale w okrągych saszetkach- też niczego sobie taka herbata smakuje.




Tutaj z forum kilka wątków, bo sporo o tym dziewczyny napisały icon_wink.gif
Właśnie tak kojarzyłam, że takie tematy już były, bo gdzieś o tym już pisałam... :
https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...l=ci%B6nieniowy
https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...l=ci%B6nieniowy
https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...l=ci%B6nieniowy
https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...l=ci%B6nieniowy
https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...l=ci%B6nieniowy
ciao
jullybardzo fajne porównanie z tym telefonem i niestety ale prawdziwe
naples dzieki za linki,już idę sie poduczyć
naples
ciao, nie ma za co icon_wink.gif
Powodzenia w czytaniu i w wyborze icon_wink.gif
maania
jestem posiadaczką zarówno tradycyjnego ekspresu ciśnieniowego jak i tego na kapsułki- ja mam akurat tchibo caffissimo. jestem z obydwu zadowolona, z tym, ze w pierwszym koszt kawy jest dużo niższy- sami nie pijemy dużo ale mamy często gości i tych kaw idzie trochę. plus tego na kapsułki jest taki, że jest czysto, nie trzeba pamiętać o wywalaniu fusów icon_wink.gif
Danuśka
oj macie macie:) To mój mały wspomagacz! Ja osobiście mam hopla na punkcie kaw, uwielbiam ją parzyć, wybierać itd. dlatego kupiłam sobie ekspres ciśnieniowy La Pavoni - świetna firma, polecam! Moja siostra jednak nie lubi całego tego rytuału za to lubi kawę i kupiła sobie ekspres Senseo do którego masz wkłady i kawa też jest dobra. Senseo ma też fajną rzecz dla dzieci ponieważ możesz sobie kupić wkłady z których robisz gorącą czekoladęicon_smile.gif
AniaM**
hmm no ja mam super ekspres, ale znacznie droższy Jura Ena
teście mają Krupsa na kapsułki - nie lubie parzyć w nim kawy, bo trzeba samemu odmierzać wodę
Sali_M
Ja mam ten z Tchibo na kapsułki:

Kawa smakuje jak ze zwykłego ciśnieniowego, tyle że nie trzeba nic myć, po prostu wyrzuca się kapsułkę z kawą.
Przyzwyczaiłam się do niego tak, że teraz zwykła rozpuszczalna kawa po prostu mi nie smakuje. icon_smile.gif
Robi się w nim też świetną cappuccino.
maania
Sali i ja go mam icon_smile.gif spieniacz do mleka przydatny. jak na tÄ™ cenÄ™ jest bardzo ok.
Sali_M
Dokładnie, cena nie jest wygórowana (ja dałam za niego 290 zł) a naprawdę jest świetny.
cytryna
Sali, a mleczko ten z Tchibo też spienia? Kurczę, marzy mi się taki, a argument o myciu (raczej nie myciu) 29.gif też mnie przekonuje. Jedna kapsułka wystarcza na jaką ilość wody?
maania
CYTAT(cytryna @ Fri, 25 Mar 2011 - 08:37) *
Sali, a mleczko ten z Tchibo też spienia? Kurczę, marzy mi się taki, a argument o myciu (raczej nie myciu) 29.gif też mnie przekonuje. Jedna kapsułka wystarcza na jaką ilość wody?


cytryna ja nie Sali ale odpowiem. mleko ekspres spienia 06.gif z jednej kapsułki wychodzi standardowa filiżanka kawy. i kolorów do wyboru mnóstwo.
cytryna
CYTAT(m.ania. @ Fri, 25 Mar 2011 - 09:25) *
cytryna ja nie Sali ale odpowiem. mleko ekspres spienia 06.gif z jednej kapsułki wychodzi standardowa filiżanka kawy. i kolorów do wyboru mnóstwo.


Dzięki m.ania
Kolory widziałam w sklepie Tchibo, ale samemu ekspresowi jeszcze nie miałam okazji się przyjrzeć.
Napisz coś więcej o tym ekspresie. Bo, że kapsułki się kupuje w Tchibo, to wiem. Inne kapsuły chyba nie pasują?
Ile wody mieści się wewnątrz? A może po każdej kawie należy uzupełnić? Poza spienianiem mleka ma coś jeszcze? Na tymczasem myślę, że by mi pasował taki, a jak kiedyś uzbieram większą ilość kasiory to kupię "prawdziwy" ekspresik 06.gif
m4rusia
Rozumiem, że jak w domu tylko jedna osoba pija kawę z expresu to nie opłaca się kupować takiego cacka....co??
Ja wprost nie znoszę kaw z expresu. Od wielkiego dzwonu moge wypić jakąś rozpuszczalną, czasem capucino (jak się to kurde pisze, bo podkresla mi cały czas). Mąz wypiłby ze dwie w domu maksymalnie... Gości mamy rzadko....
Sali_M
CYTAT(cytryna @ Fri, 25 Mar 2011 - 08:37) *
Sali, a mleczko ten z Tchibo też spienia? Kurczę, marzy mi się taki, a argument o myciu (raczej nie myciu) 29.gif też mnie przekonuje. Jedna kapsułka wystarcza na jaką ilość wody?

