To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Origami modułowe, a teraz bombki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4
MamaOkrąglinków
a ja właśnie złożyłam choinkę, teraz schnie posklejana, jest nadzieja że jeszcze coś zrobię do świąt, marzą mi się te aniołki, które pokazywałam, ale muszę papier kupić bo tam kilka rozmiarów potrzeba icon_smile.gif
lillo
Justynka , pochwal siÄ™ choinkÄ… icon_smile.gif

A moja mama mówi , ze mogłabym sie nauczyć robić takiego łabedzia z karteczek. Bardzo sie jej podoba .
oluśia
A ja zaczełam swoją produkcje bombek z muliny icon_smile.gif
Rano małe a teraz większe , zdjęcia kiepskie bo już ciemno jak jutro wyschną to wkleje lepsze
Jeszcze choinkę z szyszek będę kleić bo reklamówka pełna zalega coś trzeba z nimi zrobić
Tutaj te duże w kuchni na szczotce wiszą jeszcze z balonami :

A tu mała juz wyschnięta jeszce bez kokardek :
MamaOkrąglinków
i powiedz mi kochana czym je sklejasz? bo ja na krochmal próbowałam i dopa wyszła icon_sad.gif

choinkę muszę skończyć
beata1104
CYTAT(ewita 77 @ Wed, 30 Nov 2011 - 23:33) *
Dziewczyny a jakiej szerok.powinnam zakupić tasiemki do bombek?
Bo zgłupiałym jak weszłam na allegro.
I jakiej wielkości kupujecie kule,gdy zakupie 10 szt. to ile będzie potrzebne tasiemki, cekin,szpilek i jakich ? Olaboga...ile tego.



Tasiemka 25 mm. 2 krążki po 27metrów wystarczy na 10-12 bombek 8 cm. (8 cm. ładnie sie prezentują na choince i łatwo sie je składa)
Szpilki możesz zakupić w papierniczym (chińskie najtańsze) Ja kupuje 0.5 kg. na all.. jest ich ok. 6000szt.

A do tego tasiemka na zawieszki 06.gif ja biore 6mm


Mam nadzieje że pomogłam 29.gif
Tigerek
Ja robiłam z 12 mm - wtedy były gęściejsze icon_smile.gif
lillo
oluśia bardzo ładne te twoje bombeczki.

Rany, ja to nie wiem dziewczyny skąd wy bierzecie pomysły na tak różnorodne techniki bombek na choinkę. W przyszłym roku, juz we wrzesniu skozystam ze wszystkim raszych rad i zabiore sie za robote. O ile bedzie czas 29.gif i checi tak jak teraz 06.gif
oluśia
Justynka ja własnie na krochmal robię swój gotowany z mąki ziemniaczanej 06.gif
Takie zrobiłam dla majej mamy na życzenie z fioletowymi dodatkami



lillo
Oluśia u lala , piękne 06.gif
MamaOkrąglinków
olusia błagam daj przepis, bo mi nie wyszło nic blagam.gif blagam.gif

a ja popełniłam choinkę, ale jeszcze kulki muszę gdzie nie gdzie dokleić icon_smile.gif


ewita 77
CYTAT(beata1104 @ Thu, 01 Dec 2011 - 20:57) *
Mam nadzieje że pomogłam 29.gif

Beti rychło w czas 04.gif .
Zamówiłam już wszystko i akurat z parametrami jakie podałaś.Także będzie dobrze.
Dzieki.
ewita 77
Olusia, to ja dumna i blada z siebie,że będę miała bombki z tasiemka na choince a ty mi z takim cudem wychodzisz ja nie nadążam 29.gif .
lillo
Justynka popełniłaś kolejne cudeńko
beata1104
CYTAT(ewita 77 @ Fri, 02 Dec 2011 - 14:26) *
Beti rychło w czas 04.gif ..
Dzieki.


