To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

PÄ…czki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kasiunia
chciałabym zrobić w czwartek, ale nie mam przepisu, nigdy nie robiłam - poratujecie?
naples
PodepnÄ™ siÄ™ pod temat icon_smile.gif
Najlepiej jakiÅ› prosty, nieskomplikowany i sprawdzony.
Oczywiście dziękuję icon_wink.gif
Dodorka
ja robiÄ™ ale takie malutkie,bez nadzienia,szybko sie robi

3 jaja
1/2 szkl.cukru
2 szkl.mÄ…ki
3 łyżeczki pr.do pieczenia
1 serek homogenizowany waniliowy
olej
cukier puder

Jajka ubić z cukrem,dodawać stopniowo mąkę z pr.do pieczenia.Wymieszać a potem dodac serek i znów wymieszać.Nabierac łyżeczka i kłaść na rozgrzany olej.Wystudzone posypać cukrem pudrem
naples
Dodorka dziękuję icon_smile.gif
Nie wiem, czy dzisiaj się wyrobię, ale na najbliższe urodziny napewno zrobię.
semi
a ja dzisiaj jadłam pączki z ziemniaków! - zrobione przez jedną z pań ode mnie z pracy. w zyciu nie jadłam czegoś tak smacznego, poezja, rozpływały się w ustach. mam szczery zamiar popełnić je jutro osobiście, zobaczymy, czy wyjdą. Jak wyjdą to się podzielę przepisem.
kasiunia
ja zrobiłam wczoraj wg przepisu z netu i d.upa, nie wyszły. w środku surowe z wierzchu spalone icon_sad.gif nie wiem co źle zrobiłam...
cos_cos
Miałaś garnek z olejem na zbyt dużym gazie postawiony? Mi tylko wtedy pączki nie wychodzą. Jak się za szybko smażą.
agapi7
Bardzo podobnie jak Dodorka ale inaczej icon_smile.gif
Ja robiÄ™ takie:

serek homogenizowany waniliowy
3 jajka
1.5 szklanki maki
łyzeczka pełna proszku do pieczenia
olej
cukier puder

Serek wymieszac z jajkami ( mikserem) na jednolita mase, dodac make, proszek do pieczenia, wymieszac. Mała łyzeczka klasc porcje ciasta ( ja staram sie nabrac sporo na lyzeczke i probuje aby do oleju wpadła zgrabna kuleczka ciasta icon_smile.gif) na rozgrzany olej ( robie w garnku, oleju leje sporo aby paczki pływały). Posypac pudrem.
Mnie sie zawsze udaja i sa pyszne.
kasiunia
CYTAT(Avalanche @ Fri, 04 Mar 2011 - 18:10) *
Miałaś garnek z olejem na zbyt dużym gazie postawiony? Mi tylko wtedy pączki nie wychodzą. Jak się za szybko smażą.

a całkiem możliwe. jakos sobie ubzdurałam że się mają szybko smażyć i intensywnie icon_neutral.gif
semi
Pączki ziemniaczane wyszły jak nalezy-czyli pysznie. poza ty, ze naturalnie je przypaliłam z lekka. ale w smaku poezja. jakby ktoś chcial przepis to służę.
kasiunia
CYTAT(emi @ Fri, 04 Mar 2011 - 21:58) *
Pączki ziemniaczane wyszły jak nalezy-czyli pysznie. poza ty, ze naturalnie je przypaliłam z lekka. ale w smaku poezja. jakby ktoś chcial przepis to służę.

dawaj dawaj icon_wink.gif
naples
emi, wrzucaj przepis icon_smile.gif
Filip_inka
CYTAT(emi @ Fri, 04 Mar 2011 - 21:58) *
Pączki ziemniaczane wyszły jak nalezy-czyli pysznie. poza ty, ze naturalnie je przypaliłam z lekka. ale w smaku poezja. jakby ktoś chcial przepis to służę.


To ja poprosze o przepis:)
semi
Pączki z ziemniaków:
10 dag drożdźy rozpuścić w szklance lekko ciepłego mleka, dodac ciut cukru i mąki, zostawić do wyrośnięcia.
1 kg ziemniaków- ugotować, zmielić, wystudzić
1/2 kostki margaryny - rozpuścić, wystudzić, dodać do zmielonych ziemniaków
6 żółtek
2 paczki cukru waniliowego
8 łyżek cukru
2 łyżki spirytusu
To, co powyżej wymieszać dobrze. Po wymieszaniu dodawac powoli kilogram mąki ciągle mieszając. Gotowe ciasto odstawić do wyrośnięcia na godzinę w czymś dużym, bo wychodzi spore. Nastepnie formować pączki - ja brałam trochę łyżką na rękę, rozciągałam, na powstały placek nakładałam konfitury i zaklejałam. Nie mozna mocno ugniatac. Ciasto fajnie sie lepi, jest puszyste. Smażyc w oleju z dodatkiem łyżki spirytusu bądź octu.
z podanych wyżej ilości wychodzi około 40 pączków - wielkości podobnej do tych, które się kupuje w sklepie. Dla tych, którzy tak jak ja nie mają pojęcia o smażeniu pączków-nie można robić duzych, bo się przypalają, zanim dojda w środku 29.gif .
Arwena.
CYTAT(emi @ Sat, 05 Mar 2011 - 11:40) *
1 kg pączków - ugotować, zmielić, wystudzić


Czy aby na pewno pączków icon_mrgreen.gif ?
April.
Powiedzcie jeszcze, jaki duży ma być ten serek homogenizowany ?
kasiunia
ja nie widzÄ™ w przepisie serka icon_eek.gif
Dorotka25
W poście agapi i dodorki jest serek homo. Ja robiłam ten z przepisu agapi i dałam dwa serki po 150g. Pączki były puszyste i lekkie, pycha.
semi
CYTAT(Arwena. @ Sat, 05 Mar 2011 - 11:56) *
Czy aby na pewno pączków icon_mrgreen.gif ?



04.gif dzięki, poprawiłam 06.gif . wyobraziłam sobie gotowanie i mielenie pączków 06.gif
April.
Tak, chodziło mi o przepis agapi icon_smile.gif dziękuje Dorotko25.

Zrobiłam z podwójnej porcji, ale dałam tylko dwa serki po 150g. Wyszły trochę "pancerne " ale też dobre icon_smile.gif
agapi7
CYTAT(Dorotka25 @ Sat, 05 Mar 2011 - 20:45) *
W poście agapi i dodorki jest serek homo. Ja robiłam ten z przepisu agapi i dałam dwa serki po 150g. Pączki były puszyste i lekkie, pycha.


Mówiłam, że sa pyszne 02.gif Ja robie z serka na D... czasami tez daje wiecej niz jedno opakowanie. Mojej mamie czesto wychodza twarde ale ona robi na patelni i uzywa innego serka niz ja i moze dlatego...Ważne żeby oleju było dużo ( dlatego ja robie w garnku) i był dobrze rozgrzany.
Dorotka25
Ja znałam je wcześniej, z identycznego przepisu, jaki Ty podałaś. I jak daję dwa serki po 150 i smażę w garnku na głębokim oleju, to są puchate... A serki dałam z Biedronki, myślę, że to może być kwestia serka icon_smile.gif.
naples
emi dzięki icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.