To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Origami modułowe, a teraz bombki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4
beata1104
Łabędź nie skończony bo brak mi czerwonego papieru na dziubek








carrot
Wow, niesamowity! Pewnie niemożliwie pracochłonny ale efekt świetny icon_smile.gif
gozar
ZA-JE-BIS-TE !!!
magmac
wow!!!! Jestem zachwycona!!!! Masz talent kobito i do do wszystkiego!!!!
shira
Naprawdę efekt powalający. Piękny jest nawet bez dokończonego dziubka icon_smile.gif
beata1104
Dziubek już powstał i oczko też icon_razz.gif potem zrobie fotki i wrzuce 01.gif
odynka
o kurczaki ależ cudo:)
myla
Beatko jestem pod wrażeniem
beata1104
Jest dziubek icon_razz.gif




Dziękuje za wszystkie miłe słowa icon_smile.gif


I Inny model icon_razz.gif




viki.
PIĘKNE!!!!
Też kiedyś się trochę origami zajmowałam wolnymi chwilami, ale moje maleńkie robótki to pryszcze przy Twoich dziełach icon_smile.gif
asiula25
Super icon_smile.gif śliczne te łabędzie
gosiagosia
szczęka mi opadła... cudo!
menenka
CYTAT(gosiagosia @ Mon, 23 May 2011 - 15:45) *
szczęka mi opadła... cudo!


Mnie też opadła. Do ziemi. Rewelacja. Ile dni się takie cudo robi?
beata1104
CYTAT(menenka @ Wed, 01 Jun 2011 - 15:36) *
. Ile dni się takie cudo robi?


duży to ok. 4 godz. cięcia kartek i składania elementów, a potem 2-3 godz. składania w całość 06.gif
gosiagosia
mam pomysl, więc może tez spróbuję, z naciskiem na spróbuję icon_razz.gif
beata1104
CYTAT(gosiagosia @ Thu, 02 Jun 2011 - 07:59) *
mam pomysl, więc może tez spróbuję, z naciskiem na spróbuję icon_razz.gif



Jaki pomysł, podpowiadaj icon_razz.gif może też spróbuję 01.gif
asiaad2
Piękne, a jakie pracochłonne to mam okazję widzieć ponieważ pewien ochroniarz w pewnej firmie je robi i podglądam
MamaOkrąglinków
super icon_smile.gif zachwycają mnie łabędzie, ale sama jakoś nie mogę się zebrać icon_smile.gif

póki co próbuję sił na kulach kusudama icon_smile.gif
beata1104
justynka18d- pokaż swoje kule icon_smile.gif

No i czas na bombki, tą robiłam ok 3 godz bo jest wielka( 12cm)





madzialenna
Wow bombka jest super. Można się zapytać z czego ona jest zrobiona?
beata1104
CYTAT(madzialenna @ Sun, 20 Nov 2011 - 11:57) *
Wow bombka jest super. Można się zapytać z czego ona jest zrobiona?



Kula styropianowa i tasiemka satynowa upinana szpilkami
MamaOkrąglinków
Ale bajer icon_smile.gif co roku mam chęć zabrać się za bombki styropianowe, ale jakoś mnie nie doszło, może pod wpływem Twoich się zmotywuję icon_smile.gif ile metrów wstążki zużyłaś na jedną?

no to pokażę te moje skromne kule, ale jeszcze nie gotowe, bo kleju brakło na podoklejanie koralików, tylko jedna skończona, a poza tym prace zawieszone na rzecz kartonów icon_smile.gif



i taka w połowie zrobiona



Ewcia!
Skromna to chyba Ty jesteś icon_smile.gif
Cudne te bombki!
Skąd bierzesz wzory?

