To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

plan dnia w przedszkolu

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ciocia Magda
Mam pytanie: jak wygląda plan dnia w przedszkolu? Dokładniej mówiąc chodzi mi o godzinę leżakowania. W naszym lokalnym przedszkolu leżakowanie jest o 11:30 zaraz po drugim śniadaniu. Wydaje mi się to dziwne, bo pamiętam z własnego przedszkola, że leżakowaliśmy po obiedzie - ok. 13. Wydaje mi się, że nasze przedszkole jest dostosowane do pobytu od rana do 14, większość dzieci o tej porze wraca do domu. Czy to nie jest dziwne? Przez taki układ nie za bardzo ma sens przyprowadzanie dzieci na pół dnia (zresztą to przedszkole nie uwzglednia takiej możliwości).
Mam też drugie pytanie, czy jest sens posyłać dziecko przez pierwsze dni na pół dnia? Czy lepiej od razu na cały dzień - zakładając, że moje dziewczynki byłyby tam od 8.30 do 14.00 (5,5h)?
Monisia
Faktycznie wcześnie to spanie....
W obu przedszkolach do których Laura chodziła rozkład był taki:
8.15 śniadanie
10.30 II śniadanie
12.30 obiad
Po obiedzie leżakowanie
14.30 podwieczorek
Laura od początku poszła na cały dzień tzn od 8 do 15 i wszystko było dobrze.
Myślę ,że jak macie do 14.00 o możesz spróbować też na "cały dzień".

Teraz Laura chodzi do zerówki i jest całkiem inaczej, nie mają posiłków i od 8 do 13.

Pozdrawiam
MamaJiP
Magda u Julii jest tak:

8.30 śniadanie
11.30 drugie sniadanie
leżakowanie ok 12.00
ok 13.00 obiad

Kiedy o tej godzinie jest obiad dzieci będące do końca nie są głodne.

U mnie to pasuje icon_biggrin.gif

A uważam że, lepiej dać na całe 5,5 godzin jak piszesz żeby dziewczynki wkręciły się w rytm przedszkola icon_biggrin.gif

Julia od 2 lutego znowu zaczyna przedszkole i będzie do 14.00 i po obiedzie ją odbiorę.

Mnie tylko zastanawia że 4 latki muszą leżakować bo to już prawie starszak icon_rolleyes.gif
Beata Białystok
Plan dnia w przedszkolu Agatki:
8.15 śniadanie
11.45 obiad
po obiedzie leżakowanie
14.30 podwieczorek
Agatkę zaprowadziłam trochę później i zabrałam wcześniej tylko pierwszego dnia przedszkola. Od nastepnego dnia spędza w przedszkolu 9 godzin dziennie.
Beata Białystok
CYTAT(Dorota mJ)
Mnie tylko zastanawia że 4 latki muszÄ… leżakować bo to już prawie starszak  :roll:

Dorotko wbrew pozorom bardzo duzo 4-latków jeszcze śpi w dzień. U Agatki w grupie prawie wszystkie dzieci śpią w czasie leżakowania.
Ewusiek
u nas

8:30 śniadanie
12 obiad
15 podwieczorek

leżakowanie jest po obiedzie

u Pawła oczywiście już nie ma spania icon_smile.gif
Pecia
u nas ( zerowka w przedszkolu)
8:30 sniadanie
11:30 obiad
13:30 podwieczorek
kasiask
u nas, czyli u Julka jest tak-

8.00 śniadanie
11.30 obiad
po obiedzie śpią maluchy, a starsze grupy maja czas na relax, czyli kładą sie na dywanie z poduszkami
14.00 podwieczorek

Julek jest już w 5-ciolatkach, więc już nie śpią.
Dor
U nas:
8.30 śniadanie
11.15 zupa a po niej leżakowanie
13.30 drugie danie
Ciocia Magda
Dor,
Myślę, że Twoje przedszkole zasługuje na wyróżnienie za bardzo oryginalny rozkład dnia icon_lol.gif
Pecia
CYTAT(Dor)
U nas:
8.30 śniadanie
11.15 zupa a po niej leżakowanie
13.30 drugie danie


icon_eek.gif
Dor
Myślę, że tak. Panie twierdzą, że tak jest dobrze, bo dzięki temu dzieci zjadaja dwa dania. Mój Michał po powrocie z przedszkola nie je już w domu obiadu, bo ten w przedszkolu mu wystarcza.
Dodatkowo dla dzieci, którą są dłużej zawsze stoi talerz kanapek i dzbanek z piciem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.