To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wrocławianki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

moko.
W związku z tym, iż od wakacji będziemy mieszkać we Wrocku to muszę na szybko znaleźć gimnazjum dla młodego, więc ratujcie mnie.... opiniami na temat gimn. nr 2, 11 i gimbasketu... Głównie chodzi mi o bezpieczeństwo, poziom nauczania itp.

Niestety w większości gimnazjów, w klasach sportowych rekrutacja się zakończyła to pozostaje nam do wyboru klasa ogólna lub językowa a także matematyczna.
Oprócz tego poszukuję mieszkanie 3 pokojowego do wynajęcia w okolicach tych szkół...
I niani szukam!
I w ogóle koleżanek icon_wink.gif
Ila
Ranyyy moko, ale wiadomosc!! Wy tak na stale juz do Wrocka?
W temacie gimnazjow na razie nic nie poradze, predzej pewnie Monika ww, Ewcia i inne dziewczyny, ktore temat juz maja zglebiony.
Ale news icon_smile.gif
basiaw
Moko miło mieć koleżankę icon_smile.gif
Nianię mogę CI polecić choć nie wiem na ile godzin potrzebujesz itp.
Do 11 nie polecam CI dawać dziecięcia, mam tam koleżanki nauczycielki i wierz mi żę nie chcesz tam!
O 2 popytam, a napisz czemu nie 39? Myślę, że jest znacznie lepsze od 11!
O mieszkania się również popytam, napisz mi czy to ma być w domku czy bloku.
Pozdrawiam.
moko.
Ila a kto to wie czy na stałe?, ale póki co na kilka lat na bank.
Basiaw - kurcze szukam gimnazjum w okolicach Psich Pól i te w/w gimnazja były najbliżej.
Głownie mnie interesuje gim nr 2!!!!! No ale jeśli je odradzacie to które polecacie? Tylko błagam gdzieś w miarę blisko na trasie w kierunku Psich Pól.
O kurcze lokalizacyjnie gimn 39 też moze być!
Niania - to nie jest kwestia na już, a po wakacjach. Niania w pełnym wymiarze - czyli 9h dziennie.
Mieszkanie musi być 3 pokojowe, od biedy 2wu, nie ma znaczenia czy w bloku, czy domu - byle cena na wynajem nie wyrwała mnie z butów, no i najlepiej w okolicy Psich Pól.
basiaw
Psie Pole to fajnie bo będziesz miała blisko do mnie! icon_wink.gif
Myślę że 39 pasuje Ci, dojazd tylko jednym autobusem.
O mieszkanie popytam i CI napiszÄ™.
Ewcia!
O, jak fajnie ! Wrocław przyjazne miasto icon_smile.gif
skoro pasuje 39, to i 49 icon_smile.gif , czyli powiedzmy, że nasze
39 całkiem przyzwoite
a na jakim sporcie Ci najbardziej zależy?

menada
Oooo, jak miło icon_smile.gif

Nie pomogę w sprawie gimnazjum i niani (sama zaczynam poszukiwania), ale cieszę się, że przybędzie kolejna foremka na naszych spotkaniach icon_smile.gif