ŁĄbędzie też piękne.
Podziwiam Waszą cierpliwość ... chociaż może to sposób na jej trenowanie?
beata1104
Piękne te kule icon_smile.gif
Cierpliwość trzeba mieć anielską, wiem bo do tych łabędzi siedziałam całymi dniami (miałam noge w gipsie i mi sie nudziło ) a na bombkach efekty widać szybciej icon_smile.gif więc wole sie bawić tasiemkami i szpiklami.
Aga H
justyna18d - można prosić o jakieś internetowe instrukcje jak zrobić te bombki - domyślam się, że to kusudama, ale kurcze, te twoje są piękne i do tego każda inna.
MamaOkrąglinków
ja wzorów szukam gdzie się da, najczęściej internet. Na kompie mam kilka pobranych także jakby co mogę na maila wysłać icon_smile.gif
dużo filmików instruktażowych jest na youtu, są fajne na początek icon_smile.gif wystarczy wklepać kusudama

jedna tak około 1,5 godzinki mi wychodzi, bo maluchy "pomagają" i nie raz biorę się za składanie a tu elementów brakuje icon_smile.gif

są jeszcze ładniejsze, ale jakoś chyba nie na moje ręce, bo nie mogę niektórych zakumać icon_smile.gif

beata ja chyba te wstążkowe teraz porobię, bo zachwycam się nadal Twoją icon_smile.gif
Aga H
justynka - to ja poszukam na youtube, a jak mi nie pójdzie, to pozrolę sobie napisać na priv.

A wstążkowe (karczochy) robiłam 3 lata temu i już mi się taka choinka znudziła - w tym roku młoda ma już skończone 5 lat i chcę zrobić pstrokatą, kolorową choinkę pełną dziecięcych ozdób (i mniej żal będzie, gdy kociak coś zniszczy)
MamaOkrąglinków
https://www.tipy.pl/artykul_2226,jak-zrobic...u-kusudama.html

na tej zaczynałam, moim zdaniem najłatwiejsza icon_smile.gif

Aga zawsze możesz pisać icon_smile.gif
nawet gdyby coś mogę nagrać własny filmik 06.gif


moje bombasy zawisną u młodej w oknie już jutro na urodzinki icon_smile.gif
a właśnie wstążkowe na choinkę mi się marzą icon_smile.gif
ale ile muszę wstążki kupić na jedną? icon_smile.gif
Aga H
Nie potrafię odpowiedzieć, ile wstążki, bo ja kupuję (kupowałam) całe rolki po 38m na allegro - polecam jest dużo dużo taniej niż w pasmanteriach.
MamaOkrąglinków
o faktycznie, pewnie tak lepiej wyjdzie, bo w pasmanterii 2,20 za metr icon_confused.gif
lillo
O rany, ale piękne te wasze bombeczki. Ja nie umiałabym pewnie zrobić czegoś takiego. Ale może jak dzieci podrosną i bede miała więcej czasu dla siebie , to wtedy spróbuje. A powiem wam , ze widziałam piękne choineczki z makaronu. Wydają sie proste do zrobienia, moze uda mi sie w tym roku spróbować . Oby tylko na chęciach znowu sie nie skończyło . Czy któraś z was robiła i może podac para wskazówek co i jak ?
beata1104
Ja też zamawiam wszystko na all łącznie ze szpilkami, tasiemki wychodzi różnie zależy od rozmiaru kuli, od tego jak gęsto upinamy. Nigdy nie mierzyłam ile wchodzi ucinam paseczki aż zapełni mi sie cała kula 01.gif

A dziś przyszedł nowy towar i nowe zamówienia więc musze sie zabrać za robienie icon_smile.gif
MamaOkrąglinków
muszę spróbować icon_smile.gif
choć dzisiaj obiecałam małej lepienie z masy solnej, ale do świąt miesiąc więc może chociaż kilka uda mi się zrobić icon_biggrin.gif

co do makaronowych choinek, szczerze nie zachwyciła mnie jeszcze żadna, może dlatego że same takie liche oglądałam, ale żłobki makaronowe oglądałam to i owszem cudeńka po prostu icon_smile.gif choinkę zaś będę tworzyć piórkową icon_biggrin.gif ale to na mikołajki icon_biggrin.gif
lillo
Justynka18d, a jakiego kleju sie używa do sklejania takich bombek ?
MamaOkrąglinków
ja kleję magikiem, smaruje z 20 płatków i później po kolei sklejam, bo taki na świeżo to się mi paćkał, a zanimposmaruję ostatni to ten pierwszy już trochę przyschnie i szybko łapie icon_smile.gif
lillo


