To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Origami modułowe, a teraz bombki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4
lillo
Nie dokończyłam wczoraj bo padłam zaraz po dzieciach. Ostatnio zasypiam szybciej niz one.
Ale to co zrobiłam juz widzę , ze to chyba nie tak miało być . Mówiłam ze mam 2 lewe rece. Z ilu kwiatków, wychodzi taka bombka ?
MamaOkrąglinków
12 całych kwiatków
lillo
Połowa mojej bombki juz ma 6, wiec jeszcze musze zrobić 6 , skleić i bedzie gotowe. No chyba ze coś mi nie wyjdzie . Najgorsze początki.
lillo
Bo martwiło mnie to , ze tu na tej stronie co była podana, te bombki składają sie tylko z 6 kwiatków
https://www.tipy.pl/artykul_2226,jak-zrobic...u-kusudama.html
lillo


Uploaded with ImageShack.us

Prawie dokończone, tak jak pisałam , jeszcze 6 kwiatów do pełnego końca icon_smile.gif
MamaOkrąglinków
6 jest tylko na obrazku pokazane a w opisie:
krok1.Do wykonania kuli potrzebujemy 12 kwiatków (w sumie zrobionych z 60 płatków).

ale wiesz, ja robiąc ostatnią, też w opisie było że z 18 a w sumie chyba z 30 zużyłam żeby była taka ładna pełna, przy niektórych musisz sama zobaczyć i tak na oko dokładać icon_smile.gif

a wiesz że najlepiej zrobić najpierw jedną połowę z 6 później drugą i dopiero te dwie połówki skleić, dużo łatwiej niż każdy kwiatek po kolei doklejać icon_smile.gif(
MamaOkrąglinków
no i super, chyba jednak jednÄ… prawÄ… masz 06.gif 04.gif 01.gif super icon_smile.gif

ładnie wygląda cała kolorowa, muszę taką stworzyć icon_biggrin.gif


o i widzisz w środku takie "dziury" wychodzą dlatego ja koraliki wkleiłam bo mi jakoś pusto tam było icon_smile.gif
lillo
Nie ma to jak laik, na tej stronie nawet pisze , ze potrzeba 12 kwiatków. Nie wiem jak ja czytałam , ze to przeoczyłam 37.gif
lillo
Musze zakupić tez koraliczki i dokleić . Dzieki za radę. postaram sie dzis wykonac jeszcze 2 połowe,i skleić dopiero wtedy razem. no chyba ze padne po dniu pełnym wrazeń z 2 małych szatanów 43.gif
MamaOkrąglinków
ja nie mając koralików, a do sklepu że mi nie po drodze to porozcinałam łańcuchy choinkowe icon_biggrin.gif te z koralików bo i tak nimi nic nie stroiłam a taniej wyszło icon_biggrin.gif
lillo
Nie posiadam takiego łancucha, trzeba bedzie sie przejść niestety i coś kupić .
lillo
Justynka, a co teraz bedziesz tworzyła ?
MamaOkrąglinków
zrobiłam aniołki z masy solnej, czekają na doschnięcie i pomalowanie, a później nie wiem, czekam na jakieś objawienie icon_smile.gif
lillo


Uploaded with ImageShack.us

Skończona bombka . Jutro kupie tylko koraliki i dokleję. Zrobie sobie jeszcze pare takich bombek, co by ta samotnie nie wisiała na choince .

Justynka , pochwal sie aniołkami icon_smile.gif
MamaOkrąglinków
wieczorem cyknÄ™ fotkÄ™, bo teraz bez aparatu jestem icon_smile.gif

no bombeczka pierwsza klasa icon_smile.gif ale się zmotywowałaś icon_biggrin.gif szybko poszło icon_smile.gif
ja na choinkę nie wieszam, u Oli w oknie mają już miejsce zapewnione icon_smile.gif
lillo
Mój synek juz sie doczekac nie może i pyta czy jutro rozłożymy choinkę , to powiesi .

