To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

elektroniczna rejestracja

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

A_KA
Zaczynam myśleć o przedszkolu dla Młodego 29.gif .

Co prawda mam jeszcze trochę czasu, ale... zastanawia mnie jedna sprawa. Teraz jest ta elektroniczna rejestracja, w której to podaję przedszkole/a (nie wiem dokładnie ile podać mogę), które mnie interesują. Czy jeśli podam kilka przedszkoli to nie jest tak, że mam mniejsze szanse żeby dostać się do tego, na którym najbardziej mi zależy???? Czy podczas przydzielania do danej placówki jest brane pod uwagę to czy podałam jeszcze inne przedszkole/a?

Jeśli młodego chciałabym do przedszkola posłać od września 2012 to rejestrować muszę w marcu 2012 r., prawda?
Joka
Przy elektronicznej rejestracji wybierasz 3 przedszkola w kolejności, w której najbardziej Ci odpowiadają. Podanie zanosisz do przedszkola pierwszego wyboru. Lepiej jest podać 3 przedszkola, bo jeśli się dziecko nie dostanie do przedszkola pierwszego wyboru, to jest szansa, że może się dostanie do któregoś z pozostałych wybranych. U nas składanie podań akurat jest w kwietniu danego roku, kiedy dziecko ma byc przyjęte do placówki.
Agga
Wpisujesz na karcie placówkę pierwszego wyboru,a jeśli w niej nie ma miejsc,to mogą przydzielić dom któregoś z pozostałych podanych przez Ciebie.
Z tego co pamiętam,to wpisuje się trzy wybrane przedszkola,a na pierwszym miejscu pierwszego wyboru.
agarad
Ale równie dobrze możesz wpisać tylko jedno, tylko jeśli tam się nie dostanie to wówczas będziesz musiała szukać miejsca w tych placówkach, w których ogłoszą wolne miejsca.
Ja teraz przy zapisach do szkoły /analogiczne również elektr. rejestracja/ wpisałam TYLKO jedną szkołę bo inne mnie nie interesowały i w razie gdyby się nie dostała to bym odwoływała się do skutku icon_wink.gif ale na szczęście się udało.

Zapisy na 2012/2013 będą w marcu /jeśli się oczywiście nic w tzw. międzyczasie nie zmieni/.
A_KA
Dzięki dziewczyny. Trochę mi rozjaśniłyście sprawę.
Moja sąsiadka wprowadziła mnie w błąd mówiąc właśnie, że jeśli wpiszę tylko jedno przedszkole to mam większe szanse, żeby się do niego dostać. Chciałam to zweryfikować.

A powiedzcie mi jeszcze... jakie są kryteria, na co patrzą (i kto tu właściwie decyduje? dyrektorka przedszkola?) przy zapisach? Wiem, że na pierwszym miejscu są zawsze dzieci osób samotnie wychowujących, dzieci rodziców z jakąś niepełnosprawnością itp. Czy jest sens przejść się wcześniej na rozmowę do przedszkola tzn. przed terminem składania tych podań...?

