To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Garnki jakie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

agabr
Musze sie doposazyc , obecnie mam garnki Zeptera , sa swietne ale cene maja nieco zaporowa , mam tez Florina piekielnie nagrzewaja sie uchwyty , potrzebuje jeszcze jakies nie za duze , zadne zestawy bo np patelnie mam wysmienite , moze Berghoff?.b
Ika
Właśnie miałam pytać, czy Berghoffa byś nie chciała icon_smile.gif Można kupować pojedynczo, w użytkowaniu super, uchwyty się nie nagrzewają ponad normę, a ceny nie tak zaporowe jak Zepter. Jakość moim zdaniem z Zepterem porównywalna.
agabr
to teraz tak do uzytkownikow Berghoffa , czy sa jakies nie z plastikowymi raczkami ? czy jest jakas seria ktora sie nie blyszczy okrutnie i czy warto z termostatami bo np w zepterze w zyciu nie uzylam termostatu , juz nie mowiac o tych pokrywach zasysajacych .b
Ika
Termostatu też nie używam, ale spody uchwytów mam plastikowe.
agabr
No wlasnie obawiam czy ja nie spale plastikowych uchwytow .b
Ika
Aga, Berghoff ma na przykład serię Cosmo, która nie ma plastiku przy uchwytach - no ale one są błyszczące, nie ma ich w wersji satynowej. Inne z kolei są satynowe, ale nie wiem, czy mają plastik, czy nie, bo ich nie oglądałam z bliska.
agabr
O satynowe -wlasnie o takie mi chodzi , no dobra a oni maja gdzies sklep stacjonarny ?b
dorotale
Używam Berghoffa jakieś 5 lat. Uchwyty się nie nagrzewają, ale termostaty nie wytrzymują zmywania w zmywarce. Rozklejeją się i choć próbowałam to naprawiać, to bez powodzenia. Generalnie polecam granki, z termostatów bym zrezygnowała i nie myłabym pokrywek w zmywarce.
Ika
Pokrywek Berghoffa z termostatami nie wolno myć w zmywarce, jest to nawet w instrukcji. Zresztą żadnych termostatów nie wolno myć w zmywarce...
rysa154
ja mamm bergohoffa,nie satyne,ale nie bardzo blyszczace,raczki sa z taka jakby guma w srodku,ktora mozna wyjac...z tego co pamietam,sa takie serie których raczki sie na gazie nagrzewaja...powiem szczerze,ze dla mnie te garnki to zadna rewelacja...
Sali_M
Ja mam garnki z Tefala - Ingenio. Są świetne, nic się nie przypala, Mam te z powłoką, na której można używać metalowych sztućców. Jestem z nich bardzo zadowolona, gotowanie bez tłuszczy, no i to, że świetnie się je składa, prze co nie zajmują dużo miejsca. No i można nawet w nich piec w piekarniku.
~anula~
Oj tak, też mam Tefala Ingenio.
Jestem bardzo zadowolona, tylko muszę sobie dokupić drugi zestaw bo jednak jedna rączka to za mało.
katiek
Niestety mój tefal ingenio po 3 latach nadaje się do kosza-powłokę trafił szlag, od pokrywki odpadł uchwyt.
Za to Berghoffa mam od lat prawie 10, używam bardzo intensywnie, mam błyszczące (ale za bardzo nie błyszczą) rączki są metalowo-plastikowe i mimo różnych dziwnych sztuk nie udało mi się spalić ani garnków ani rączek. No, termostaty trochę ucierpiały tzn z 3 działa w pełni 1, drugi podpiekłam w piekarniku icon_redface.gif (w ciąży byłam...), a z trzeciej pokrywki odpadł.
Anorektyczna Laska
BergHoffy mam juz jakies 6 lat i polecam.
Kocham je za to, ze bardzo dlugo trzymaja cieplo, a ziemniaki moge gotowac na 1 np i oszczedzac energie.
Musze kupic nowe pokrywki, bo wszystkie mi sie zepsuly t termostatami ( z mojej winy rzecz jasna)

Mozna dokupic zwykle pokrywki? Bez garnkow?
Ika
Z tego, co wiem, można dokupić termostaty, więc pokrywki pewnie tym bardziej.
Ciocia Magda
ja na ślubie dostałam garnki Berghoff z serii Cast Line (coś takiego). Bardzo fajne, nadają się do piekarnika (nie mają żadnych termostatów icon_wink.gif ).

A teraz jak potrzebuję nowy garnek, to idę do TK Maxxa - piękne rzeczy do kuchni tam można znaleźć. Tylko że ja akurat nie lubię mieć wszystkiego takiego samego, z jednej serii - wolę tak "po domowemu", od Sasa do lasa.
Mafia
Przyszedł i na mnie czas. Muszę wymienić wszystkie garnki i patelnie.
Kuchenkę mam gazową. Czy BergHoffy będą dobre na nią? Na pewno nie chcę z temostatami. Czy któraś użytkuje serię Virgo? Szukam garnków nie srebrnych ani satynowych, bo takich nie lubię, a Virgo ma serię w pomarańczowym. 06.gif

Pomóżcie wybrać nie tylko garnki, ale i patelnie. Jakie są fajne?

