To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Drożdżaki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Izunia
Witam icon_smile.gif

Czy można wyleczyć, ewentualnie zaleczyć drożdżaki???
Od kilku miesięcy (wcześniej tego nigdy nie miałam) na twarzy robią mi się suche, łuszczące plamki. Poszłam do dermatolga i ten stwierdził, że są to właśnie drożdżaki. Przepisał mi maść Pimafucort, ale ona tylko na jakiś czas łagodzi zmiany skórne.
Małgoś.dz
Mnie właśnie coś takiego się zrobiło. Wyskoczyła na twarzy jedna mała plamka, która się łuszczy.
Dermatolog zapisał mi maść "Laticort" . Stosuję ją od 3 dni i już widzę poprawę. Ranka praktycznie się zagoiła.
Czy za jakiś czas się odnowi - tego nie wiem. Mam nadzieję, że nie.
Chociaż lekarz nic nie wspominał, że może to być uciążliwe w leczeniu i nawracające. icon_rolleyes.gif
kasiarybka
Dziewczyny na wszystkie dolegliwości skórne, nawet te dermatologoiczne, rewelacyjnie działają witaminy z grupy B.
Proponuję również zażywanie wit C. Korzyści jakie daje witamina C np. firmy N:

- obniża ciśnienie krwi
- przyśpiesza gojenie się ran, oparzeń i krwawiących dziąseł
- przyśpiesza gojenie się ran pooperacyjnych
- wpływa na obniżenie się cholesterolu we krwi
- wzmacnia system immunologiczny i zapobiega infekcjom wirusowym i bakteryjnym
- osłabia odczyny alergiczne
- zapobiega szkorbutowi
- zapobiega przeziębieniom
- zapobiega skrzepom w naczyniach żylnych
- obniża zagrożenie zawałem serca
- przywraca męską płodność
- walczy z nowotworami
- chroni wzrok
- łagodzi przebieg astmy i przewlekłego zapalenia oskrzeli
- wzmacnia ściany naczyń, zapobiegając powstawaniu siniaków
i.
Ja też mam drożdżaki na twarzy przynajmniej raz w roku. Zawsze pomaga mi Laticort.
Izunia
Witam icon_smile.gif

A czy tą maść można dostać w aptece bez recepty???
Proszę napisz mi, czy ona w miarę długo leczy Ci skórę na twarzy?

Mnie drożdżaki wychodzą prawie przez całą zimę i jesienią, jak jest wilgotno w powietrzu.
i.
Nie wiem czy można ja dostać bez recepty, może jak będzie jakaś łaskawa farmaceutka to Ci sprzeda?
Zwykła maść Laticort starcza na bardzo długo, a smarować ją wystarczy kilka dni. Ostatnio dermatolog przepisała mi Laticort CH - tym wystarczy smarować 2 dni i po drożdżakach icon_biggrin.gif
Ale chyba lepiej żeby obejrzał to lekarz?
Małgoś.dz
Wydaje mi się, że Laticort chyba tylko na receptę jest dostępny. Zresztą jak większość maści "dermatologicznych".
Poza tym, chyba bezpieczniej jest, żeby lekarz obejrzał i sam zadecydował o leczeniu, niż eksperymentowanie na własną rękę.
Czasami na takich eksperymentach można się nieco przejechać... icon_rolleyes.gif
Izunia
Witam

U lekaza już byłam i widział te moje plamki. To on stwierdził, że są to drożdżaki. Pytam o jakąś skuteczną maść, żeby ewentualnie na kolejnej wizycie podpowiedzieć lekarzowi, że są jeszcze inne maści które mógłby mi przepisać.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.