PS: Nie na Psich Polach, tylko Psim Polu icon_wink.gif
hawah
Ja mieszkam w rejonie gimnazjum nr 2, doświadczeń gimnazjalnych osobistych z racji wieku dzieci nie posiadam póki co, ale nie cieszy się ono najlepszą opinią tzw. obiegową. Bardziej ambitne dzieci starają się dostać do nr 49, 39, 13 - do wszystkich tych szkól można dojechać jednym autobusem.
Magdawro
Zgłaszam się na koleżankę 29.gif
A o spotkaniach forumowych wrocławianek do tej pory nic nie wiem 37.gif
W 39 jest klasa koszykarska ale trza do niej zdawać specjalny test. Poziom nauczania raczej przeciętny (ale w pozytywnym znaczeniu), to taka szkoła, gdzie nauczyciele nie zwariowali na punkcie osiągów ale zdolne dziecko sie w niej nie zmarnuje. Raczej nie ma ryzyka przemocy rówieśniczej, bo kameralnie i znają wszystich uczniów a to na tym poziomie jest bardzo ważne.
A 49 to już wyższa szkoła jazdy, znaczy się różne są zdania na jego temat ale generalnie trza mocno pracować i dzieciaki o słabszych nerwach wymiękają.
Domów sporo nowych i nie wiem, czy aż tak wygórowanych w cenach do wynajęcia jest na Kiełczowie.
Tyle póki co przedpracowniczo. Skorzystałam, że mała śpi i odnalazłam wątek.
skanna
Hawah już napisała o 13 - to duże gimnazjum w średnio ciekawej okolicy, ale ma bardzo dobre klasy matematyczne.
Monika ww
moko., koleżanki córka stara się dostać do gimbasketu, szkoła jest mała ( po jednej klasie w każdym roczniku ) choć ponoć rozważają utworzenie dwóch klas pierwszych w przyszłym roku szkolnym. Testy sprawnościowe już były, ale może udałoby Ci się jeszcze jakoś z nimi dogadać.
Potwora
Psie Pole to straaasznie daleko ode mnie ale zgłaszam się na koleżankę i zapraszam w południowe rejony Wrocławia icon_wink.gif

O gimnazjach niestety jeszcze nic nie wiem.
Dorotka25
eeee przepraszam za wtręt - Moko, czy Ty nie miałaś przenieść się do BB?? Coś mi tak świta icon_wink.gif.
moko.
CYTAT(Dorotka25 @ Mon, 04 Apr 2011 - 17:41) *
eeee przepraszam za wtręt - Moko, czy Ty nie miałaś przenieść się do BB?? Coś mi tak świta icon_wink.gif.

Miałam, mieszkanie tam stoi.... i będzie stać.
Jednak w związku z pracą męża przybędę do Wrocka.

CYTAT(Ewcia! @ Sun, 03 Apr 2011 - 22:52) *
O, jak fajnie ! Wrocław przyjazne miasto icon_smile.gif
skoro pasuje 39, to i 49 icon_smile.gif , czyli powiedzmy, że nasze
39 całkiem przyzwoite
a na jakim sporcie Ci najbardziej zależy?

Pływanie lub koszykówka, ale w większości szkołach już nie ma naboru do klas sportowych icon_sad.gif
Mąż jutro jedzie do gimnazjum nr 39 i 49 i poskłada podania icon_wink.gif

CYTAT(menada @ Sun, 03 Apr 2011 - 23:02) *
Oooo, jak miło icon_smile.gif

Nie pomogę w sprawie gimnazjum i niani (sama zaczynam poszukiwania), ale cieszę się, że przybędzie kolejna foremka na naszych spotkaniach icon_smile.gif

PS: Nie na Psich Polach, tylko Psim Polu icon_wink.gif

No widzisz tak szybko pisałam post, ze nawet nie pomyślałam o poprawnej odmianie tych psich icon_wink.gif w ogóle śmieszna nazwa 43.gif

CYTAT(Monika ww @ Mon, 04 Apr 2011 - 08:25) *
moko., koleżanki córka stara się dostać do gimbasketu, szkoła jest mała ( po jednej klasie w każdym roczniku ) choć ponoć rozważają utworzenie dwóch klas pierwszych w przyszłym roku szkolnym. Testy sprawnościowe już były, ale może udałoby Ci się jeszcze jakoś z nimi dogadać.

Jutro mąż będzie próbował cos załatwić, no ale aż tak na klasie sportowej młodemu nie zależy...

Teraz najważniejsza kwestia: młody musi się dostać do jednej z w/w szkół.


