To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Antybiotykoterapia

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Gruszka
Zażywam dopiero jeden dzień i już totalnie wysiadł mi żołądek. NIe mam w ogóle apetytu, a cokolwiek zjem to zaraz mam skęt żołądka.
Co można jeść, a czego nie przy antybiotykach?

doczytałam w necie, że nabiał ostrożnie i w odpowienich odstepach czasowych przed/lub po antybiotyku.
No i wolno ogórki kiszone i kapustę. Ale to akurat nie są moje wybitne przysmaki... icon_wink.gif
witamin też podobno nie wolno, w sensie owoców i soków - bo dają pole do rozrostu bakterii, czy cuś.

No to co mam jeść, żeby nie zdechnąć? icon_wink.gif raz - z głodu, dwa - ze skrętu kiszek... icon_smile.gif
As-ia
Gruszka powiem Ci szczerze,że w swoim życiu trochę tych antybiotyków wybrałam i nigdy żaden lekarz nie wspomniał o tym,że należy stosować podczas antybiotykoterapii jakąś specjalną dietę icon_rolleyes.gif
Raz przytrafiły mi się dolegliwości żołądkowo-jelitowe,ale tylko dlatego ,że zapomniałam przyjąć probiotyk

Przyjmujesz teraz jakieÅ› probiotyki ?
jaAga*
Gruszko spokojnie możesz jeść normalnie, nie należy jeść żelaza (tylko to pamiętam, bo sprzyja wzrostowi bakterii), wzbogać dietę o jogurty i jakiś probiotyk (enterol, lacidofil, acidolac itp) i powinno być lepiej. Ja też umieram zawsze z bólu żołądka przy antybiotykach - ale taki mój los, dlatego staram się je zażywać jak najrzadziej.
wiewioreczka24
Musisz brać coś osłonowo na żołądek przy antybiotykach np. Provag. Z pewnością wiesz, że antybiotyki niszczą też dobre bakterie i możesz się przez to wyjałowić, a wtedy to już tylko krok do grzybicy np pochwy.
Potwora
Gruszka - dokładnie jak napisałaś, z nabiałem ostrożnie bo może utrudniać wchłanianie niektórych antybiotyków, najlepiej jeść w dużym odstępie czasowym od zażycia leku, mozna w tym czasie dorzucić kapsułkę z probiotykiem, ważne aby popić go chłodną wodą bo inaczej można wybić bakterie probiotyczne, które są bardzo wrażliwe na temperaturę. Kapusta i ogórki to samo dobro, naturalne "dobre bakterie". Soki i owoce nie zdecydowanie. Mój lekarz zalecił mi też przyjmowanie wapnia i magnezu bo długotrwała kuracja antybiotykowa może upośledzić ich wchłanianie.

Antybiotyk biorę już 5 tydzień, wyobrażasz sobie co się dzieje w moim żołądku? icon_sad.gif
Gruszka
Ola, wspołczuję. Mimo diety i tak mysląłam, że mi się wywinie na lewą stronę...

Po skończeniu całej paki antybiotyku, który i tak mi nie pomógł, dostałam kolejną paczkę, ale już się zbuntowałam i nie wzięłam. Na szczęście się wykaraskałam sama.
Tigerek
Ostatnio przy bardzo "ostrym" antybiotyku dostałam w aptece jakiś probiotyk, genialne cudo. Kosztował ok 9 złza 30 tabletek, 1 dziennie, mnóstwo szczepów. Do tego raz dziennie jeden ubeczek jogurtu, może być naturalny albo owocowy. Jogurty powinno się zdaniem ojej rodzinnej kontynuować minimum tydzień po antybiotyku.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.