To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

obnizona rezerwa jajnikowa?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

magdu
Czesc .ja jak zwykle mam pytanko.Jestem po nieudanym in vitro.Po stymulacji mialam osiem pecherzykow z czego tylko cztery odpowiedniej wielkosci(18-20mm)Z czterech tylko trzy zawieraly dojrzala komorke jajowa,a ztych trzech zaplodnily sie tylko dwie i one zostaly transferowane w trzeciej dobie(zarodki 6b i 8b)W dziewiatym dpt dostalam okres.Tydzien temu bylam na wizycie i lekarz stwierdzil ze najprawdopodobniej zorodki przestaly sie dzielic(nie wiem na jakiej podstawie to stwierdzil)Dowiedzialam sie takze ze przy takiej stymulacji jaka mialam (w 14dc 225jm puregonu)taka mala liczba komorek swiadczy o malejacej rezerwie jajnikowej.Poradzil 1)zastosowac inna stymulacje(zalecana zazwyczaj kobietom po 35 rz-mam 33) lub 2)skorzystanie z komorek dawczyni.Dzis doszlam troszke do siebie i zaczelam googlowac.Wyczytalam m.in ze poziom fsh w 3dc miedzy 3-9 swiadczy o satysfakcjonujacej rezerwie,dopiero wartosci wyzsze wskazuja na obnizona rezerwe jajnikowa.Czy moj lekarz nie za bardzo pospieszy sie z ta diagnoza.To bylo moje pierwsze in vitro.W ubiegly roku kiedy chodzilam dozwyklego gina fsh mialam 5.9 w cyklu kiedy zaczelam stymulacje 5.1 .Czy powinnam zmienic lekarza.Nie ukrywam ze informacja o adopcji komorki dawczyni dobil mnie nieprawdopodobnie.Czy nie za szybko.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
magdu
Dzieki Rosa ze jestes.Jesli chodzi o komorki dawczyni to dla nas to tez ostatecznosc(na razie zadne z nas nie jest na to gotowe)Nie wiem czy lekarz musial mi o tym powiedziec,ale troszke mnie tym zniechecil.Tak jak juz pisalam,a ty sie ze mna zgodzilas jedno nieudane in vitro to chyba troszke za szybko na wydawanie na mnie wyroku(bo dokladnie tak sie poczula kiedy lekarz dal mi do zrozumienia ze jestem za stara i moje jajniki sa juz na "rezerwie")A jesli chodzi o protokol to sa to slowa lekarza(ze zastosujemy protokol dla pan po 35rz)Czy sa jakies badania na sprawdzenie wydolnosci jajnikow.Czytalam gdzies ze mozna zrobic test z clo?(sprawda sie poziom fsh)
użytkownik usunięty
[post usunięty]
magdu
hej.Mam jeszcze zapytanie.postanowilam zrobic badanie inhibiny b i amh na wlasna reke.W ktorym dniu cyklu nalezy je wykonac.Wizyte w mojej klinice mam miec w trakcie przyjmowania antykow wiec nie wiem czy to bedzie dobry czas na wykonanie tego badania dlatego nie chce czekac na zlecenie lekarza
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.