To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

soczewki toryczne

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Inanna
Noszę od pewnego czasu soczewki jednodniowe. Najpierw miałam Dailies i były super, bo miały napisane OK, więc wiedziałam jak zakładać. Ale potem kupiłam soflensy i one mają tylko jedną pionową kreseczkę. I ja nie mogę się połapać, gdzie ta kreska ma być? Na górze? Na dole? A może w poprzek?
Help!!!!
Zapinka
Inaanna ta kreseczka jest potrzebna tylko okuliście do sprawdzenia czy soczewka jest dobrze dobrana 08.gif Też noszę toryczne i do głowy mi nie przyszło, aby ubierać je zgodnie z kreseczką. Parę razy mrugniesz po założeniu, a ta kreseczka już będzie w innej pozycji 08.gif Nie przejmuj się i zakładaj nie zwracając na nią w ogóle uwagi.
Inanna
Zapinka, wielkie dzięki icon_smile.gif
Zapinka
Inaanna, nie ma za co icon_smile.gif Nie wiem jak Ty, ale ja nie zamieniłabym soczewek za nic na okulary, choć Pani z Vision Express bardzo mi odradzała 02.gif
Inanna
Zapinka, mnie się ostatnio też podoba noszenie soczewek. Tylko że spotykam wiele osób, które twierdzą, że po noszeniu kilka lat soczewek mają poważne komplikacje i o soczewkach mogą zapomnieć na resztę życia. Dla mnie soczewki to swego rodzaju nowość - po raz pierwszy miałam takie, że dały się nosić. Pomijam kwestię, że te soflensy co sobie sama kupiłam to do luftu są. Ale to już kwestia mojego indywidualnego optymizmu: myślałam, że skoro dailies pasowały nie przymierzane, to inne też będą - pomyliłam się. Wracam więc do dailies ale umówiona już jestem na profesjonalne dobieranie u optometry.
Paula.
Ja w kontaktach chodzę od ponad 15 lat. Okulary też mam (właśnie w nich siedzę), ale był okres, że w ogóle nie miałam okularów, zakładałam soczewki zaraz po przebudzeniu i zdejmowałam tuż przed snem. Teraz gdy dłużej wieczorem siedzę to zakładam okulary, czasem po domu, tak jak w tej chwili jestem w brylkach, ale tak ogólnie chodzę w soczewkach na okrągło przez te 15 lat (miałam jedną przerwę jak byłam w ciąży z Kingą, bo wtedy musiałam leżeć, dużo spałam i bez sensu były kontakty).
Problemów żadnych nie mam. Przez ten okres nigdy nie miałam problemów z oczami, żadnego zapaleni spojówek itp.
Arwena.
A ja właśnie borykam się z zapaleniem rogówki - wystarczyła jedna noc - za mna już dwa tygodnie leczenia, przede mną następne dwa. I odwyk od soczewek przez następne dwa miesiące. Na szczęście rogówka dobrze reaguje na leki, ale nie wiadomo czy wszystko ładne się wchłonie i jak będę widziała po zakończeniu leczenia.

6 lat z soczewkami - pierwszy raz coÅ› siÄ™ dzieje.
Zapinka
Ja noszę nie długo, bo niedawno zorientowałam się, że soczewki dla mnie to już nie jest koszt 400 zł miesięcznie. Staram się nosić je w miarę rozsądnie - nie za długo, dbać o ich higienę. Niestety spotykam wiele osób, które np zostawiają otwarty płyn, końcówka kurzy się niemiłosiernie, a oni bez refleksji moczą w nim soczewki...
Paula.
CYTAT(Zapinka @ Sat, 14 May 2011 - 11:40) *
Ja noszę nie długo, bo niedawno zorientowałam się, że soczewki dla mnie to już nie jest koszt 400 zł miesięcznie. Staram się nosić je w miarę rozsądnie - nie za długo, dbać o ich higienę. Niestety spotykam wiele osób, które np zostawiają otwarty płyn, końcówka kurzy się niemiłosiernie, a oni bez refleksji moczą w nim soczewki...

400 zł miesięcznie? Jakie soczewki tyle kosztują.
Ja nosze miesięczne B&L i za parę płacę 14 zł.
Zapinka
wiesz, ja mam ogromny astygmatyzm, w tym momencie soczewki wynoszą mnie 200 zł za 3 miesiące (wliczam też płyny). Dwa lata temu soczewki na moją wadę kosztowały 400 zł miesięcznie...
Helena
Ja miałam problemy po noszeniu przez kilka lat soczewek. Rozrastały mi się jakieś naczynka krwionośne w oku i dostałam w owym czasie zakaz na noszenie soczewek. Mogłam tylko przy wyjątkowych okazjach ale jak najkrócej. Cierpiałam strasznie z tego powodu bo nienawidziłam szczerze okularów. Doczekałam 21 urodzin i od razu zrobiłam laserową korekcję wzroku i póki co żyję 8 lat bez okularów i soczewek icon_smile.gif
Inanna
Ponoć bezpieczniejsze są soczewki twarde. Miałam, da się chodzić ale strasznie trudno mi przyjąć do wiadomości że kawałek paznokcia w oku może czynić mniejsze szkody niż kawałek żelka icon_wink.gif
Agnieszka_82
Ja nosiłam ok 5 lat soczewki toryczne Focus Toric (robione na konkretne zamówienie) i zrezygnowałam 3 lata temu bo trochę przerosły mnie koszty. Muszę teraz sprawdzi może ceny poleciały w dół icon_smile.gif Z oczami przy soczewkach nic mi się nie działo.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.