Najbardziej zależy mi na przedszkolu z innej dzielnicy, koło mojej pracy. Karola do niego chodziła. Nie wiem czy teraz ma znaczenie jakieś to, że w innej dzielnicy będę się ubiegać o przyjęcie... (?)
Agga
1. zameldowanie dziecka na terenie przedszkola (tzw rejonizacja) lub najbliższe miejsca pracy matki lub ojca
2. matki samotnie wychowujÄ…ce dziecko
3. oboje rodzice pracujący (na formularzu pieczątki z zakładów pracy, ale bez dochodów)
4. rodziny wielodzietne
5. wskazania np. psychologa do uczęszczania dziecka do przedszkola (dokładnie nie wiem na ile takie wskazania były prawdziwe, a na ile były "deską ratunkową" dla rodziców).
Na pocieszenie dodam, że jeżeli to 3latek to szanse macie większe icon_wink.gif .
Joka
U nas były takie kryteria
Kryteria główne
1 Dziecko szescioletnie odbywajace roczne obowiazkowe przygotowanie
przedszkolne
2 Dziecko piecioletnie odbywajace roczne obowiazkowe przygotowanie
przedszkolne
3 Dziecko matki lub ojca samotnie je wychowujacego.
(Przez osobe samotnie wychowujaca rozumie sie panne, kawalera,
wdowe, wdowca, osobe pozostajaca w separacji orzeczonej
prawomocnym wyrokiem sadu, osobe rozwiedziona.)
4 Dziecko matki lub ojca, wobec którego orzeczono znaczny lub
umiarkowany stopien niepełnosprawnosci, badz całkowita niezdolnosc
do pracy oraz niezdolnosc do samodzielnej egzystencji na podstawie
odrebnych przepisów.
5 Dziecko umieszczone w rodzinie zastepczej.
Kryteria dodatkowe
6 Dziecko, które w roku rekrutacji ma ukonczone nie mniej niz 3 lata
7 Dziecko obojga rodziców pracujacych/uczacych sie w trybie dziennym
8 Dziecko, którego rodzenstwo zostanie przyjete do przedszkola w
zwiazku ze spełnieniem co najmniej jednego z kryteriów głównych
9 Dziecko objete zajeciami w ramach wczesnego wspomagania rozwoju
10 Dziecko, którego rodzenstwo ma znaczny lub umiarkowany stopien
niepełnosprawnosci
11 Dziecko z rodziny wielodzietnej (3 i wiecej dzieci)
12 Dziecko z domu dziecka, rodzinnego domu dziecka lub osrodka
wychowawczego
13 Dziecko kontynuujace edukacje przedszkolna
14 W szczególnie uzasadnionych przypadkach dziecko, które od 1 wrzesnia
w roku rekrutacji ukonczy 2,5 roku
A_KA
CYTAT(Małpiszon @ Thu, 26 May 2011 - 18:18) *
Na pocieszenie dodam, że jeżeli to 3latek to szanse macie większe icon_wink.gif .


Dlaczego?


Wlazłam w tą elektroniczną rejestrację. Tam jest spis przedszkoli wraz z miejscami jakie jeszcze ewentualnie są wolne w danej placówce. Znalazłam "moje" przedszkole i w 3latkach nie ma wolnych miejsc. Są jakieś w 4latkach.

Adam będzie 3latkiem, z dodatkowych kryteriów będzie miał tylko pracujących rodziców (w tym mamę obok przedszkola). Hmmm... mogłabym się dowiedzieć o to wskazanie psychologa jeszcze...
szantrapa
CYTAT(A_KA @ Thu, 26 May 2011 - 20:47) *
Dlaczego?
Wlazłam w tą elektroniczną rejestrację. Tam jest spis przedszkoli wraz z miejscami jakie jeszcze ewentualnie są wolne w danej placówce. Znalazłam "moje" przedszkole i w 3latkach nie ma wolnych miejsc. Są jakieś w 4latkach.

Adam będzie 3latkiem, z dodatkowych kryteriów będzie miał tylko pracujących rodziców (w tym mamę obok przedszkola). Hmmm... mogłabym się dowiedzieć o to wskazanie psychologa jeszcze...



Nam mówiono, że trzylatek ma większe szanse, bo czterolatek dostaje miejsce tylko wtedy, kiedy jakieś chodzące już wcześniej dziecko rezygnuje, nie tworzą nowych miejsc/grup dla czterolatków, więc łatwiej jest się dostać jako trzylatek. Pani dyrektor jak składaliśmy rok temu powiedziała nam, że Laura raczej dostanie, ale Olisia ma małe szanse. Dostały się obie.

U nas jest tak jak pisały dziewczyny, podajesz trzy przedszkola, drukujesz i formularz zanosisz do przedszkola pierwszego wyboru. W Szczecinie raczej nie ma szans dostać przedszkola dziecko, którego choćby jedno z rodziców nie pracuje.
A_KA
CYTAT(szantrapa @ Thu, 26 May 2011 - 23:05) *
Nam mówiono, że trzylatek ma większe szanse, bo czterolatek dostaje miejsce tylko wtedy, kiedy jakieś chodzące już wcześniej dziecko rezygnuje, nie tworzą nowych miejsc/grup dla czterolatków, więc łatwiej jest się dostać jako trzylatek.


Dzięki. Już rozumiem icon_wink.gif


Swoją drogą... dziś byłam w pracy, pozałatwiać parę spraw. Z Adamem. Wszyscy nas tak miło przyjmowali (a przeszliśmy przez parę ładnych działów)... no... brak mi już pracy trochę jednak... 37.gif. No ale wszystko wiąże się z pójściem Adama do przedszkola. Wcześniej nie mam szans wrócić do pracy...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.