To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ile za mycie okien?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Orinoko
Poprosiłam kogoś o mycie okien, ale nie mogę ustalić ceny. Osoba ta miała zrobić rozeznanie i... stwierdziła, że ceny i przeliczniki są tak różne, że nie umie podać mi stawki. Muszę się jutro rozliczyć. Pytałam sąsiadkę - ona powiedziała, że płaciła dość tanio, bo 130 zł za okna w całym domu + mycie tarasów + mycie rolet zewnętrznych. Ja mam tych okien chyba kilka więcej, ale bez rolet i bez sprzątania tarasów. Myślałam o kwocie ok. 150 zł.
Z kolei koleżanka stwierdziła, że za 150 u mnie by nie umyła, za 200 by się zastanawiała...
I weź tu człowieku bądź mądry.

Mam 2 okna dwuskrzydłowe, 3 okna pojedyncze, ale wysokie (coś a la balkonowe = wykusz), jedno podwójne tarasowe, 3 pojedyncze i 5 dachowych, 1 balkonowe pojedyncze + 2 małe okienka (klatka schodowa i mały pokoik).

37.gif
Anai_
Teściowa za mycie okien w M3 (1 balkonowe, 1 w małym pokoju, 1 kuchenne) dostawała 100 zł.
Zasadniczo słyszałam, że jest wycena 40 za balkonowe, za pozostałe 30, a u niektórych 50 za balkonowe i po 25 za pozostałe.
Ciocia Magda
Ja słyszałam o takiej wycenie, że 20zł za małe okno (np. okienne), 30 za normalne (dwuskrzydłowe) a 40 za balkonowe. Z kolei u mnie ostatnio była dziewczyna i zażyczyła sobie 100zł (1 małe, 2 średnie, 1 balkonowe).

Ogólnie to uważam, że jak ktoś oferuje usługi, to powinien umieć je wycenić - a przeczucie mam takie, że nie podaje ceny, bo liczy na to, że komuś będzie "głupio" zapłacić za mało. Sama się na to nabrałam, kiedy kurier wnosił mi listwy przypodłogowe - za 10 minut pracy zapłaciłam mu jakieś 30zł, a mąż się ze mnie śmiał.
jaAga*
To ja Was zastrzelę, u nas mieście dziewczyna myje okna (i sprząta też za stawkę 7 zł/ godz). U koleżanki M-4 razem z myciem żaluzji zajęło jej to 3 godziny (ponoć na błysk) a wzięła 21 zł, tzn. nie wiem czy koleżanka nie dała jej więcej, ale tyle chciała wg swojego cennika. Zamówień ma pełno.
Mafia
U mnie też chyba taniej za mycie biorą - 10 zł od okna.
ana
mycie okien jest proste (bez żaluzji oczywiście!) i jak porówuję stawkę za sprzatnie mieszkania ok. 10-15 za godzinę to 30-50 za okno to gruba przesada. ale skoro jest popyt i podaż...
Inkusia
Orinoko u mnie w mieście wisiało ogłoszenie że 10zł za okno bez względu na wielkość.
Orinoko
Dziękuję Wam za info.
Coś muszę teraz sama wykoncypować, uwzględniając parę innych czynników.
Ryjek
Ja ostatnio płaciłam 10PLN od okna 120x140cm.
anax
Ja sprzątając u kogoś z jednym oknem dziennie dostaję 10złh lub 12zł h o większych stawkach nie słyszałam.
ale wydaje mi się że samo mycie okien powinno być liczone inaczej w zależności od wielkości i typu okien.
Iwona 24+5
Ja płaciłam 10 zł za okno plastikowe.
Ketmia
Sprawdziłam na all... i można tam znaleźć takie stawki jak 10 zł/h, albo 3 zł za m2. Niektórzy jednak nie podają, za ile myją i zamieszczają jedynie nr telefonu.
Beciak1
Ja płaciłam 5 zł od okna. W życiu nie dałabym 40 zł komuś za umycie, to już sama wolałabym szmatą machać.
maania
CYTAT(Beciak1 @ Thu, 21 Apr 2011 - 12:01) *
Ja płaciłam 5 zł od okna. W życiu nie dałabym 40 zł komuś za umycie, to już sama wolałabym szmatą machać.


wiesz ja płaciłam sporo więcej za umycie okien bo szmatą machać nie miałam czasu

ja płacę 15 zł za małe i dachowe i 30 za balkonowe.
renata19750702
Ceny zależą też od miasta/regionu, w którym się mieszka. Za okna balkonowe u mnie płaci się 15,00 zł, za każde mniejsze 10,00 zł
maria8988
Firma GetClean, która zajmuje się myciem okien np. w Bydgoszczy oferuje mycie okien w cenach 5-7zł za metr kwadratowy i zależy od tego, jaki konkretnie pakiet sobie wybierzecie. Oferują czyszczenie odpowiednimi produktami oraz sprzętem, więc myślę, że za taką cenę warto się zdecydować raz na jakiś czas.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.