To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Mostek zębowy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

justine1980
Czeka mnie wstawienie mostka lub koronki ,nie mam górnej dwójki.Dostaliśmy zwrot podatku i chciałabym to wykorzystać.Mąż dzisiaj był pytać o cenę i babka powiedziała że najpierw prawdopodobnie będzie musiała przeprowadzić leczenie kanałowe (150zł ) a potem wstawić mostek (400-450zl).Zastanawiam się czy leczenie kanałowe jest refundowane? Znalazłam prywatny gabinet który ma też podpisaną umowę z NFZ i ciekawi mnie czy można to co jest refundowane zrobić na Kasę Chorych a resztę w tym samym gabinecie odpłatnie?
Jakie u Was są koszty wstawienia zęba?
Marta M
leczenie kanałowe na nfz jest bezpłatne od kła do kła,w przypadku kobiet w ciąży każdy ząb jest leczony kanałowo na nfz,jeśli będzie usunięty ząb to robi się most,ewent. implant,jeśli ząb zostaje a jest go mało,najczęściej robi się wkład koronowo-korzeniowy i na nim koronę
agapi7
...
justine1980
Marta dzieki za odpowiedź.
Agapi w moim przypadku nie ma znaczenia czy będzie to trwało dłużej czy krócej,na razie na czasie mi nie zależy.Ale zaczynam myśleć o powrocie do pracy więc muszę zrobić tego zęba.Poza tym boję się że te obok się rozchwieją i dopiero będzie problem.
Wyczytałam na stronce jednego stomatologa że w przypadku braku tylko jednego zęba wstawiają mostek bez spiłowywania sąsiednich zębów "natychmiastowe mosty metodą włókna szklanego bez konieczności szlifowania zębów - ta nowoczesna metoda pozwala na odbudowanie brakującego zęba na jednej wizycie w gabinecie".

Mam jeszcze jedno pytanie-czy za konsultację medyczną też będę musiała zapłacić? Chodzi mi o to czy jeżeli dentystka obejrzy mi tego zęba,powie co trzeba zrobić to moze potraktować to jako wizytę np.kontrolną?
Marta M
polecam tradycyjny most,jest trwalszy,najlepsza opcja to pełnoceramiczny,ale też najdroższy,za konsultacje zazwyczaj się nie płaci
justine1980
Marta dzięki za rady,na pełnoceramiczny nie mogę sobie pozwolić,próbowałam się dodzwonić do tego gabinetu spytać co i jak ale nikt nie odbiera.
justine1980
Niestety mam zepsute zęby,których nie da się uratować.Dentysta stwierdził że najlepiej wyrwać i wstawić protezę.Na początek chciałabym zrobić górną,bo tam mam większe ubytki.
Stomatolog u którego byłam powiedział że sama proteza wyniesie ok.600zł ale za każdy wyrwany ząb życzy sobie 80-100z w zależności od zęba.
Czyli dla mnie to rzecz nieosiągalna normalnie załamka.Wszystko się rozwaliło 13.gif
Marta M
wspolczuje,
zeby mozesz uzunac na nfz,zalezy jaka to proteza,taka podstawowa,tylko nie pamietam ile zebo musi brakowac tez mozna wykonac na nfz,albo usun zeby na nfz,a proteze wykonaj u swojej dent.
justine1980
Dzięki Marta.
Cały czas zastanawiam się co zrobić.Chyba pójdę jeszcze skonsultować do innego dentysty i jeśli powie to samo to usunę całą górę na NFZ a protezę zrobię prywatnie u tego co byłam.Muszę zrobić tą górę przynajmniej na razie a potem pomyślę o dole.
Marta M
najlepiej byłoby wykonać obie protezy jednocześnie,będą lepiej pasowały
justine1980
Muszę się najpierw zorientować jak to cenowo będzie wyglądać bo ten stomatolog u którego byłam mówił tylko o kosztach górnej a o całkowitą nie pytałam bo byłam tak zdenerwowana i załamana ze o tym nie pomyślałam.
pcola
ladieu,

musisz usunąć wszystkie zęby w szczęce ? Może w grę wchodzi proteza szkieletowa (częściowa). Proteza całkowita
w młodym wieku to dramat. Ratuj się przed tym rozwiązaniem wszystkimi możliwymi środkami.
justine1980
Pcola właśnie mam taki problem że na górze lewa strona jest prawie cała do wyrwania,w tym nieszczęsna dwójka.Na implanty mnie nie stać,wiec raczej innego rozwiązania nie ma icon_sad.gif
Po świętach pojadę jeszcze do innego stomatologa to skonsultować,poczytałam trochę informacji na necie,nie jestem w stanie myśleć o niczym innym.Myślałam że zrobię tą dwójkę,będę mogła znowu normalnie rozmawiać i uśmiechać się a tak dalej siedzę w domu i się dołuję.
pcola
ladieu,
miałaś robione zdjęcie panoramiczne ?
agapi7
...
justine1980
Po świętach jadę do innego stomatologa,który przyjmuje na Kasę chorych i prywatnie,zrobię zdjęcie i zobaczę co mi powie.
Latte_macchiato
CYTAT(Marta M @ Fri, 01 Apr 2011 - 15:31) *
polecam tradycyjny most,jest trwalszy,najlepsza opcja to pełnoceramiczny,ale też najdroższy,za konsultacje zazwyczaj się nie płaci


mam założony taki i szczerze polecam, mam już go hmm ok 9 lat i nic się nie dzieje .
*rita*
NFZ refunduje protezy od 5 brakujących zębów - jeśli masz do wstawienia mniej to niestety wychodzi pełnopłatnie. Zęby bez problemu idzie usunąć bezpłatnie na NFZ w gabinecie który ma podpisany z nimi kontrakt i oczywiście ma jeszcze nie wyczerpane limity - wiadomo jak w naszej słuzbie zdrowia bywa...
Jeśli znów miałabym polecić protezę dla młodych osób to oczywiście szkieletowa jest o niebo lepsza - "ZDROWSZA" dla przyzębia.... NINUS niestety duzy koszt bo pewnie z 1000 - 1500zł to zależy od gabinetu...
Odbudowa zęba na włóknach szklanych napewno jest tańsza niż most porcelanowy i faktycznie nie trzeba szlifować sąsiednich zębów więc to plus ale zawsze coś za coś - most napewno jest trwalszy niż taka odbudowa. To zależy od przeciążenia w zgryzie (zęby które są mocniej "obciążone" napewno będą bardziej narażone na ewentualne pęknięcie lub poluzowanie się takiego włokna szklanego) Najlepiej niech skonsultuje to jeszcze inny stomatolog.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.