To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak oczyścić twarz

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Gruszka
Chodzi mi o to, jaki zabieg trzeba wybrać, żeby oczyścić pory. Czytam o różnych i się gubię, bo nie bardzo wiem, co na co działa.

Szczerze mówiąc nie wiem, czy różnią się wągry od kaszaków czy zaskórniaków. I nie wiem co JA MAM icon_smile.gif chodzi mi głównie o nos - mam widoczne czarne kropeczki (czyli pory jakby zatkane czymś czarnym). I tego chciałabym się pozbyć. I nie wiem czy potrzebny peeling (jakiś kawitacyjny czy cuś), czy mikrodermabrazja czy jeszcze coś innego. Nie chcę takiego "mechanicznego" oczyszczania, bo to chyba zwykle wyciskanie, a tego sie boję.

Możecie mi coś doradzić? icon_smile.gif
mari_emzet
wągry, to zaskórniki. zaskórniki zaś, to wągry icon_wink.gif A kaszaki to już zupełnie co innego icon_wink.gif
Przede wszystkim ... ŻADNEGO oczyszczania mechanicznego !! Poważnie.
Najlepiej działa dermatolog, nie kosmetyczka, i tonik bezalkoholowy. Ale też nie byle jaki,z Biedronki.
Chociaż co skóra, to inne środki.
Ja osobiście polecam wizytę u dermatologa, sama tego nie ruszaj. A z kosmetyczkami też bywa różnie ...
Nessi
Ja bym poszła do kosmetyczki. Oczyszczanie mechaniczne nie polega tylko na wyciskaniu. Zabieg ma etapy - piling kawitacyjny (ultradźwięki) , maska rozpulchniająca, mechaniczne oczyszczanie, darsonwalizacja (w celu złagodzenia podrażnień, dezynfekcji), ewentualnie lampa Sollux, maska. Samymi preparatami nie pozbędziesz się zaskórników.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.