A na kawÄ™ siÄ™ piszÄ™ icon_smile.gif
Monika ww
moko, do 49. egzaminy były 2 tygodnie temu

ale do wszystkich szkół gdzie nie ma dodatkowych egzaminów ( czyli liczy się tylko wynik testu szóstoklasisty i oceny końcowe ) to chyba nie powinno być problemu, szkoda że tak późno zapadła decyzja o przeprowadzce, bo we Wrocławiu rekrutacja do gimnazjum zaczęła się 1. marca.
moko.
CYTAT(Monika ww @ Mon, 04 Apr 2011 - 18:22) *
moko, do 49. egzaminy były 2 tygodnie temu

ale do wszystkich szkół gdzie nie ma dodatkowych egzaminów ( czyli liczy się tylko wynik testu szóstoklasisty i oceny końcowe ) to chyba nie powinno być problemu, szkoda że tak późno zapadła decyzja o przeprowadzce, bo we Wrocławiu rekrutacja do gimnazjum zaczęła się 1. marca.

To wiemy icon_sad.gif
Mąż dzisiaj rozmawiał z wydziałem oświaty i pocieszono nas mówiąc, ze kolejny nabór do szkół (do klas innych nich sportowe, językowe) będzie 22-25.06, bo teraz już jest po egzaminach i jest pozamiatane, ale może się uda w czerwcu. Młody całkiem fajne świadectwo będzie miał(na dzień dzisiejszy) i zobaczymy jak po teście będzie, mam nadzieję, ze powyżej 30 pkt (grubo) będzie.

Jej póki nie będziemy wiedzieć do której szkoły młody pójdzie to ja do tego czasu chyba się rozchoruję...


Ewcia!
CYTAT(moko. @ Mon, 04 Apr 2011 - 19:30) *
To wiemy icon_sad.gif
Mąż dzisiaj rozmawiał z wydziałem oświaty i pocieszono nas mówiąc, ze kolejny nabór do szkół (do klas innych nich sportowe, językowe) będzie 22-25.06, bo teraz już jest po egzaminach i jest pozamiatane, ale może się uda w czerwcu. Młody całkiem fajne świadectwo będzie miał(na dzień dzisiejszy) i zobaczymy jak po teście będzie, mam nadzieję, ze powyżej 30 pkt (grubo) będzie.

Jej póki nie będziemy wiedzieć do której szkoły młody pójdzie to ja do tego czasu chyba się rozchoruję...


To nie tyle kolejny nabór, tylko cd.
Nikt na razie nie wie, gdzie jego dziecko bedzie chodziło (no może poza szkołami prywatnymi). W calym miescie obowiazuje rekrutacja elektroniczna, tuz przed zak, roku mozna zmienic liste preferowanych szkól, a po rozdaniu świadectw zanosi sie swiadectwo do szkoły 1. wyboru, po tygodniu są wyniki rekrutacji . Tak więc nr szkoły poznamy ok 1. lipca icon_smile.gif (nie pamietam dokładnie)
Musiałabys długo chorować 29.gif
moko.
CYTAT(Ewcia! @ Mon, 04 Apr 2011 - 18:54) *
To nie tyle kolejny nabór, tylko cd.
Nikt na razie nie wie, gdzie jego dziecko bedzie chodziło (no może poza szkołami prywatnymi). W calym miescie obowiazuje rekrutacja elektroniczna, tuz przed zak, roku mozna zmienic liste preferowanych szkól, a po rozdaniu świadectw zanosi sie swiadectwo do szkoły 1. wyboru, po tygodniu są wyniki rekrutacji . Tak więc nr szkoły poznamy ok 1. lipca icon_smile.gif (nie pamietam dokładnie)
Musiałabys długo chorować 29.gif

No własnie do 01,07 to osiwieję, nie dość że na szybko szukamy szkoły, przeprowadzka... - generalnie liczymy na to, ze gdzieś wolne miejsca będą - gdzieś czyli w gim 39,49 i od biedy gimbasket a ostatnią deską ratunku jest prywatna szkoła gassa?
Masz rację to c.d naboru, ale liczymy na to, że ktoś odpadnie a my będziemy mieli okazję wskoczyć na to miejsce... - powiedzcie, ze to możliwe?
Magdawro
Moko, to jest trochę inaczej - rzecz w tym, by Oskar miał na tyle dużo punktów za świadectwo i ezgzamin, by sumą przewyższyć kogoś mimo, że nie podchodził do testu specjalnego (językowego, czy sportowego). Cuda się zdarzają, więc dlatego wejść w system rekrutacji warto typując szkoły w maksymalnej ilości wyborów, zaczynając od dwujęzycznej i sportowej. Gassa jest poza rekrutacją elektroniczną i tam nie powinno być problemu ale rózne są opinie na temat tej szkoły, więc Ci nawet wcześniej nie proponowałam ale terytorialnie rzeczywiście korzystnie. Nie tak daleko jest jeszcze prywatna Sigma.
moko.
Już siwieję...