Magda EZ, a w TK Maxx po prostu bierzesz jakiekolwiek czy jak? Byłam w tym sklepie raz i było bardzo dużo garnków, tylko zupełnie obce nazwy jak dla mnie.
Tuni

Czytam i czytam i myslę sobie, że inna jakaś jestem. Mam zeptery, pół szafy i cierpię. Te gary to dla mnie tragedia, wielkie, ciężkie, nieporęczne. Jakoś wyrzucić ich nie potrafię, bo jednak szkoda ale przez to nie mam w szafkach miejsca na normalne garnki. Zdradźcie mi jakieś tajne sekrety to może w końcu je polubię. Może ja jakieś nieodpowiednie rozmiary mam czy jak 21.gif
agabr
Tuni Żeptery sa ciezke to fakt ale poniewaz nie traca ciepla wiec tylko w nich robie np parzone miesa, generalnie gotuje w nich potrawy wymagajace dlugiego gotowania .Nie umiem ich przypalic a jestem mistrzem prZypalania.b
Ciocia Magda
CYTAT(Mafia @ Tue, 18 Oct 2011 - 11:03) *
Magda EZ, a w TK Maxx po prostu bierzesz jakiekolwiek czy jak? Byłam w tym sklepie raz i było bardzo dużo garnków, tylko zupełnie obce nazwy jak dla mnie.

Tak właśnie robię, patrzę co mi się podoba (rozmiar, materiał) i kupuję. Mój ulubiony garnek z TK Maxx ma napis Kochstar (czyli chyba jest niemiecki icon_wink.gif )

A odnośnie patelni - które wykańczam w tempie ekspresowym - też stwierdziłam, że ma sensu kupować drogich patelni bo potem tylko szkoda je wyrzucić. Po prostu kupuję tańsze i częściej je wymieniam. W ogóle jeśli chodzi o patelnie teflonowe, to jest kilka patentów na przedłużenie ich życia - po pierwsze mieć kilka i tak dobierać patelnię do smażonego produktu, żeby było jak najmniej "wolnej" powierzchni; po drugie naprawdę nie smażyć na tłuszczu bo to znacznie podwyższa temperaturę smażenia i niszczy powłokę; po trzecie nie zalewać gorącej patelni zimną wodą, tylko odczekać aż ostygnie.
Tuni
CYTAT(agabr @ Wed, 19 Oct 2011 - 07:38) *
Tuni Żeptery sa ciezke to fakt ale poniewaz nie traca ciepla wiec tylko w nich robie np parzone miesa, generalnie gotuje w nich potrawy wymagajace dlugiego gotowania .Nie umiem ich przypalic a jestem mistrzem prZypalania.b

Jak mnie najdzie na bigos, to używam zeptera giganta, fakt nie przypaliłm jeszcze 29.gif ale to chyba jedyna potrawa do której używam tych garnków ( a raczej jednago).
wiewiórczak
Agabr, miałam polecić Florinę, bo uszy się mi nie nagrzewają, ale może jeszcze wszystko przede mną icon_wink.gif
Hermia
A ma ktoÅ› garnki Silit?
p_plan
CYTAT(Hermia @ Tue, 25 Oct 2011 - 15:09) *
A ma ktoÅ› garnki Silit?


Ja mam i jestem mega zadowolona icon_smile.gif
Cyanide
Ja polecam Ci zainwestować w dobre garnki żeliwne. Mam patelnie i garnki Stauba, rewelka żeliwo. I do kompletu dopbrze jest mieć dobre nożę np Zwilling, ostre, nie tępią się, niezastąpione w kuchni
śrubka
Tu chyba chodzi o garnki do gotowania w domu. Sama mam jakieś stare wieloletnie już garnki niewiadomej marki i póki co jeszcze mi posłużą.
Stella25
ja bardzo lubię garnki z Ikei, szczególnie te z grubymi szklanymi pokrywkami icon_biggrin.gif
Stella25
A teflonowe patelnie, mimo, że bardzo lubię u nas wykańczane są w ekspresowym tempie. Szczególnie kiedy mój M potraktuje je wydelcem ;/
śrubka
Z garnkami trzeba uważać, niby markowe lepsze, ale niestety cenowo czasem prawdziwy kosmos :/
Kasta
Wychodzę z założenia, że powinniśmy decydować się na najlepsze garnki, na jakie nas stać. Nie ma co oszczędzać na sprzęcie kuchennym, z którego korzystamy niemal każdego dnia. Myślę, że dobrym wyborem będą przykładowo garnki philipiak opinie o nich są na plus i mnie to osobiście przekonuje.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.