To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Telewizor 3D

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Latte_macchiato
Czy któraś ma w domu TV 3D LCD lub Plazma ok 42-50' ? Szukam , czaję się ale tyle tego i taki przedział cenowy ...
Może ktoś coś doradzi...
Mika
3D do mnie nie przemawia
ani to zdrowe dla oczu ani prawdę mówiąc oglądać nie ma co icon_wink.gif
kupiłam plazmę tylko dlatego,że mi się obraz z LCD nie podobał
nie brałam pod uwagę "profesjonalnych" obliczeń jaka ma być duża do jakiego pomieszczenia,bo musiałabym chyba 60 cali kupić
42 cale przy odległości 5-6m absolutnie mi wystarcza
Latte_macchiato
Teraz mamy 37 cali LCD ...jak stał było oki, jak wisi na ścianie to "zniknął.. chcemy kupić coś większego ale zastanawiam się czy nie od razu 3D ..stąd poszukiwanie opinii innych.

a czemu 3D nie przemawia ? szkodzą oczom, można o tym gdzieś poczytać ?
I czemu plazma a nie LCD ? Obraz w jednym modelu czy czymś sie różnią ?
Mika
jakość obrazu była moim subiektywnym odczuciem - widziałam LCD-ki u znajomych (różne firmy) i ten mat z szarą czernią -nie,moje oczy zdecydowanie były przyzwyczajone do obrazu "kineskopowego" icon_wink.gif

o zmęczonych oczach i bólu głowy przy dłuższym oglądaniu 3D czytałam w necie -nie każdy to wytrzymuje icon_wink.gif
lekarze wypowiadali siÄ™ na ten temat negatywnie
mamapiotrusia7
Parada, przede wszystkim plazmy są bardzo prądożene ale jak dla mnie jakość oglądania świetna. Osobiście mam i plazmę 50 cali i LCD 40.

Plazma jak dla o niebo lepsza, chociaż w moim przypadku plazmę mam technologicznie starszą niż LCD ale ogląda się duuuuuuużo lepiej. Ja na twoim miejscu kupiłabym 50 cali. Nawet w małym pomieszczeniu ogląda się świetnie.
Mika
CYTAT(mamapiotrusia7 @ Fri, 18 Mar 2011 - 14:44) *
Parada, przede wszystkim plazmy są bardzo prądożene


ten mit powstał wtedy kiedy na rynku były tylko LCD-ki DO 32 cali i plazmy OD 42 w górę icon_wink.gif
takie porównanie rzeczywiście dawało wrażenie prądożerności
dziś jedne i drugie zużywają podobne ilości prądu
różni się sposób jego wykorzystania (naświetlania "monitora")
Mika
Prada, coÅ› dla Ciebie icon_wink.gif
https://technologie.gazeta.pl/internet/1,10...ra_3D_,,ga.html
Sali_M
Ja tam wolę zwykłe telewizory (nie 3D), sama mam LED 37'' (Samsunga), bo w moim mieszkaniu większy głupio by wyglądał, ale jak kiedyś będę mieć salom 40 m2, to sobie zafunduję taki 47 calowy icon_wink.gif
Nessi
Ostatnio miałam przyjemność oglądać film na TV 3D i jak dla mnie bomba.
Latte_macchiato
CYTAT(Mika @ Sat, 26 Mar 2011 - 15:56) *



czytałam podobny artykuł mówiący o osłabieniu oczu i póki co zajęłam się projektowaniem pokoju maluchów a Tv zostawię na "za rok"
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.