Monika ww
moko., tu masz opisany cały system rekrutacji we Wrocławiu

https://www.absolwenci.wroclaw.pl/gimnazja.aspx

mam nadzieję, że uda Wam się załatwić aby Oskara wciągnęli od razu do systemu rekrutacyjnego, bo przy bardzo dobrych ocenach i wysokim wyniku z testu będzie miał duży wybór, w rekrutacji dodatkowej już niestety zbyt wielkiego wyboru nie ma.

Napisz dlaczego koniecznie chcesz aby gimnazjum było w okolicach Psiego Pola?
Ewcia!
CYTAT(moko. @ Mon, 04 Apr 2011 - 21:37) *
No własnie do 01,07 to osiwieję, nie dość że na szybko szukamy szkoły, przeprowadzka... - generalnie liczymy na to, ze gdzieś wolne miejsca będą - gdzieś czyli w gim 39,49 i od biedy gimbasket a ostatnią deską ratunku jest prywatna szkoła gassa?
Masz rację to c.d naboru, ale liczymy na to, że ktoś odpadnie a my będziemy mieli okazję wskoczyć na to miejsce... - powiedzcie, ze to możliwe?


Jest obowiązek szkolny i rejonizacja, zatem gdyby udało Wam się zamieszkac w rejonie 39, to sprawa z głowy icon_smile.gif . Ale jak tak patrzę, to okolica raczej małych domków niż bloków.

Musi być jakas metoda, zeby dziecko nowo-zamieszkałe w mieście chodziło do gimnazjum. Moim zdaniem, jest na tyle wczesnie, że spokojnie wpiszecie sie do systemu.
zobacz www.absolwenci.wroclaw.pl

edit.
pisałam równoczesnie z Moniką, z z milionem przerw na "pilne sprawy"
Ewcia!
CYTAT(Magdawro @ Mon, 04 Apr 2011 - 21:49) *
Moko, to jest trochę inaczej - rzecz w tym, by Oskar miał na tyle dużo punktów za świadectwo i ezgzamin, by sumą przewyższyć kogoś mimo, że nie podchodził do testu specjalnego (językowego, czy sportowego). Cuda się zdarzają, więc dlatego wejść w system rekrutacji warto typując szkoły w maksymalnej ilości wyborów, zaczynając od dwujęzycznej i sportowej. Gassa jest poza rekrutacją elektroniczną i tam nie powinno być problemu ale rózne są opinie na temat tej szkoły, więc Ci nawet wcześniej nie proponowałam ale terytorialnie rzeczywiście korzystnie. Nie tak daleko jest jeszcze prywatna Sigma.

Do 49 byly rzeczywiście juz testy , w sumie dają 40 pkt plus 100 mozliwych za egz i świadectwo. Małe szanse, żeby z 100 (co też mało prawdop.) w normalnej rekrut. dostac sie do szkól dwujęzycznych (ponad 2 osoby są na miejsce). (chociaż cuda się zdarzają icon_smile.gif , zresztą sądzę ze test sportowy mógłby przejść indywidualnie, bądż wykazac sie osiągnięciami na piśmie).
Ale np do wspomnianej bdb 13 - spokojnie może sie dostac wpisując się do systemu.
Monika ww
CYTAT(Ewcia! @ Mon, 04 Apr 2011 - 23:17) *
Do 49 byly rzeczywiście juz testy , w sumie dają 40 pkt plus 100 mozliwych za egz i świadectwo. Małe szanse, żeby z 100 (co też mało prawdop.) w normalnej rekrut. dostac sie do szkól dwujęzycznych (ponad 2 osoby są na miejsce). (chociaż cuda się zdarzają icon_smile.gif