37.gif
37.gif wcześniej nie mogłam 29.gif byłam w pracy 37.gif
oluśia
Justysia to jest tak 06.gif
Do 1/2 szklanki wody wsypujemy trzy łyżki mąki ziemniaczanej i dokładnie rozrabiamy, następnie wlewamy roztrzepaną mąkę do 1/2 litra wrzącej wody i chwilkę gotujemy
Do cieplego krochmalu wkładam nitkę rozwinietą i nawijam na balon wcześniej posmarowany kremem .
Po wyschnięciu ( tak 24 godziny )delikatnie naciskam długopisem lub kredką ale tą druga stroną żeby balon nie pękł a dopiero potem przebijam balon

Ewita77 Lillo dziękuję bardzo dzisiejsze rozdałam i została mi tylko jedna mała
kolejne pięć suszy się w kuchni muszę jutro zawieścić sobie bo zostane na świeta bez bombek
MamaOkrąglinków
ewita zamawiałaś na allegro?

czyli to taki kisiel wyjdzie tak? icon_biggrin.gif
Aga H
A jakie balony kupujecie? Bo ja robiłam dwa lata temu ze zwykłych balonów i żeby bombki były ładne kuliste, to musiały być duże, a mnie się marzą takie o średnicy właśnie około 8cm. Da się gdzieś kupić balony małe i kuliste?
ewita 77
CYTAT(justynka18d @ Fri, 02 Dec 2011 - 20:03) *
ewita zamawiałaś na allegro?

oł jes .
oluśia
Justysia tak jak piszesz z tej mieszanki wychodzi kisiel gęsty 06.gif
Ja kupuje u siebie w papierniczym właśnie takie kuliste bo te takie gruszkowe sie nie nadają
Bombki , które robiłam wczoraj są bardzo duże potem zobacze jaką one mają średnice
MamaOkrąglinków
popełnię ten kisiel może w poniedziałek icon_biggrin.gif jak balony kupię icon_smile.gif

ewita a przesyłka nie przewyższyła kosztów towaru?
beata1104
CYTAT(justynka18d @ Sat, 03 Dec 2011 - 21:37) *
ewita a przesyłka nie przewyższyła kosztów towaru?


Ceny w pasmaterii są tak wysokie że koszt przesyłki z all. bardzo szybko sie kalkuluje 21.gif 06.gif
MamaOkrąglinków
na te święta chyba już nie wyprodukuję icon_sad.gif szkoda ale w przyszłym roku od października zacznę icon_smile.gif
beata1104
Rozmiarowo 12 cm, 10cm, 8cm, 6cm

MamaOkrąglinków
o ja, boskie, taka pomarańczowa by mi pasowała icon_biggrin.gif
MamaOkrąglinków
dubel icon_confused.gif
lillo
beata 1104 śliczne. Naprawde bardzo ładne. Az zazdroszczę talentu .
MamaOkrąglinków
lillo a Ty jak stoisz z bombkami? ile zrobiłaś?
lillo
Mam 2 , i naszykowane karteczki. Nadal nie kupiłam kleju, bo w tym sklepie co jest magic to była awaria systemu i było zamknięte. Byłam jeszcze w 2 innych sklepach i nie było. A nie chciało mi sie latać po całym miescie i szukać . W sobotę znowu pójdę , mam nadzieje ze tym razem kupie .
A jak tam obiecana fotka , pokoju przyozdobionego
Tigerek
Zaraziłyście mnie tą kusudamą... kleję icon_razz.gif
lillo
Tigerek klej , klej a później się pochwal
MamaOkrąglinków
jeszcze nadal w strzępkach icon_smile.gif
lillo
Tigerek , skleiłaś już coś ?
ewita 77
CYTAT(justynka18d @ Sat, 03 Dec 2011 - 21:37) *
ewita a przesyłka nie przewyższyła kosztów towaru?

Dzis paczka do mnie dotarła,wreszcie 21.gif .
Za zakupienie 10 bombek,szpilek i tasiemek sztuk 2 i 1 mała -koszt wysyłki wyniosł mnie 5,5 zł
ewita 77
Dziewczyny zobaczcie, jakiego ślicznego,delikatnego aniołka można łatwo zrobić,cudo jak dla mnie.
Tigerek
CYTAT(lillo @ Thu, 08 Dec 2011 - 09:52) *
Tigerek , skleiłaś już coś ?

