To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

egzaminy do gimnazjum

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Monika ww
Jejku, jakie mam duże dziecko 06.gif

Jutro o 12-stej ma pierwszy egzamin: test predyspozycji językowych.

Kto może niech potrzyma kciuka 03.gif

Ja pewnie będę bardziej zdenerwowana od niego.
Ewcia!
Mówisz,że powinnam się zacząć denerwować icon_wink.gif ?
W takim razie trzymam za oboje icon_smile.gif
Ila
Monika, Ewcia, trzymamy cala rodzinka i za Alka i za Basie icon_smile.gif
Wy tez sie trzymajcie dziewczyny!!
skanna
Monika, a predyspozycji do jakiego języka? icon_smile.gif Trzymać kciuki będę, sama po cichu marzę, żeby Gabi zdecydowała się na jedno z językowych.

Edit, bo zauważyłam wpis Ewci - oczywiście, że za oboje icon_smile.gif Do tego samego gimnazjum czy różne?
Ila
Odpowiem za dziewczyny, do tego samego icon_smile.gif

Edit: chyba do tego samego. Wiem, ze do jednego razem uczeszczali na kurs.
Chyba, ze sie cos pozmienialo.
Monika ww
Tak, zdajÄ… do tego samego gimnazjum.

Ewcia, u mnie wczoraj jeszcze luzik, ale dzisiaj już czuję w brzuchu, że egzamin się zbliża icon_biggrin.gif

Skanna, test nie jest konkretnie z jednego języka, bada ogólne predyspozycje językowe, m.in. mogą być zadania z fikcyjnym językiem, po wychwyceniu zasad należy przetłumaczyć zdania, uzupełniać końcówki itp. a poza tym wstawianie właściwych słów z zdaniach, synonimy, antonimy, zadanie ze słowem łacińskim i dobieranie odpowiednich form itp.
skanna
Monika, ja wiem, chodziło mi o to, do którego gimnazjum się wybierają. Każde językowe ma inny język przecież.
Monika ww
z j.angielskim jako pierwsze na liście z sześciu wybranych
As-ia
trzymam &&&&
skanna
Fiu fiu, super.
Ja powoli myślę o 10 (językowe) lub 14 (normalne), chyba nawet udało mi się dziecku podobne poglądy zaszczepić. Jeszcze, żeby za poglądami szła chęć do nauki na odpowiednim poziomie... icon_twisted.gif
amania
A u nas dziecko już zdecydowało co zrobi za rok i na nic by były moje przekonywania do czegoś innego. Ma być blisko i ze znajomymi dziećmi - dlatego idzie do rejonowego. I nie wiem które jest na liście 29.gif

Kciuki trzymamy.
Monika ww
Amaniu, ale ja piszę o liście wyborów Alka icon_wink.gif Można wybrać sześć szkół i on jako gimnazjum pierwszego wyboru dał 49. icon_smile.gif
U nas sytuacja odwrotna, bo A. do rejonowego nie chce iść i ono jest jako szóste na liście.
Agga
Angelika chce iść za rok do gimnazjum sportowego,więc zobaczymy czy jej się nic nie zmieni.

A teraz trzymam kciuki za Wasze dzieciaki &&&&&&&&&
joannabo
Trzymam icon_smile.gif
amania
Monika, a ja już się przejęłam, że w ogóle się nie interesuję żadnymi listami i może powinnam wreszcie zacząć icon_wink.gif
No to ufff. W takim razie nadal będę olewać wszelkie listy, a lista mojego dziecka i tak będzie bardzo krótka i będzie na niej tylko jedno gimnazjum (bo ona chce wreszcie jeździć szkolnym autobusem icon_rolleyes.gif ).

Ale napisz wreszcie jaki to język!
Ida.dorota
Będę pamiętać i jednocześnie sama proszę o pamięć dla mojej córki, która będzie zdawać podobny egzamin do gimnazjum w maju.
Monika ww
CYTAT(amania @ Wed, 23 Mar 2011 - 08:54) *
Ale napisz wreszcie jaki to język!


gimnazjum dwujęzyczne, lekcje prowadzone są po polsku i angielsku, jako drugi język obcy jest niemiecki, trzeci język obcy jest do wyboru.

Jako trzecie A. wybrał inne gimnazjum dwujęzyczne, gdzie angielski jest językiem kontynuowanym, a hiszpański jest od podstaw, ale 6.godz. tygodniowo, od drugiej klasy niektóre przedmioty są prowadzone w języku hiszpańskim.
Ewcia!
Dziękujemy za kciukasy!
My jeszcze nie ułożyliśmy listy szkól, ale chyba na 2. miejscu gim nr 14 ( a może i na 1. 29.gif ? )

Amania, "lista" to kolejnosc wyboru w miejskim systemie rekrutacji. A na gimbus niestety nie ma co liczyc icon_sad.gif ,szkoły zbyt blisko domu (czy w ogóle we Wrocławiu jeżdża gimbusy? Jak jest komunikacja miejska? wie,że nawet dzieci z Wojnowa do rejonowego dojezdzają miejskim, a jest na pewno ponad 3 km )


Monika ww
U Alka 14. na drugim icon_smile.gif

Dobra, jedziemy na egzamin.
Ila
To trzymamy mocno &&&&
Monika ww
Już po egzaminie, A. wyszedł zadowolony icon_smile.gif ale wynik będzie znany w kwietniu.

