To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Test szóstoklasisty

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

irminka2
Jak się czujecie Wy i dzieciaki przed testem dla szóstoklasistów?
Mój się nie przejmuje wcale, mam nadzieję ,ze go w ostatniej chwili nie poniosą nerwy, bo wtedy zupełnie nie myśli.
Ja narazie zachowuję względny spokój icon_smile.gif
Mika
Olka jest totalnie beztroska
do tego stopnia,że ostatnio zapytała czy mogłaby go nie zdać -ot tak dla jaj,bo przecież i tak się do gimnazjum dostanie
no ręce opadają
to miał być żart
im się chyba naprawdę nudzi
test mnie nie rusza
bardziej przejmuję się gimnazjum
i nie o poziom i ilość nauki chodzi
Mafia
Wynik testu nie ma dla mnie znaczenia, syn wybiera się do rejonowego gimnazjum, bo akurat jest naprawdę niezłe.
Martwię się innymi sprawami z tym związanymi - dojazdy, wielka szkoła, głupi wiek itd.
wiewiórczak
CYTAT(Mika @ Mon, 28 Mar 2011 - 13:03) *
Olka jest totalnie beztroska
do tego stopnia,że ostatnio zapytała czy mogłaby go nie zdać -ot tak dla jaj,bo przecież i tak się do gimnazjum dostanie
no ręce opadają
to miał być żart
im się chyba naprawdę nudzi
test mnie nie rusza



Jakbym o moim synu czytała.
Jego jedyny dylemat, czy guziki od rękawa marynarki nie będą mu za bardzo przeszkadzały przy pisaniu, ale się od razu usprawiedliwił, nawet jakby, to mam dysgrafię przecież 37.gif

Mnie test nie rusza, ale jeśli napisze poniżej 30 punktów, to napisał poniżej swoich możliwości, bo na 13 próbnych sprawdzianów, tylko z pierwszego miał 26 pkt, bo "nie zauważył ostatniego zadania", czyli wypracowania, za które było 10 punktów 06.gif
anetadr
Karolina w próbnych wypadała dobrze, więc i w tym najważniejszym też mam nadzieję, że będzie OK. Bardziej się martwię gimnazjum, bo się przeprowadzamy (jestem w trakcie kupowania mieszkania) i nie wiem na jakim poziomie będzie rejonowe gimnazjum, a mała się nie zgadza na jakieś dalsze. Generalnie ona nie chce się przenosić i te targi o szkołę są też pewną demonstracją tej niechęci.

Aneta
moko.
Oski napisał próbny test nieźle, nie martwię się testem pod względem stopnia trudności. Martwię się tym, ze mój syn napisze go w tempie ekspresowym... i nie sprawdzi po sobie...
Ostatnio wywalił się na zadaniu, które rozwiązał prawie idealnie, trudne, skomplikowane, podchwytliwe, a wywalił się na ostatniej prostej, gdzie miał dodać np.25+6 i jemu wyszło 30....
Taki jest mój syn, wszystko oblicza w myślach, bo po tracić czas na zapisywanie czegoś, po co sprawdzać po sobie...

Tak w ogóle jakie kryteria są brane pod wzgledem przyjęcia do gimnazjum?
Test, oceny roczne? co jeszcze?
Czy rejonizacja jeszcze jest?
Kto ma pierwszeństwo przyjęcia? dzieci z rejony czy te mające najlepsze wyniki ale spoza rejonu?

Anetodr my też się przeprowadzamy i mam mega wielki problem wyboru gimnazjum...A czy B
A - to zespół szkół: podst. + gimnazjum - ogromna, nowa szkoła, 5 minut od domu
B - mała szkoła, daleko od domu...
Poziom nauki zbliżony...

Matko jakie to trudne - wybrać szkołę dla dziecka!
anetadr
Z tego co sprawdzałam to w przypadku dzieci "rejonowych" muszą przyjąć każdego. W przypadku nierejonowych Gimnazjum tworzy sobie własne warunki rekrutacji w oparciu o odpowiednie rozporządzenie. Zwykle bierze się pod uwagę wynik egzaminu szóstoklasisty, oceny za określone przedmioty na świadectwie, dodatkowe punkty za szczególne osiągnięcia. Z tego powstaje lista rankingowa i wg niej przyjmowanie są te pozostałe dzieci. Rejonowe mają pierwszeństwo, to co zostanie jest rozdzielane dla nierejonowych.
U nas jest taki problem, że ja nie mam pojęcia które to jest to rejonowe i jaki tam jest poziom nauki, a może jeszcze ważniejsze od poziomu nauki - poziom bezpieczeństwa i fajna atmosfera. Jak już będę wiedziała (nie wiem gdzie to sprawdzić, w kuratorium?), to wtedy zastanowię się czy namawiać małą na inne czy też sobie dać spokój.