Schnie icon_biggrin.gif - musiałam drobne dolepki zrobić już po sklejeniu 2 połówek.

ewita - mogę poprosić o link do klepu na PW ?Tam gdzie kupowałaś te szpargałki icon_smile.gif
MamaOkrąglinków
ewita to przesyłka faktycznie nie droga icon_smile.gif
pokazuj dzieła icon_smile.gif

aniołek cudowny, pasowałby mi do pokoju małej icon_smile.gif
ewita 77
CYTAT(justynka18d @ Thu, 08 Dec 2011 - 17:44) *
pokazuj dzieła icon_smile.gif

A zrobiłam,zrobiłam. Zajęło mi to 2,5 godz.
..pokaże tomorrow 06.gif .
Ale będę prosiła o waszą wyrozumiałość ,szczególnie wyrocznię tego fachu, Beti 29.gif .
MamaOkrąglinków
CYTAT(ewita 77 @ Thu, 08 Dec 2011 - 21:17) *
Ale będę prosiła o waszą wyrozumiałość ,szczególnie wyrocznię tego fachu, Beti 29.gif .


czyli mamy już szykować słowa żeby wyrazić nasze zachwycenie, bo bankowo są piękne icon_smile.gif
ewita 77
CYTAT(justynka18d @ Thu, 08 Dec 2011 - 21:36) *
czyli mamy już szykować słowa żeby wyrazić nasze zachwycenie, bo bankowo są piękne icon_smile.gif

nnooooooo..yyy chyba.
Litka
zeszłoroczne karczochy...w tym roku króluje quilling - wstawiłabym fotki, ale jak wracam jest już ciemno jak wychodzę też jest ciemno icon_smile.gif i ładnych zdjęć nie ma kiedy zrobić



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
beata1104
CYTAT(ewita 77 @ Thu, 08 Dec 2011 - 21:17) *
A zrobiłam,zrobiłam. Zajęło mi to 2,5 godz.
..pokaże tomorrow 06.gif .
Ale będę prosiła o waszą wyrozumiałość ,szczególnie wyrocznię tego fachu, Beti 29.gif .


Nie ja tylko Litka 06.gif od niej wszystko podpatrzyłam 04.gif 29.gif


Pokazuj bombki 08.gif
lillo
Litka , no co tu dużo mówić . Cudne

Ewita 77
juz sie nie mogę doczekać zdjęć Już jest jutro wiec pokazuj 06.gif

Aniołek super, strona zapisana. Moze za rok spróbuje icon_smile.gif
Tigerek
Melduję, że nie udało mi się dokupić kleju i zabawa czeka do poniedziałku icon_wink.gif
beata1104
Ewita- no nie katuj nas czekaniem... dawaj bombki 01.gif
Litka
quilling z dziećmi w pracy...kosmiczne bombki



Uploaded with ImageShack.us
oluśia
Litka cudne dałaś mi inspiracje na przyszły rok icon_razz.gif
ewita 77
No jestem już...Zatem pokazuje Wam moje dzieła.
Kolory są dwa naprzemiennie używane, także może być dość nudnawo ale na początek nie chciałam się ładować w fuul materiałów na wypadek gdyby mi się owe dłubanie nie spodobało.Ale spodobało się na tyle,że gdy skończyły mi się szpilki to szukałam ich po podłodze na czworaka ( i nie tylko ja bo kazałam i dzieciom i A.) licząc,że gdzieś mi jednak upadały...no i raz znalazłam tym sposobem aż 4 06.gif ,jakaż to była radość ,że mogę jeszcze wpiąć dwie tasiemki.




----ta moi zdaniem jest najbardziej dopracowana ale nadal jeszcze nie skończona bo czekam na szpilki i nowe kolory tasiemek.
beata1104
Ewita- super bombki, 3 i 4 podobają mi sie bardzo icon_smile.gif choć nie bardzo lubię różowy kolor :/
lillo
ewita super. Mi sie podoba najbardziej ta ostatnia icon_biggrin.gif

Ja dzis wreszcie zakupiłam klej , wiec do świąt moze jeszcze z dwie bombki skleje
basiau
Ja to powinnam Wam nakopać nie powiem gdzie icon_wink.gif. Człowiek ma mało czasu, a tu zarzucają takie cuda, że po prostu trzeba zrobić.

(po kliknięciu na fotkę otworzy się w większym rozmiarze)







i niewielka część produkcji z lat ubiegłych

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.