To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

in vitro z komórką dawczyni

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

menenka
Witajcie.

Mój brat ze swoją partnerką starają się o dziecko. Niestety ale in vitro jest niemożliwe. Pierwsza próba się nie udała, następnie odnowiła się jej "jakaś choroba" (torbiel albo mięśniak, sama nie wiem dokładnie, bo oni niezbyt chętnie o tym mówią) i musiała mieć to usunięte. Zabieg miała wykonywany laparoskopowo. Miesiąc temu byli na kolejnej wizycie i okazało się, że żadna francuska (mieszkają we Francji) klinika nie podejmie się wykonania kolejnego zabiegu z jej komórek jajowych i powiedzieli im, że jedyne, co wchodzi w grę to zapłodnienie z komórki dawczyni, ale na to trzeba bardzo długo czekać - kilka lat. Ona ma prawie 40 lat a brat 36 i tyle czasu nie mają. Dlatego moje pytanie brzmi: Ile w Polsce kosztuje takie zapłodnienie? Ile trzeba czekać? I która klinika w Polsce (może któraś krakowska) taki zabieg wykonuje?

Serdecznie pozdrawiam
m.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
użytkownik usunięty
[post usunięty]
menenka
Bardzo dziękuję Rosa za odpowiedź. Ta organizacja chyba na wiele się nie zda, bo tam we Francji chyba ten rodzaj zapłodnienia jest bardzo kosztowny, a tak jak wspomniałam na dawczynię (bezpłatnie) trzeba czekać kilka lat (brat wspominał, że nawet do 10), chyba, że znajdą sami jakąś, ale to nie wchodzi w grę. Nie sądzę, aby chcieli szukać pomocy w tamtym kraju.

Co do rejestru dawców i anonimowości dawczyni - chodzi o to, że raczej nigdy się nie dowiedzą, ani dziecko nie będzie miało takiej możliwości, żeby dowiedzieć się kto był dawczynią, tak? Dobrze rozumiem? Bo jeśli tak to chyba z emocjonalno-psychologicznego punktu widzenia chyba lepiej?
użytkownik usunięty
[post usunięty]
menenka
Rosa jeszcze jedno pytanie: Czy ta kwota około 17 tys to kwota całkowitego leczenia, czy za różne badania, ewentualne leki etc trzeba doliczyć jeszcze jakąś potężną kwotę?
użytkownik usunięty
[post usunięty]
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.