Przepraszam, nie zauważyłam tego pytania. icon_redface.gif
Spienia mleko bardzo fajnie. Nawet moja koleżanka która ostatnio u mnie gościła była tym ekspresem zachwycona, sama ma zwykły ciśnieniowy (myślałam że lepszy bo taki wypasiony) ale powiedziała że ten z Tchibo dużo lepiej spienia, jak jej caffe latte zrobiłam.
Co do opłacalności- u mnie pijamy kawę tylko w weekendy, bo w tygodniu piję w pracy i mam ten ekspres. To nie jest aż tak duży wydatek, a jaka kawa! No i każdy gość się będzie nim zachwycał icon_wink.gif
Piszesz, że nie znosisz kawy z ekspresu, mój mąż też jej nie znosił do czasu aż zaczął pić z tego ekspresu. Smakuje niby jak kawa z ekspresu ale jest moim zdaniem delikatniejsza w smaku. Chociaż expresso jest świetne i ma swoją moc. Może sama byś się do takiej kawy przekonała?
maania
cytryna kapsułki kupuję w tchibo- innych nie testowałam i nie wiem czy pasują. 10 kapsułek czyli jedno opakowanie kosztuje 9,99- kawy są różne- jest i espresso i mild i bezkofeinowa. Wody tak na oko mieści się około 1,5 litra czyli ma spory zbiornik i nie trzeba po każdym zrobieniu kawy uzupełniać. Poza funkcją spieniania mleka ma jeszcze funkcję wyboru jaką kawę chcesz zrobić- są takie trzy przyciski w różnych kolorach ale szczerze mówiąc nie wiem jaka jest różnica w smaku bo my używamy tylko jednego 37.gif ja mam też ekspres bardziej wypasiony tylko te fusy 37.gif ogólnie z caffissimo jestem zadowolona- cena bardzo przystępna, wygląda fajnie, kawa bardzo dobra.

M4R7U6H4% to zalezy jak bardzo mąż lubi kawe z ekspresu bo ja np. bez ekspresu fukncjonowac bym nie mogła icon_wink.gif koszt jednej kawy jest na pewno wyższy niż z "normalnego" ekspresu ciśnieniowego bo wynosi ok 1 zł. Plusy juz pisałyśmy- nie syfi się bo nie mielisz tej kawy, nie ubijasz w kolbie (a przy tym coś zawsze się rozsypie) itp. masz po prostu w jednej kapsułce gotową porcję kawy.
maania
CYTAT(Sali_M @ Fri, 25 Mar 2011 - 10:30) *
Przepraszam, nie zauważyłam tego pytania. icon_redface.gif
Spienia mleko bardzo fajnie. Nawet moja koleżanka która ostatnio u mnie gościła była tym ekspresem zachwycona, sama ma zwykły ciśnieniowy (myślałam że lepszy bo taki wypasiony) ale powiedziała że ten z Tchibo dużo lepiej spienia, jak jej caffe latte zrobiłam.
Co do opłacalności- u mnie pijamy kawę tylko w weekendy, bo w tygodniu piję w pracy i mam ten ekspres. To nie jest aż tak duży wydatek, a jaka kawa! No i każdy gość się będzie nim zachwycał icon_wink.gif
Piszesz, że nie znosisz kawy z ekspresu, mój mąż też jej nie znosił do czasu aż zaczął pić z tego ekspresu. Smakuje niby jak kawa z ekspresu ale jest moim zdaniem delikatniejsza w smaku. Chociaż expresso jest świetne i ma swoją moc. Może sama byś się do takiej kawy przekonała?


dużo zalezy od umiejętności osoby spieniającej mleko 06.gif ja nigdy nie spienię tak, jak mój mąż.
cytryna
Dzięi dziewczyny 06.gif se nabędę, niech no tylko jakaś wolna kasa sie trafi icon_wink.gif o już wiem, zwrot podatku w ten sposób zagospodaruję 04.gif
naples
CYTAT
Rozumiem, że jak w domu tylko jedna osoba pija kawę z expresu to nie opłaca się kupować takiego cacka....co??

Niekoniecznie icon_wink.gif Ja w ogóle nie piję żadnej kawy, jedynie mąż z niego korzysta, czasem goście lub znajomi, jak są z wizytą. Ja jedynie gustuję od czasu do czasu w cappuccino lub latte macchiato z karmelem.
Teraz znów przestawiliśmy się na zwykły ekspres, bo czekamy na dostawę padsów z Luksemburga.
cytryna
Ten z Tchibo na kapsułki ma być w połowie kwietnia w ślicznym nowym kolorze. Granatowy! Właśnie taki mi się marzył 06.gif
maania
CYTAT(cytryna @ Thu, 31 Mar 2011 - 09:41) *
Ten z Tchibo na kapsułki ma być w połowie kwietnia w ślicznym nowym kolorze. Granatowy! Właśnie taki mi się marzył 06.gif


cytryna kolory ciągle są jakieś nowe 06.gif szkoda, że nie można wymieniać tej obudowy bo bym się zaopatrzyła w kilka kolorów. aha często jest teraz promocja- przy zakupie ekspresu dostaje się bon 100zł na zakupy (dot artykułów nieżywnościowych)
cytryna
CYTAT(m.ania. @ Thu, 31 Mar 2011 - 10:56) *
cytryna kolory ciągle są jakieś nowe 06.gif szkoda, że nie można wymieniać tej obudowy bo bym się zaopatrzyła w kilka kolorów. aha często jest teraz promocja- przy zakupie ekspresu dostaje się bon 100zł na zakupy (dot artykułów nieżywnościowych)

Ale żeby dostać bon, to trzeba przez www zamawiać czy w sklepie ichnim zakupić?
maania
CYTAT(cytryna @ Thu, 31 Mar 2011 - 13:44) *
Ale żeby dostać bon, to trzeba przez www zamawiać czy w sklepie ichnim zakupić?


wiesz co ja teraz kupowałam w sklepie stacjonarnym i mi sie rzuciła w oczy ta promocja. czy przez www też się ten bon dostaje to nie wiem.
cytryna
o to będę polować na ekspresik z bonusem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.