Aneta
moko.
O choinka to muszę zameldować młodego w nowym mieszkaniu...
No własnie bezpieczeństwo naszych dzieci - to jest problem, który mnie gryzie....
Chociaż z opinii w internecie wyczytałam, ze gimnazjum, które chcemy wybrać jest okay pod tym względem - no ale to opinie. Też się zastanawiam, kto mi powie jak jest w danej szkole.
Mój mąż ma niecny plan zaczepienia dzieciaków z tej szkoły i podpytania ich 43.gif
Mika
u nas trzeba przynieść zeszłoroczne świadectwo i oceny za 1 semestr VI klasy
donosi się wynik testu i końcowe świadectwo
plus dyplomy i inne zasługi jakie uczeń miał -tu nie chce mi się tej makulatury xerować

co do testów to pani nas uczulała żeby na dzieciakach wymusić chęć napisania dobrego wypracowania,bo to aż 10 punktów
Ola na szczęście ma do tego polot (bajkopisarz jakich mało icon_wink.gif ) więc jeśli byka nie strzeli to może tak jak na próbnym będzie miała 10/10

co do szkoły to w bajki o bezpieczeństwie,braku używek itp nie wierzę
lepiej postawić na mądrość własnych dzieci
jeśli w najlepszym zespole gimnazjalno-licealnym w stolicy dzieją się rzeczy takie,że mi włosy stają to nie łudzę się,że w naszym będzie spokojnie
z kim nie rozmawiam to każdy mówi,że wszędzie znajdą się tacy co piją,palą i "kocą" młodych
o ciążach małolenich nie wspominając
tego właśnie się boję jedynie
egzaminy to pikuś
byle Ola się wykurowała,bo właśnie zległa z mega przeziębieniem
Mafia
Dowiedzcie się w tych nowych rejonach kiedy należy zapisać dziecko. U nas termin składania podań jest do końca tego miesiąca. Potem należy jedynie donieść świadectwo i wynik testu. Podobno jest to spowodowane tym, że muszą jakoś oszacować ilość dzieci z rejonu. icon_wink.gif
Przyjąć na pewno przyjmą dziecko z rejonu, ale już na wybór klasy możecie nie mieć wpływu, niektóre sprawdziany (sprawnościowy, językowy) są w kwietniu.
irminka2
Wojtuś pójdzie do gimnazjum , które jest w jednym budynku z jego podstawówką. Ponoć dzieci z tej szkoły maja pierwszeństwo w przyjęciu do gimnazjum, nawet jeśli są spoza rejonu(Wojtek jest). Poziom nauczania w gimnazjum jest dobry, poziom bezpieczeństwa ponoć też.
O testy jestem trochę niespokojna, bo Wojtek nie odziedziczył po mnie "lekkiego pióra" i przeniesienie myśli na papier sprawia mu kłopot. Jeśli na narobi głupich błędów , to powinno byc dobrze na części matematycznej.

Mam tez nadzieję ,że "burza hormonów" nie zmieni mojej "przytulanki" w agresywnego nastolatka icon_smile.gif.Jego brat był już zupełnie inny w tym wieku.
moko.
O Mafia własnie terminy składania podań! Na www stronie naszego przyszłego gimnazjum wyczytałam, ze rekrutacja trwa od 04.05 do 10.06. Musimy przedstawić oceny na półrocze, zeszłoroczne świadectwo szkolne, złożyć podanie, dostarczyć wszelkie dyplomy itp. a ostatecznie donieść świadectwo ukończenia szkoły podst. i pkt z testu.
Na wszelki wypadek sobie jutro zadzwonię do szkoły i dopytam się wszystkiego.
Magduś
A Norbert z testu zwolniony jako laureat Konkursu Humanistycznego. No i co z tego kiedy idzie do gimnazjum sportowego... Wszelkie negocjacje, prośby, przekonywania itp. spaliły na panewce. Pierwszy raz w życiu moje dziecko tak bardzo kategorycznie mi się "postawiło", doszło nawet do szantażu, że jesli mu nie pozwolę to przestanie się uczyc. Zważywszy na to, że jest dzieckiem raczej uległym to taka postawa wprawiła mnie w osłupienie.. Był płacz, nerwy i naprawdę jestem w starsznej kropce.. Trenuje piłke nożną od 6 roku życia. Klub postawił warunek: albo klasa piłkarska albo niestety nie ma mozliwości kontynuacji hobby..Gotuję się.
Dirty Diana
Moja córka też jest szóstoklasistką. Ja nie stresuję się samym testem, raczej rekrutacją i tym, żeby udało się wszystko tak, żeby moja Eliza była szczęśliwa. Ona się bardzo stresuje.
wiewiórczak
Magduś nie martw się na zapas, bo przecież klasa sportowa nie jest tożsame z klasa słaba? Bo chyba tym się martwisz?
Gratuluję tytułu laureata Norbertowi, potrzymaj kciuki we wtorek za piszących icon_wink.gif
Ewcia!
Już jutro!
Biała bluzka gotowa, długopisy , ołowki i inne czekają...
Budzik!
Trzymamy za wszystkich szóstoklasistów!
anetadr
Tak jest! Trzymamy!

