To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Krokusy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kalarepa78
Mamy posadzone na trawniku krokusy - przez ostatnie 2 lata ładnie kwitły, najpierw pojawiały się paczki, rozkwitały, a potem wyrastały listki. W tym roku wyrosły same liście, bez pączków. Czy da się cokolwiek z tym zrobić, żeby za rok zakwitły - czymś nawieźć, sama nie wiem? Czy sobie darować i posadzić jesienią nowe cebulki? Przykro mi, bo bardzo lubiłam ten nasz wiosenny trawnik z krokusami
moko.
Kalarepo78 a sadziłaś w osłonkach? (w takim koszyczku?) Bo moje krokusy posadzone na trawniku po 2-3 latach zniknęły - okazało się, ze cebulki tak głęboko opadły w głąb ziemi, ze nie dały radę tak wysoko urosnąć, więc my zdarliśmy trawnik, odszukaliśmy część cebulek, wysuszyliśmy a następnie jesienią posadziliśmy znów na trawniku w takich koszyczkach - uchroniło to cebulki przed opadnięciem. Poza tym kwestia druga - po zimie a przed kwitnięciem krokusów mąż grabi trawnik i go spulchnia nakłuwając, po to by krokus miał możliwość przebić się przez trawnik.
bb
Ja w tym roku, po raz pierwszy od lat pieciu chyba, mialam/mam ten sam problem z tulipanami ;-(
A takie byly piekne, prawie czarne...w tym sezonie jedynie liscie. Ehhhh

Gdzie sie kupuje te koszyczki?
moko.
Te koszyczki kupiłam w Obi czy Castorama albo innym markecie na stanowisku ogród.

Dziewczyny a nawiozłyście cebulki tulipanów, krokusów w marcu?

Przyznam się, ze moje tulipany jednego roku w ogóle nie zakwitły, ale ona miały kilkanaście lat - wykopałam je, wysuszyłam a na jesien posadziłam od nowa, w marcu nawiozłam a potem oniemiałam jak zobaczyłam efekt swoich prac icon_smile.gif
Generalnie co kilka lat odmładzam tulipany, krokusy, hiacynty, żonkile - jak wyżej.

Ale wiecie ja siÄ™ na poradach fachowych nie znam - ja to ogrodnik amator.
Ketmia
A czy liście krokusów w zeszłym roku miały szansę zźółknąć po przekwitnięciu? Jeśli za szybko skosiłaś trawnik, to dlatego mogły nie zakwitnąć w tym sezonie.
Mika
CYTAT(Ketmia @ Wed, 13 Apr 2011 - 17:22) *
A czy liście krokusów w zeszłym roku miały szansę zźółknąć po przekwitnięciu? Jeśli za szybko skosiłaś trawnik, to dlatego mogły nie zakwitnąć w tym sezonie.


to chyba nie zasada
bo akurat krokusy tnę zaraz po przekwitnięciu i zakwitają
za to tulipany zostawiam i nie kwitnÄ…
nie są również za głęboko
nie mam pomysłu oprócz tego,że cebule po prostu się zestarzały i nie mają siły
Ketmia
Właśnie żeby miały siłę, staram się ciąć trawnik w miejscu krokusów możliwie późno icon_smile.gif

edit:
Oto link o krokusach, gdzie również jest na ten temat.
Mika
ale u mnie mimo wczesnego ścinania kwitną
to tulipany nie chcÄ… icon_wink.gif
Ketmia
bezczelne icon_wink.gif
moko.
CYTAT(Mika @ Wed, 13 Apr 2011 - 19:01) *
ale u mnie mimo wczesnego ścinania kwitną
to tulipany nie chcÄ… icon_wink.gif

Moje krokusy mają się dokładnie tak samo - nie szkodzi im koszenie.
Mika wykop te cebule, zasusz i posadź w następnym sezonie!
moko.
CYTAT(Mika @ Wed, 13 Apr 2011 - 19:01) *
ale u mnie mimo wczesnego ścinania kwitną
to tulipany nie chcÄ… icon_wink.gif

Moje krokusy mają się dokładnie tak samo - nie szkodzi im koszenie.
Mika wykop te cebule, zasusz i posadź w następnym sezonie!
kalarepa78
Jako ogrodnik-leniwiec chyba po prostu kupię sobie zatem jesienią te koszyczki i nowe cebulki i posadzę je w tych koszyczkach, licząc, że na wiosnę zakwitną 06.gif
bb
CYTAT(kalarepa78 @ Thu, 14 Apr 2011 - 13:30) *
Jako ogrodnik-leniwiec chyba po prostu kupię sobie zatem jesienią te koszyczki i nowe cebulki i posadzę je w tych koszyczkach, licząc, że na wiosnę zakwitną 06.gif


pozwolisz, ze podaze twoja sciezka? 06.gif
kalarepa78
bb, w dobrym towarzystwie zawsze raźniej icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.