To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dentysta

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

pierozek
Dziewczyny, piszę ponieważ zostałam oszukana przez moją dentystkę.
Będąc w ciąży stwierdziłam, że w końcu nadszedł czas na leczenie zębów i wybrałam się do dentysty. Pani była bardzo miła i w ogóle. Spytałam się jak wygląda sprawa z plombami, czy mogę mieć te darmowe ( czarne-amalgamatowe) będąc w ciąży ( zresztą byłam już w 7 miesiącu, więc brzuch było widać), a pani powiedziała, że nie, że tylko światłoutwardzalne płatne.
a okazuje się, że w czasie ciąży i połogu kobiety mają prawo do bezpłatnego wypełnienia białego, te plomby światłoutwardzalne, jakieś trochę gorsze, ale białe i darmowe!
warto to wykorzystać! mi został tydzień połogu i mam nadzieję, że jeszcze jakoś to wykorzystam!
pozdrawiam
Marta M
nie jestem przekonana czy 'biale' wypelnienia na nfz naleza sie komukolwiek w zebacz dalszych niz kly,jesli nawet to nie sa te same materialy co pelnoplatne,sa slabsze i estetycznie i jakosciowo/wytrzymalosciowo
pierozek
dzwoniłam do nfz, żeby to potwierdzić. Owszem nie są to ( tak jak napisałam prędzej) te wypełnienia światłoutwardzalne, tylko trochę gorsze ( takie jak się 10 lat temu stosowało), ale białe i na jakiś czas starczą, a jak mogę 10 lat poczekać z wydaniem pieniędzy, to tak zrobię, ale decyzja należy do każdego indywidualnie icon_smile.gif
Marta M
pewnie,
jest tylko jedna wazna rzecz,te wypelnienia nie nadaja sie do kazdego ubytku,a na nfz pakuje sie je do kazdego zeba
Żoanna
czarnych już dawno nie robią,
chyba,że kolorowe jak dla dzieci 06.gif
4kasiula
Nie tylko będąc w ciąży trzeba uważać na oszustów dentystycznych 08.gif mój M chodził do swojego dentysty i chciał wyleczyć wszystko co trzeba zrobić i dentysta się go pyta "na kasę chorych czy prywatnie?" odpowiedź brzmiała że prywatnie tymi lepszymi plombami!!! Ile on mu ubytków naliczył do zrobienia 37.gif a że ja chodzę do innego dentysty M stwierdził że będzie chodził raz do jednego raz do drugiego by szybciej wyleczyć i mieć z głowy, więc poszedł do mojej a ona do niego "ale tu za wiele nie ma do robienia..." 10.gif także tamten chciał zarobić i tyle! Już do tamtego nie chodzi
Pysiaczek
Czyli potwierdza się reguła, że fryzjera i ginekologa sie nie zdradza - ja do tej listy dorzucam dentystę......ja do swojego chodzę od lat nastu. I może dlatego niektóre wizyty mam bezpłatnie.
KAROLA3DAW
Z tym ze prywatni dentysci lubia naciagac i my sie przekonalismy icon_smile.gif
Znaczy sie ja nie berdzo sie dalam bo chcialam wymienic te stare i zalatac dziury i to mi zrobil ale mezus ma zeby jak perelki a w sumie leczyl dluzej niz ja wiec wniosek sam sie nasuwa icon_smile.gif
A swoja droga nie spotkalam sie zeby nam dentysta zaproponowal biala plombe bezplatnie 37.gif
Moze dlatego ze chodzimy prywatnie i pewnie nie posiadaja tych na NFZ ?
Pysiaczek
Fakt ja chodzę tylko prywatnie... mam jednak to szczęście, że mój dentysta nieraz nie pobierał opłaty np za lekarstwo do zęba....
MamaJulki
plomby szare istnieją jeszcze - osobiście ją noszę bo w zeszłym roku nie miałam kasy więc se dałam założyć taka do ostatniego zębola...
też się coraz częściej zastanawiam nad uczciwością mojej dentystki
mama_do_kwadratu
To białe (chemoutwardzalne) są na nfz, czy nie?

nie orientuję się, bo nie mam nerwów do kolejek nfzetowych, ale amalgamat brzmi deczko oldskulowo w kontekście wycofania termometrów rtęciowych z aptek icon_wink.gif Czyli co włożą w ząb osobie, której nie stać na światłoutwardzalną plombę w piątce na przykład?
Marta M
teraz sa stosowane amalgamaty bez rteci,wg nfz nadaja sie do 4 i 5 tez
agnese
az poszłam obejrzec swoją szczeke icon_smile.gif robilam zeby jednoczesnie na NFZ i prywatnie - u tej samej dentyski - tylko wiadomo inaczej kolejka szła icon_smile.gif i mam wszystkie plomby białe, więc chyba na fundusz tez są białe
*rita*
Materiały chemoutwardzalne - czyli "białe" ale słabsze od światłoutwardzalnych na NFZ stosuje się do zębów od trójki do trójki a dalej niestety NFZ refunduje amalgamaty...
Chemoutwardzalne są o wiele słabsze i faktycznie nie nadają się do każdego ubytku... poprostu będą wypadać i tyle. O dziwo amalgamaty są o wiele trwalsze ale mniej estetyczne niestety.
Z tego co się orientuję to u kobiet w ciąży na NFZ można leczyć zęby kanałowo jeśli zajdzie taka potrzeba, natomiast nic nie wiem na temat tego, że należą im się dodatkowo wypełnienia chemoutwardzalne. Może coś się w tej kwestii zmienilo...
Żoanna
u nas różnica między plombą płatną a niepłatna polega na ...tym światełku.
obie są białe ale lepsze utwardzają światłem dodatkowo.
znaczy nie wiem jaki jest ich skład.pewnie też się różnią.
z czarnymi nie spotkałam się od kilkunastu lat.
ewon
Ja jak chodziłam do mojej dentystki na NFZ to dostawałam plomby na zęby nie białe ale "kremowe" ale też ich nie widać.też je utwardzała czymś a plombowała mi od 5 do 7.mówiła,ze na nfz są czarne bądz na te tylne te kremowe.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.