Aneta
amania
Ja też trzymam za wasze dzieci!

ps. kurczę, już za rok będę trzymać za swoje własne
A_KA
To i ja potrzymam za Wasze dzieci kciuki icon_smile.gif &&&&

Póki co moje dziecię się cieszy z jutrzejszego testu szóstoklasistów, bo sama ma z tego tytułu wolny od szkoły dzień 03.gif
Mafia
Z dzisiejszego testu cieszył się młodszy, bo przedszkole zamknięte. 29.gif (mieści się w budynku szkoły).
Maciek poszedł okropnie chory. 32.gif Ale na szczęście od wyniku testu nic nie zależy w jego przypadku, więc choć tyle dobrego.
jaAga*
CYTAT(A_KA @ Mon, 04 Apr 2011 - 23:55) *
Póki co moje dziecię się cieszy z jutrzejszego testu szóstoklasistów, bo sama ma z tego tytułu wolny od szkoły dzień 03.gif

To tak jak moje icon_wink.gif.
Kciuki zaciskam!
Mika
no to poszła
z kopem na drogę i czerwoną bransoletką na szczęście icon_wink.gif
oby test nie był jakiś zakręcony
tfutfutfu
Mika
wróciła
test podobno łatwy (się okaże icon_wink.gif ) i monotematyczny -o matematychach i z matematyką icon_wink.gif
nie było wypracowania tylko opis znaczka pocztowego (z wizerunkiem matematyka) i zaproszenie na wystawę znaczków
Mafia
Mój też zrelacjonował, że test łatwy. icon_smile.gif Ale najważniejsze, że nie siedział w pierwszej ławce, co przy 15 osobach piszących ma wielkie znaczenie. icon_wink.gif
anetadr
Karolina też twierdzi, że był łatwy. Pewnie jutro będą odpowiedzi w GW. No to teraz trzeba spokojnie czekać do na wyniki.

Aneta
irminka2
Mój też wrócił zadowolony.Tylko jego zadowolenie nie zawsze przekłada sie na wynik icon_smile.gif
anetadr
Test + odpowiedzi

Aneta
Mika
tu dokładne rozwiązania
https://www.wiadomosci24.pl/artykul/sprawdz...dzi_189472.html
było aż za łatwo co zgubiło część dzieciw przypadku opisu znaczka i zaproszenia - enigmatyczne opisy,zbyt krotkie i niedokładne zaproszenia

Ola zadania wszystkie ma dobrze
zobaczymy co z opisowymi
moko.
Mój młody stwierdził, ze egzamin był bardzo prosty...ale sprawdziliśmy odpowiedzi i młody popełnił proste gafy 41.gif 21.gif
wiewiórczak
Mój stwierdził, że prosty, ale 3 punkty w zamkniętych zgubił nienie.gif

Co do odpowiedzi, to zaczekam z interpretacją zadań otwartych na oficjalny klucz punktowania z OKE, bo teraz w necie są odpowiedzi nauczycieli.

Zastanawia mnie, jak ocenią opis znaczka, bo opisz znaczek, a opisz co znajduje się na znaczku, to dwa różne polecenia 06.gif
moko.
CYTAT(wiewiórczak @ Tue, 05 Apr 2011 - 19:44) *
Mój stwierdził, że prosty, ale 3 punkty w zamkniętych zgubił nienie.gif

Co do odpowiedzi, to zaczekam z interpretacją zadań otwartych na oficjalny klucz punktowania z OKE, bo teraz w necie są odpowiedzi nauczycieli.