Uploaded with ImageShack.us

Taka choineczka bardzo mi sie podoba icon_smile.gif
lillo
A na ile taki magik starcza ? Bardzo spodobały mi sie te bombeczki, i z tego linku co tu był podany spróbowałam zrobić jeden płatek i mi wyszło . Zaraz narobiłam 5 , połączyłam spinaczami i bardzo mi sie to spodobalo. Chyba moglabym sie w to wkrecić icon_smile.gif
MamaOkrąglinków
tego kleju na długo wystarczy, ja miałam troszkę w tubce zrobiłam dwie kule z tych płatków, do jednej koraliki i jeszcze na inną kulę wystarczyło i jest nie drogi u nas 1,50 tubka icon_smile.gif

o taka choineczka jest piękna, z tego typu makaronu nie widziałam jeszcze icon_smile.gif nawet powiem że mnie przekonała icon_biggrin.gif
MamaOkrąglinków
a co powiecie na to?
szkoda że nie mogę napisać że to moje dzieło icon_smile.gif



tylko kurczę tyle typów makaronu icon_smile.gif

a makaron klejem na gorąco się klei? bo jak tak to odpadam, nie mam pistoletu icon_sad.gif
sdw
Pistolety, całkiem nawet przyzwoite, można kupić w czterozłotowcach za grosze. Lepsze w marketach budowlanych. Nie są drogie, a warto mieć. Nie tylko do klejenia makaronu icon_wink.gif
MamaOkrąglinków
muszę poszukać, pewnie w Obi będą, także trza chłopa zagnać icon_smile.gif bo właśnie w tych taniochach u nas nie ma icon_confused.gif
lillo
U nas też nie ma w tych tanich, lepiej było by do jakiegoś budowlanego leciec i sprawdzić ceny. Ale szopka mnie powaliła. Jak bym sama zrobiła cos takiego, to bym chyba chodziła dumna jak paw. Ale ta choineczka własnie , wydaje mi sie laikowi może troszke łatwiejsza 29.gif do zrobieznia.

Dziś juz nie bede miała jak, ale jutro lece po karteczki i po klej i robie bombkę .
beata1104
Super te makaronowe prace icon_smile.gif ja robiłam tylko aniołki.
MamaOkrąglinków
aniołki mama robiła w szpitalu i wczoraj mi do domku przywiozła także ja już nie będę robić, ale właśnie myślę nad choinką icon_smile.gif z tych makaroników bardzo ciekawie wygląda, ale zainwestować bym musiała i w pistolet i w klej i złotol, hmmm nie wiem, może tylko z tych piórek icon_smile.gif

ja karteczki kupuję takie biurowe co w kostce są, bo taniej niż typowe do origami, za kostkę 600szt płaciłam 5zł icon_smile.gif a fajnie się gniotą icon_biggrin.gif

wczoraj z małą tylko dwa aniołki ulepiłam i padłam więc jedna kula nadal czeka na dokończenie icon_smile.gif

a znalazłyście może jeszcze jakieś ciekawe schematy ?

edit:
a pro po aniołków, takie coś napotkałam
Xenna
Bardzo ciekawy pomysł na aniołka:)
Takiego jeszcze nie widziałam!
lillo
U nas magik 3, 70. Zdzierstwo, ale zakupiłam . Po mału zaczynam kleić , ale duzo czasu mi to zajmie, bo dzieci nie dają mi spokoju, A na koniec dnia padam.
MamaOkrąglinków
ja też jak maluchy nie śpią to nie daję rady, a ostatnio koniec dnia u mnie wygląda identycznie, nawet myśleć mi się o origami nie chce icon_smile.gif
MamaOkrąglinków
lillo i jak prace idą? ja właśnie koraliki wklejam icon_biggrin.gif
lillo
Justynka, robie robie i końca nie widać . Dziś chyba bede siedziala tak długo aż nie skoncze. Obiecuje ze wstawie potem foto.
Martwi mnie jak to wyjdzie, bo ja mam 2 lewe ręce 29.gif
MamaOkrąglinków
ja moje dokończyłam, może teraz za nowy wzór się zabiorę, ale jakieś takie skomplikowane natrafiam, więc szukam odpowiednio łatwego:D
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.