Jutro o 8:00 kolejny egzamin, tym razem j.polski, a w piÄ…tek matematyka.
skanna
CYTAT(Ewcia! @ Wed, 23 Mar 2011 - 11:03) *
Dziękujemy za kciukasy!
My jeszcze nie ułożyliśmy listy szkól, ale chyba na 2. miejscu gim nr 14 ( a może i na 1. 29.gif ? )


Na mojej liście na równorzędnych pierwszych miejscach jest 14 i 10, bo ja już się martwię, co będzie za rok. Gabi niestety, listy nie posiada jeszcze icon_smile.gif.
naples
Nie wiedziałam, że to już... ale powodzenia dla Waszych pociech icon_smile.gif
Cleo
Trzymam!
Ida.dorota
Moniko, jak wyniki egzaminów?
Monika ww
CYTAT(Ida.dorota @ Sun, 08 May 2011 - 15:54) *
Moniko, jak wyniki egzaminów?


W miarę dobrze, choć mogło być lepiej icon_wink.gif

Zawalił matematykę ( nie wiem dlaczego ), jakieś chwilowe zaćmienie chyba miał. W poniedziałek na kursie robili zadania matematyczne z testu gimnazjalnego i zrobił wszystko bezbłędnie, a z wstępnego z matematyki dostał mniej niż połowę punktów.

Teraz czekamy na wynik testu szóstoklasisty, no i pracuje na jak najlepsze oceny końcowe, bo z tego jest najwięcej punktów rekrutacyjnych ( w sumie z zachowaniem można zdobyć 90 ), z egzaminów wstępnych było 40 do zdobycia.
Ida.dorota
Ola zdaje w środę test kompetencji językowej jako pierwszy etap rekrutacji, potem będzie drugi - wyniki testu i oceny. Testy z poprzednich lat nie są dostępne, dzieci na jakieś kursy przygotowawcze chodzą, zobaczymy...
Monika ww
No to sie pochwalę, że A. dostał się do wybranego gimnazjum icon_smile.gif
użytkownik usunięty
No! Super!!!
Doruśka
Gratuluje icon_smile.gif) i trzymam kciuki za fajnych kolegów icon_smile.gif

a Moja A zdała świetnie maturę icon_smile.gif)) ,że tak przy okazji icon_wink.gif
Ewcia!
i dokÄ…d siÄ™ dalej wybiera?
Moja B. też przyjęta icon_smile.gif
Monika ww
CYTAT(Ewcia! @ Sat, 02 Jul 2011 - 03:50) *
i dokÄ…d siÄ™ dalej wybiera?


do 1. z listy icon_smile.gif czyli do tego, do którego razem jeździli icon_smile.gif
Ewcia!
CYTAT(Monika ww @ Sat, 02 Jul 2011 - 09:20) *
do 1. z listy icon_smile.gif czyli do tego, do którego razem jeździli icon_smile.gif



Monia, to wiem, widziałam listę przyjętych icon_smile.gif
Pytałam o córkę Doruśki icon_wink.gif
Doruśka
my mamy listę dłuższą niż Monika:
Socjologia, filologia polska,biologia eksperymentalna, ew pedagogika, ew psychologia, tak kolejność icon_smile.gif
skanna
Gratulacje dla świeżo upieczonych gimnazjalistów i dla maturzystki również. Ależ Wam zazdroszczę, że macie to już z głowy. A z ciekawości - wiecie może jaki był próg punktowy do 14? Do 10 ponoć 103 pkt, sporo. U nas po włoskich wakacjach póki co stanęło na pomyśle klasie włoskiej, co mnie nie martwi specjalnie - może nie jest to najlepszy z możliwych pomysłów, ale ma mnóstwo zalet. No ale jest jeszcze rok, może się coś zmienić icon_smile.gif
Ewcia!
Doruśka, widzę, że masz dziecko humanistyczne, trochę zzdroszczę, bo moje starsze bardzo ścisłe , a fajnie by było pogadać czasami z kimś blisko człowieka. Chociaż ta biologia eksperymentalna to niebezpiecznie brzmi icon_wink.gif Ile osób na socjologię (na miejsce) ?

skanna, do 10 był co najwyżej 102 icon_smile.gif , na liście nieprzyjętych do 49 była taka osoba przyjęta do 10.

Analogicznie do 14 - 77 pkt
skanna
Ooo, to może ja się odczepię od dziecka, bo w takim razie do 14 powinna spokojnie dać radę, patrząc na jej obecne możliwości icon_smile.gif

To ile trzeba było mieć do 49?
Ewcia!
103 ,ale jak widać nie wszyscy z tym wynikiem się dostali
PS zmeiniłam w poprz. poście - jednak B mówi, że do 14 próg był 77
skanna
77 to też jeszcze nie tragicznie, choć 74 brzmiało optymistyczniej icon_smile.gif
Doruśka
na socjologię 6 osób . strasznie dużo, ale maturę duzo osób oblało, trudna była a moje zdało dobrze, nawet bardzo.

Biologia to chyba tylko dlatego, bo ona chce na uczelni pracować, a to jest nowy wydział jakiś , przyjmują wyłączznie 30 osób, zatem jest nadzieja ';)
Monika ww
CYTAT(skanna @ Mon, 04 Jul 2011 - 15:50) *
77 to też jeszcze nie tragicznie, choć 74 brzmiało optymistyczniej icon_smile.gif


Ja dzisiaj byłam zawieźć oryginały i wydawało mi się, że 74 miała osoba przyjęta do 14.
Ewcia!
CYTAT(Monika ww @ Mon, 04 Jul 2011 - 22:20) *
Ja dzisiaj byłam zawieźć oryginały i wydawało mi się, że 74 miała osoba przyjęta do 14.


no właśnie ja też tak zapamiętałam, ale Młoda podała mi prog 77 , za koleżankami, z których jedna się dostała, a druga nie
agama76
gratulacje dla gimnazjalistow! brawo_bis.gif
a zwlaszcza dla corki Ewci bo cos chyba nie bardzo wierzyla ze sie dostanie do 49. brawo! brawo_bis.gif

A.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.