Zastanawia mnie, jak ocenią opis znaczka, bo opisz znaczek, a opisz co znajduje się na znaczku, to dwa różne polecenia 06.gif

O to, to to!
Mój zgubił 4 punkty! bo przeciez po co spradzac po sobie nie?
Ciekawa jestem punktacji za otwarte pytania!
irminka2
Wojtek źle odpowiedział na pytanie o urodziny - ile dzieci ma urodziny latem - no jedno , bo 19.09 jak skończyły się wakacje to już przecież nie lato!! icon_smile.gif. Boję sie o opisówkę , bo z tym zawsze były problemy.
Mafia
Maciek raczej opis znaczka położył. Tzn. wziął się za rozwodzenie o bohaterze icon_wink.gif, ale przecież takich głupot jak: znaczek jest prostokątny nie będzie pisał. icon_wink.gif Chociaż o nominale wspomniał.
Mika
CYTAT(Mafia @ Wed, 06 Apr 2011 - 09:35) *
Maciek raczej opis znaczka położył. Tzn. wziął się za rozwodzenie o bohaterze icon_wink.gif , ale przecież takich głupot jak: znaczek jest prostokątny nie będzie pisał. icon_wink.gif Chociaż o nominale wspomniał.


to samo stwierdziła Ola
że znaczek jest prostokątny z poszarpanymi brzegami to oczywista oczywistość icon_wink.gif więc po co pisać
Monika ww
Jak wyniki?

Alek 38pkt. na 40 możliwych
Mika
Ola właśnie przysłała mi smsa
48/50
najlepiej w szkole
ale jestem z Niej dumna icon_smile.gif
Monika ww
Mika, ale z testu można było zdobyć 40pkt icon_smile.gif
Mika
to może jej się pomyliło i zamiast 38 napisała 48
hahaha

edit
nie to MNIE się z radości rąbnęło icon_lol.gif
sparwdziłam smsa
toż jak wół stoi 38/40
ślepa matka
Ewcia!
CYTAT(Mika @ Mon, 30 May 2011 - 12:57) *
toż jak wół stoi 38/40


Witam się w klubie 38 icon_smile.gif
anetadr
A my jeszcze czekamy na wyniki.

Aneta
moko.
My też czekamy.
Nauczycielka powiedziała, że wyniki są, ale powiedzą wtedy gdy dużo osób będzie pytało.
anetadr
CYTAT(moko. @ Mon, 30 May 2011 - 19:50) *
My też czekamy.
Nauczycielka powiedziała, że wyniki są, ale powiedzą wtedy gdy dużo osób będzie pytało.


Bardzo ciekawy powód icon_neutral.gif

A.
moko.
CYTAT(anetadr @ Mon, 30 May 2011 - 19:24) *
Bardzo ciekawy powód icon_neutral.gif

A.

nooo....
generalnie nauczycielka powiedziała, ze oficjalne wyniki na piśmie będą w dniu rozdania swiadectw a wcześniej tylko plotki...
Magduś
Dziewczyny, ale wyniki można sprawdzić na stronie OKE w panelu ucznia po wpisaniu nr pesel dziecka i indywidulanego numeru, który powinien zostać podany przez nauczyciela. U mnie cala klasa przedwczoraj sobie w ten sposób sprawdzała.

Gratuluję świetnych wyników icon_smile.gif!
irminka2
To my z 32 punktami nie pasujemy do towarzystwa icon_smile.gif
anetadr
Magduś, nie wiem czy każda OKE podaje wyniki. Ja na stronie OKE Jaworzno nie widzę takiej możliwości sprawdzenia wyników.

Aneta
Magduś
Rzeczywiście. Ale może spróbować na stronie OKE w Łodzi? Tam panel ucznia jest po lewej stronie.
Szczerze mówiąc nie jestem na 100 % pewna bo Norbert egzaminu nie pisał, informacje mam z drugiej ręki, od mam kolegów z klasy.

irminka - 32 punkty to też wspaniały wynik. Gratulacje!
Dorka
Wojtek 35/40
Też zrobił błąd w tym zadaniu o urodzinach, reszty testu nawet nie chciało mu się sprawdzić (przyniosłam mu ten z wyborczej), także i tak się ucieszyłam z tego co jest icon_smile.gif. Wcześniej z wszystkich próbnych testów pisanych w szkole miał średnia 36 pkt , czyli mogę przyjąć, że napisał na swoje możliwości icon_smile.gif

Wrocławianki, a do jakich gimnazjów startują wasze dzieci?
anetadr
Karolina dostała 34 punkty i się podłamała, bo w próbnych zwykle miała 39-40. Takie mam ambitne dziecko. Ale ja i tak uważam, że było dobrze zwłaszcza, że podobno klucz do pytań otwartych był w tym roku wyjątkowo wyśrubowany.

Aneta
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.