Zaparłam sie , jak syn młodszy poszedł spac , to gotowałam i robiłam bombkę jednocześnie. Ciężko mi tylko szło sklejenie 2 częsci razem.
lillo
Justynka, a masz moze jeszcze inne wzory na bombki z tego stylu ?
A moze ktos inny ma 06.gif
Litka
fajnie wygląda tez jeden płatek innego koloru i potem przy sklejaniu trzy płatki tego samego koloru są obok siebie



lillo
Hmmm, trzeba bedzie spróbować tak zrobić .
lillo
Litka, masz bardzo ładne kolory karteczek. I naprawde fajnie to wyszło z tym połączeniem tych płatków.
Mnie nie wychodzi jeszcze tak zgrabne sklejanie 2 koron
MamaOkrąglinków
latka super kolorki, rewelacja normalnie icon_smile.gif pomyślę nad taką kombinacją icon_smile.gif

co do innych wzorów :
https://kusudamas.narod.ru/gvozd.html

https://fikusudama.narod.ru/kusudamas.html

lillo
O rany, dzieki Justynka. Dziś już póżno, ale jutro przejrzę te stronki dokładnie. Teraz kłade sie juz spać , bo padnieta jestem po całym dniu. A jeszcze składałam i sklejałam 60 płatków. Jutro tylko złoże to w całość i bedzie 2 bombka gotowa 06.gif
MamaOkrąglinków
ale Ci idzie icon_smile.gif ja jakoś weny nie mam dzisiaj, wszystko leży, pewnie cały weekend przeleży, bo Oli ma urodzinki w niedzielę i muszę poszykować wszystko, więc zamiast rękodzieła placki robię icon_smile.gif
lillo
Tak sie jakos wczoraj zaparłam, i poszło samo.
Bardzo bym chciała zrobić jeszcze jakoś bombkę inną techniką . Choć juz teraz nie skromnie powiem , ze jestem z siebie dumna.
MamaOkrąglinków
ja jeszcze te wstążeczkowe bym chciała, ale kuli nie ma nigdzie u mnie w mieście, a dwóch czy trzech z allegro nie opłaca mi się zamawiać icon_sad.gif
Litka
ja sklejam każdy kwiat po kolei, pamiętająć aby 3 płątki się ze sobą stykały, wtedy jest ładna i foremna; używam kartek do notowania, często tych z klejem
lillo


Uploaded with ImageShack.us

To moja 2 kula. Możę nie jest tak piekna jak wasze, ale praktyka czyni mistrza
Kiepskie zdjęcie , ale lepsze nie chciało mi wyjść
Litka
sklejaj po 3 płatki ze sobą i bedzie ładniejsza
lillo
Już wiem gdzie robie błąd. Przy sklejaniu korony. W środku korony powiniem znajdowac sie jeden wolny płatek, a ja robiłam tak, ze był on na dole. Ale teraz już wiem. Dzis sobie poskładam karteczki, a jutro jak uda mi sie wyrwać , to pójdę kupić klej. Dzieciaki chore, wiec nie wiem czy dam rade ,bo sama z nimi jestem w domku 29.gif
beata1104
Piękne wasze bombeczki icon_smile.gif
beata1104



EDIT:
Wasze kule właśnie widziałam na tablicy, po 14zł za sztukę icon_smile.gif
lillo
Justynka, na tej jednej stronce co podałas śą tylko same zdjecia, czy mozna tam jakos wejśc aby były opisy jak to wykonać ?
lillo
hehehe, można by jeszcze na tym zarobić . Tylko kto by była za papierowe bombeczki tyle kasy .

Beata, ale twoje są przecudne. No za taką , to rozumiem , ze można tyle kasy wołać.Ale choć bardzo ładna nie wiem czy ktoś by tyle zapłacił.
MamaOkrąglinków
wystarczy kliknąć na to zdjęcie i otworzą się diagramy, tzn powinny, u mnie otwierają icon_smile.gif

ja bym nie dała 14zł za karczocha, z całym szacunkiem, wiem że dużo roboty ale to chyba przesada, bo z ciekawości szukałam też i znalazłam nawet po 2zł, więc chyba ktoś się ciachnął icon_smile.gif
lillo
Brak mi kleju, wiec narazie musze przystopować , ale składać można i bez kleju .
Justynka, juz otwarłam te zdjecia i rzeczywiście są opisy jak sie robi. Dzieki. Jednak nadal wychodzi ze jestem nieziemsko ciemna z tego wszystkiego 29.gif
beata1104
CYTAT(justynka18d @ Mon, 28 Nov 2011 - 10:35) *
ja bym nie dała 14zł za karczocha, z całym szacunkiem, wiem że dużo roboty ale to chyba przesada, bo z ciekawości szukałam też i znalazłam nawet po 2zł, więc chyba ktoś się ciachnął icon_smile.gif