w ogóle nie jest to możliwe

w zasadach rekrutacji na stronie 14. jest zapis, że nieprzystąpienie do sprawdzianu predyspozycji przedmiotowych uniemożliwia wybór oddziału dwujęzycznego, gdzie taki sprawdzian jest wymagany.
basiaw
Nie wiem czemu zjadło mi posta 21.gif
Moko mam dwa namiary na nianie i jeden na pół domu do wynajęcia, ale nie wiem czy CI będzie pasowało Zalesie, bo tam ten dom jest. Napiszę na pw
moko.
Przypominam siÄ™ icon_smile.gif
Powiedzcie mi jaka szkoła(gimnazjum) jest w miarę blisko Biskupina, bo tam mamy mieszkanie?
Mąż mówił o nr 20 - dobre?
basiaw
Fajnie, że tak blisko będziesz mieszkać icon_smile.gif Kiedy się przeprowadzacie tu?
Z gimnazjum nr 20 nie pomogÄ™, bo go nie znam. Dziewczyny na pewno w tej kwestii pomogÄ….
skanna
CYTAT(moko. @ Tue, 14 Jun 2011 - 22:05) *
Przypominam siÄ™ icon_smile.gif
Powiedzcie mi jaka szkoła(gimnazjum) jest w miarę blisko Biskupina? bo tam mamy mieszkanie?
Mąż mówił o nr 20 - dobre?



Hehe, szukałaś pod kątem bliskości towarzystwa maluchowego? icon_smile.gif Tam jest zagłębie.

Dobrze kojarzę, że zależy Ci na matematycznym? To może 13 na Reja - nie jest bardzo blisko, na piechotę nie dojdzie, ale dojazd bardzo dobry.
Ewcia!
Witaj w zagłębiu icon_smile.gif

Jest 19 i 20, jeszcze kilka lat temu 19 była lepsza, teraz zdania są podzielone. 20 najbliżej i chyba to rejon.
moko.
Heeheh czyli, ze co mam koleżanki maluchowe blisko siebie?

Padło na Biskupin z racji pasji mojego męża - czyli biegania, a tam jest gdzie pobiegać!

No to dobra dziewczyny - 19 czy 20 tka?
Tak szczerze mi powiedzcie, czy te szkoły są bezpieczne, poziom nauczania jaki jest? to duże szkoły?


Z racji tego, że nigdzie nie jesteśmy zapisani, do zadnej szkoły to przynajmiej rejonowo nas muszą przyjąć do 20tki, więc realnie biorą pod uwagę tę szkołę, ale jaka ona jest?

Nie wiem czy inne, lepsze szkoły nas przyjmą? nie wiecie ile trzeba mieć pkt z testu 6klasisty by się starać o przyjęcie np do 39, 48?
Młody miał 32 pkt, ma świadectwo z paskiem czerwonym....
Monika ww
moko., mój Alek twierdzi, że 20-stka lepsza, dlatego ma ją na liście przed 19-stką ( która jest naszą rejonową ),pod względem bezpieczeństwa ponoć w 20-stce jest ok.

jeżeli chodzi o ilość punktów, to na razie nic nie wiadomo ile wystarczy do jakiego gimnazjum
oprócz wyniku z testu liczą się oceny z: polskiego, matematyki, angielskiego, historii i przyrody
ocena z zachowania
dodatkowe punkty można zdobyć za osiągnięcia
wynik możesz sobie obliczyć tutaj https://www.absolwenci.wroclaw.pl/gimnazja....v=6&menuh=0

no i witamy na Wielkiej Wyspie icon_smile.gif
Ila
CYTAT(moko. @ Wed, 15 Jun 2011 - 09:20) *
Heeheh czyli, ze co mam koleżanki maluchowe blisko siebie?


moko. powiem tak... witaj sasiadko 06.gif
Ale sie Kamyk ucieszy, ze Oskar bedzie tak blisko icon_wink.gif

