To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jaka antykoncepcja mi zostaje?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

aisha1111
no więc tak. biorę zastrzyki depoproverę. ale... zaczęłam mieć po nich migreny (tak ze 4 dni po wzięciu zastrzyku nie mogę głowy oderwać od poduszki), więc myślę intensywnie nad inną metodą antykoncepcji ale:
1. prezerwatywy odpadają (nie wierze sobie, że nie zapomnę, mężowi też nie wierzę - on prędzej zapomni niż ja, poza tym parę razy zdarzyło mi się, że pękła, no nie ufam cholerze, bo nie icon_smile.gif )
2. metody naturalne odpadają (kalendarzyki itp nie są dla mnie - jestem za mało systematyczna)
3. spiralka odpada (mąż kategorycznie odmówił, bo boi się tych sznurków, że będzie je czuć)
4. tabletki - są jakieś, po których nie będę miała migreny - cierpię na celiakię, i nie mogą zawierać glutenu.
5. czopki i kremy odpadajÄ…, bo nie lubiÄ™ jak mi siÄ™ tam pieni, a poza tym patrz pkt.1

kurcze myślę i myślę. 26 mam iść do gina i zastanawiam się, co on mi może zaproponować innego, a co może mi się uda zaproponować... pomóżcie, może Wy macie jakieś pomysły na tą sytuację?
pirania
polecam zrobienie solidnych badan hormonalnych przede wszystkim.
a moze plasterki albo mirena? ach widze ze spiralka odpada- no wiec sznurki mozna dowolnie skracac slowo skauta ze maz nie bedzie czuc icon_wink.gif
sunrise
implant?
naples
Nam, na forum, ciężko jest Ci coś polecić, tym bardziej, że to kwestia indywidualna.
Proponuję do lekarza iść i jak pisała pirania zrobić odpowiednie badania.
Powiedz też lekarzowi o swoich problemach czy objawach i napewno coś Ci doradzi.
Poza tym nie jest powiedziane, że przy tabletkach również będziesz miała migreny, różnie to bywa.
Może coś z nowszej antykoncepcji- nuva ring albo evra?
aisha1111
pirania- ja wiem, że nie będzie czuł ,ale on twierdzi, że to byłoby tak jakby spać z jakimś robocopem 37.gif , plastry odpadają, bo w ulotce napisane jest, że nie są polecane jak ktoś ma migreny, bo mogą się nasilić, zresztą na początku rozważałam plastry to moja ginka (jeszcze w polsce) odradziła mi - podobno ta skuteczność, która jest napisana w ulotce jest taka tylko dla kobiet o wadze w normie, a ja mam nadwagę.

sunrise - o implantach wcześniej nawet nie słyszałam, wczoraj poguglowałam, już wiem co to, obgadam z lekarzem

naples - jasne, że pogadam z lekarzem, nie ma innej opcji. byłam ciekawa, ćży może będzie w stanie mi zaproponować coś innego niż podwiązanie jajowodów ;p badania nie wiem czy uda mi się wyegzekwować, skoro nawet na głupie USG piersi mam problem, żeby mnie skierowali i będę musiała chyba zrobic prywatnie... a z tabletkami to ciężko będzie, bo większość zawiera gluten, a do tego ciągle jeszcze karmię...
aronka
A czy ten gluten to ma być wyszczególniony w składzie? Bo właśnie zerknęłam do ulotki Regulonu i tam nie znalazłam nic na temat glutenu.
aisha1111
jest wyszczególniony - tylko nie pisze gluten, tylko np. skrobia pszenna. w regulonie nie ma, bo brałam kiedyś, ale potem mi się migreny zaczęły, tam jest chyba skrobia ziemniaczana
użytkownik usunięty
[post usunięty]
pirania
tym bardziej ze w Glasgow jest legalna icon_smile.gif

piosenka o wazektomii tu:
https://www.youtube.com/watch?v=LladTefwqD8
aisha1111
pirania ubawiłaś mnie z samego rana. dziękuję icon_biggrin.gif
z mężem rozmawiałam wczoraj, on się teraz zastanawia i powiedział, że jeśli po rozmowie z lekarzem ginekolog uzna, że jest to bezpieczne, to się zgodzi. chyba, że jest alternatywa do innych środków to wtedy woli te inne.
aisha1111
uptade: stanęło na spiralce. jestem zdania, że antykoncepcję należy dobierać wspólnie, więc mąż wie co jest dla mnie priorytetem (obecnie dobre samopoczucie i brak ciąży:)) przekonała go lekarka - po prostu pokazał mu i pozwoliła dotknąć spiralkę, do tego pokazała w modelu, gdzie się ją umieszcza. mąż przekonany. w przyszły piątek idę zakładać mirenę. jednak nie ma to jak autorytet lekarski icon_biggrin.gif:D

aha - Rosa - dziękuję. skonfrontowanie z wazektomią rzeczywiście ustawiło mężusia do pionu icon_smile.gif
Aga78
Przeciwskazaniem do antykoncepcji dwuskładnikowej (zaiwerającej estrogeny) są wlaśnie migreny. Pewnym wyjściem jest tbl jednoskładnikowa, którą poleca się kobietom karmiącym - cerazette (zawiera tylko analog progesteronu). Nie nasila migrenowych bólów głowy.

Pozdrawiam
aisha1111
aga, ale ja nie mogę większości tabletek niestety, ze względu na celiakię. cerazette zawiera skrobię pszenną jako jeden ze składników. dlatego szukam antykoncepcji, której nie muszę stosować doustnie. zresztą już jestem po rozmowie z lekarzem.

edit: depoprovera też jednoskładnikowa, a mi jednak na dłuższą metę nie służyła
Aga78
Doczytalam o spiralce. Chyba faktycznie najlepsze wyjście! Mam nadzieje, ze bedzie Ci sluzyc, pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.