To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jakie kwiatki na rabatkÄ™

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Agalu
Mam w goródku rabatki w około schodów z balkonu do ogródka ale z każdej storny jest kawałek całkowicie zacieniony, chciałabym żeby tam też coś rosło, bo tak jakoś pusto wygląda, tylko nie wiem co by mogło rosnąc w takim miejscu
Pomożecie? 02.gif
Ammm
Ale chodzi Ci o kwiaty kwitnące czy ogólnie o rośliny?
Malgood
witaj Aga icon_smile.gif

Ja polecam funkie / hosty , ja jestem w nich rozkochana. Własnie dzisiaj zamówiłam sobie nowe gatunki - maja fantastycznie dekoracyjne liście, kwiaty tez mają ,ale zdecydowanie mniej fajne. No i uwielbiają półcień i cień.
Agalu
Ammm - chodzi mi o rośliny ogólnie, nie muszą być kwitnące
zapomniałam tylko dodać że małe te rabatki znaczy się szerokości ok, pół metra ,na długość ok. 2 metrów;)

myślałam o trzmielinie na razie jedynie

Małgosiu - fajne te funkie ale nie wiem czy nie za duże na moje rabatki, a mogłabyś mi na priv podrzucić link do sprzedawcy z allegro u którego kupowałaś?

ognistaplama
Z moich ostatnich poszukiwan (mam ten sam problem) wynika, ze konwalie i barwinek sie nadaja.
Ketmia
Tylko, że z konwaliami jest ten problem, że jak Ci się dobrze przyjmą, to ich się potem trudno pozbyć icon_wink.gif

Bardzo lubię niecierpki nowogwinejskie. To roślinki w naszych warunkach jednoroczne, lubią być podlewane, ale odwdzięczają się pięknymi kwiatkami, które utrzymają się aż do jesieni.

Poza tym ładnie zadarnia runianka japońska lubiąca dość żyzne podłoże; wytrzymała i rosnąca praktycznie w każdej ziemi jest bergenia. Wiosną zdobi też serduszka okazała.

Jeśli chce się mieć rośliny krzewiaste, to może niewielkich rozmiarów kwaśnolubne azalie japońskie lub też hortensje. Trzmielina też się będzie dobrze trzymać. W cieniu co najwyżej może trochę gorzej się wybarwi.

edit lit.
katarakta
Mi od strony polnocnej rosły:
bratki, aksamitka, szalwia, niezapominajka, tulipany, stokrotki i sporo skalniakow.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.