W temacie gimnazjum na razie nie pomoge, dziewczyny sa bardziej zorientowane.
agama76
CYTAT(skanna @ Wed, 15 Jun 2011 - 00:01) *
Dobrze kojarzę, że zależy Ci na matematycznym? To może 13 na Reja - nie jest bardzo blisko, na piechotę nie dojdzie, ale dojazd bardzo dobry.


moko, witaj we Wroclawiu icon_smile.gif
W 13 jest tez klasa sportowa

A.
moko.
Dzięki dziewczyny za rady.
Odnosnie klasy sportowej - chyba młodego juz to nie bawi ....
Generalnie zobaczymy gdzie nas przyjmą, po 20 czerwca składamy dokumnety do kilku szkół.
Ila
Wlasnie uswiadomilam moko., ze jak sie wychyle z balkonu, to sobie bedziemy mogly pomachac icon_biggrin.gif
Ale niespodzianka icon_wink.gif
użytkownik usunięty
Witaj na Wyspie, Moko icon_smile.gif
biedronka83
Moko dopiero teraz doczytałam.. Przecież w Bielsku mieszkanko kupiliście? Plany nieaktualne? Wrocław to jednak lepszy wybór niż B-B.
moko.
CYTAT(biedronka83 @ Tue, 18 Oct 2011 - 20:33) *
Moko dopiero teraz doczytałam.. Przecież w Bielsku mieszkanko kupiliście? Plany nieaktualne? Wrocław to jednak lepszy wybór niż B-B.

Aktualne BB jest dalej, a chwilowo odroczone icon_wink.gif
BB lepsze niz Wrocek - zdecydowanie!
Wrocek to wybór przymusowy ...
komunikacja
To i ja CiÄ™ przywitam.Wprawdzie teraz 60km od Wrocka ale w autokar i jestem hop siup:)
Wrocław to moje rodzinne miasto i az się dziwię,ze tyle forumek jest z Wrocławia.
Jak byś chciała jakiś porad to mów.Wprawdzie nie mieszkam tak 4 lata ale chyba aż tak się tam nie zmieniło.I mówię Ci-Wrocław to piękne miasto,szczególnie wieczorem icon_biggrin.gif
moko.
Pół roku życia we Wrocławiu minęło, nawet tu fajnie jest icon_wink.gif
Ewcia!
No ba!!!
Izzy
Mój plan był taki, że we Wrocławiu pomieszkam tylko kilka miesięcy. Tymczasem niedługo minie 7 lat odkąd się tutaj sprowadziłam i myślę, że osiadłam już tutaj na dobre 03.gif
moko.
CYTAT(Izzy @ Sat, 25 Feb 2012 - 20:48) *
Mój plan był taki, że we Wrocławiu pomieszkam tylko kilka miesięcy. Tymczasem niedługo minie 7 lat odkąd się tutaj sprowadziłam i myślę, że osiadłam już tutaj na dobre 03.gif

Nasz plan to, kilka lat.
Zdecydowanie wiemy, że to nie miejsce, w którym zostaniemy do końca życia icon_wink.gif
karoleenka
Moko- Wrocław jest super jak ktos chce mieszkać w dużym mieście - ja jestem pod ogromnym urokiem Twoich okolic icon_smile.gif
i gdyby mnie praca i rodzina pewnie bym w takie okolice uderzała
Ewcia!
CYTAT(Izzy @ Sat, 25 Feb 2012 - 20:48)
Mój plan był taki, że we Wrocławiu pomieszkam tylko kilka miesięcy. Tymczasem niedługo minie 7 lat odkąd się tutaj sprowadziłam i myślę, że osiadłam już tutaj na dobre

CYTAT(moko. @ Sun, 26 Feb 2012 - 15:22) *
Nasz plan to, kilka lat.
Zdecydowanie wiemy, że to nie miejsce, w którym zostaniemy do końca życia icon_wink.gif


Ja też miałam tu być przejściowo. A 20 minęło icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.