To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

buty do biegania

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mari_emzet
Od kilku dni przymierzam się, żeby zakupić sobie buty do biegania.
Czytam, i czytam ... i im więcej czytam, tym jestem głupsza.
Chodzi o buty wygodne, "wielofunkcyjne" - to znaczy do biegania po terenie równym, jak chodniki czy asfalt, i po lesie, polach.
Musi to być zakup dokładnie przemyślany. Takie buty na ogół drogie są, ale chcę naprawdę porządne buty.
Żeby mi się w locie nie rozpadły. Zastanawiam się nad TYMI
Któraś z Was miała/ma? Faktycznie tak działają, czy to pic na wodę?
Wytrzymałe są? Nie wiem nawet ile kosztują, nie sprawdzałam cen jeszcze.

A może któraś z Was biega, i może polecić jakieś dobre buty?

edit: Jeszcze chciałam dopytać, na co zwracać uwagę, przy kupnie takich butów?
Ja naprawdę nie chcę kupić adidasów made in China (kiedyś słyszałam, że robią te buty z pampersów, zużytych icon_razz.gif ale nie potwierdziłam tej informacji) ponieważ wiem, że zaraz mi się rozpadną.
Kiedyś na szybko kupiłam buty w chińskim sklepie, bo poprzednie się uszkodziły. Kasy nie miałam, więc zaszalałam. Tydzień w nich chodziłam.
Nessi
Te reeboki miałam przyjemność przymierzyć w sklepie - ot tak z ciekawości 03.gif
Cudownie wygodne, chodzi się świetnie, jak na "poduszkach". Zachwycona byłam 06.gif
Cena 380zł
mari_emzet
Nessi, one nawet wyglÄ…dajÄ… na wygodne icon_smile.gif Ale czy siÄ™ sprawdzajÄ…? Czy warto?
Nessi
Reebok wiadomo firma nie byle jaka, więc tego, że nie rozpadną Ci się po tyg możesz być pewna icon_wink.gif Zreszta kupując w sklepie masz na to gwarancje.
Jeśli miałabym kupować buty do biegania (i stać by mnie było na takie finansowe szaleństwo), to nie zastanawiałbym się ani chwili i brała właśnie te. Idź do salonu reebok, przymierz a zrozumiesz o czym mówię icon_smile.gif


btw
Zaznaczyłam, że jeśli kupowałabym do biegania. Bo na co dzień te buty wydają mi się zbyt masywne, szczególnie, ze nosze rurki. Przymierzając je i mając na nodze swojego , reeboki wydawały mi się ogromne icon_wink.gif
mari_emzet
No mnie właśnie nie bardzo stać na takie wydatki ... Dlatego muszę sprawę dobrze przemyśleć, dowiedzieć się co i jak.
Mają być tylko do biegania. Zdaję sobie sprawę, że taki but na dłuuugo wystarczy icon_smile.gif Dlatego może uda się wysupłać trochę grosza.
pirania
czy wystarczy na dlugo to zalezy ile bedziesz biegac, od twojej wagi itd- buty powinno sie wymieniac po ok. 600 km, jesli biegasz po betonie- czesciej.
Ale- bieganie jest naprawde obciazajacym sportem dla kregoslupa, a przy tym spojrz na to tak- jest to jeden z najtanszych sportow- bo tylko na buty musisz wywalic. Mozesz biegac w starym dresie i niewyjsciowym podkoszulku a jak pada- zalozyc ortalion za 10 zlotych z hipera. Zamiast cudow mikrofibry pod zwykle legginsy sprawdzaja sie zwykle rajstopy bo grzeja nawet jak sa mokre. Koszulki z mikrofibry sportowe mozna b. czesto dostac na biegu masowym w cenie wpisowego, szczegolnie jak jeden ze sponsorow jest producent a nie siec hipermarketowa icon_wink.gif

jesli jestes poczatkujaca- ja bym kupila buty z mojego ukochanego Decathlonu- pewnie w 200 zlotych sie zmiescisz sie z calkiem niezla klasa butow. Normalnie adidasy czy nike czy chwalony przez biegaczy New Balance zaczynaja sie od 200.

Acha jeszcze jedno- poszukaj na forach biegaczowych polecanych sklepow. Idz zeby ci sprzedawca dobral buty- do twojego wieku wagi, oraz rozszyfrowal teksty typu dla supinatorow i pronatorow icon_wink.gif nawet jesli tam nie kupisz to juz bedziesz wiedziala o co pytac.

te buty kosztuja kolo 300 zlotych- do b. dobra cena na buty biegackie. Rozpasc nie powinny sie raczej icon_wink.gif

Ja mam adidasa oraz New Balance i te drugie lubie bardziej icon_smile.gif
Ketmia
A ja uwielbiam buty asics. Mam takie od zeszłego sezonu. Kupiłam, ponieważ spodnie (getry ocieplane) tej firmy mam wiele lat i są nie do zdarcia. W życiu nie sądziłam, że tak długo w nich pochodzę (a raczej pobiegam, pojeżdżę na rowerze). Dlatego kupiłam buty tej firmy. Bardzo wygodne i mimo dość intensywnego użytkowania nic się z nimi nie dzieje. Trzeba jednak wziąć poprawkę, że wypadają o jakiś numer mniejsze.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.