To nie za karczocha tylko za wasze papierowe kule ta cena 06.gif

A takie jak moje- 12cm chodzą po 90 zł 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif
Myślę że dużą role odgrywa cena tasiemki i jej ilość, ja na taką wielką używam nawet 15m. do tego ok 400-450 szpilek
MamaOkrąglinków
za nasze origamasy? 10.gif 10.gif 10.gif to chyba handel urzÄ…dzÄ™ icon_smile.gif

ja to chyba dlatego sceptyczna jestem, że zamiast zapłacić wolę sama zrobić, nie dość że taniej to i satysfakcja, jutro Wam pokażę pokoik Oli świątecznie przystrojony icon_smile.gif
beata1104
CYTAT(justynka18d @ Mon, 28 Nov 2011 - 16:03) *
za nasze origamasy? 10.gif 10.gif 10.gif to chyba handel urzÄ…dzÄ™ icon_smile.gif

ja to chyba dlatego sceptyczna jestem, że zamiast zapłacić wolę sama zrobić, nie dość że taniej to i satysfakcja, jutro Wam pokażę pokoik Oli świątecznie przystrojony icon_smile.gif

03.gif

Czekam na fotki pokoiku 06.gif
lillo
Ja czekam na zdjecia pokoiku .

90 zł powiadacie. RANY. Toż to majątek za jedną bombkę. To wy macie bogate te swoje choineczki. Może w przyszłym roku spróbuje zrobić taką z tasiemek. Zwrócę się wtedy też do was o pomoc co i jak icon_biggrin.gif.

Mnie już rączki świerzbią, aby spróbować zrobić kolejną kulkę, tym razem bez wpadek. Ale dopiero w sobotę udam się po klej 29.gif
Litka
90 zł to raczej cena za karczocha, porządne satynowe wstążki są drogie, ale jednak 90 zł to gruba przesada
a 14 zł to było za kusudamę
Tigerek
W zeszłym roku jak robiłam wstążkowe to z ciekawości spojrzałam na allegro - były wtedy po 12-16 zł icon_smile.gif
lillo
Nic tylko robić i sprzedawać. Zabawa i zarobek w jednym icon_biggrin.gif
MamaOkrąglinków
gdybym mogła je robić cały dzień to może i bym się skusiła sprzedać, ale tak wśród znajomych, bo już parę osób prosiło o chociaż jedną, ale jak ja mam po nocach siedzieć, to wolę się wyspać icon_smile.gif Przy dzieciakach nie mogę bo wtykają łapki gdzie nie mają i nic nie wychodzi ciekawego icon_smile.gif
MamaOkrąglinków
no i Wam nie pokażę, bo to co było już zawieszone zostało zdjęte icon_biggrin.gif Oli szalała z miotłą icon_smile.gif może jutro po przywieszam na nowo icon_biggrin.gif
lillo
Bedziemy czekały cierpliwie.
lillo
Wczoraj na innym watku, widziałam sliczny piernokowy domek.
Ojjj, macie dziewczyny talent w rÄ…czkach 06.gif
ewita 77
Dziewczyny a jakiej szerok.powinnam zakupić tasiemki do bombek?
Bo zgłupiałym jak weszłam na allegro.
I jakiej wielkości kupujecie kule,gdy zakupie 10 szt. to ile będzie potrzebne tasiemki, cekin,szpilek i jakich ? Olaboga...ile tego.
MamaOkrąglinków
ważne że zapał jest, bo u mnie właśnie tego brak, zrobiłam moduły na nową kusudamę i nie potrafię złożyć w całość, już mam dosyć tych papierków icon_confused.gif
lillo
Ja też poskładalam, ale te same. mam na 3 bombki, tylko kleju brak icon_sad.gif. Ale w sobote już wyjdę i wtedy zakupie .

Ewita, ja niestety nie pomogę bo sie nie znam. Choć taka bombka tez mi się marzy .
lillo
Justynka, a ja mam ostatnio takiego powera , ze nie wiem co ze soba zrobić . Wiec albo latam ze szmatą i sprzątam , oczywiscie bawie sie z dziećmi, albo własnie siedzę po nocach i składam karteczki .
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.